Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hiperaktív gyerekből később...

Hiperaktív gyerekből később milyen felnőtt lesz?

Figyelt kérdés
Van esély rá,hogy a megfelelő szülői neveléssel sikerül jó irányba terelni?
2011. febr. 8. 17:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Én hiperaktív-gyanús voltam/vagyok.

Gyerekként az voltam akit a tanár állandóan feladatokkal látott el (állandó táblatörlő) uzsonnát a konyháról dobozokban behozó, mert szerencsére 86-ban már volt annyi esze a tanerőnek hogy hogyan kell ezt kezelni! Ritkaság! Ha ültem is folyamatosan járt a lábam, lógáztam, a kezem is mindig járt. Akármibe belekaptam sosem fejeztem be (mai napig megvan sajnos ez a dolog), állandóan az újat kerestem, mindig mindent ki akartam próbálni, semmi nem kötött le hosszasan. Felnőttként is gyorsan (de sokszor felületesen...) dolgozom. AZ IQ-m az átlagnál magasabb. Türelmetlen, ingerkereső típus maradtam felnőttként is. Állandóan történni kell valaminek körülöttem, mindig megyek valahova, most már két pici gyerekkel is. Szülés után hazajöttem a kórházból a kicsivel és már mentem is le velük a játszótérre még aznap. nem bírok itthon ülni. :)))

2011. febr. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok:

egyetemet végeztem - média szak (pont egy hiperaktívnak való) olyan állást találtam ahol naponta 5-6 új emberrel találkozom és ez pont nekem való. Én nem tudok egy asztalnál megülni. De a munkámban elismertek mindig úgyhogy egy hiperaktív is lehet jó munkaerő csak nem a gépsor mellé kell állítani mert azt nem bírja. Sportokat is évente cserélek, mindent megunok... De pl. a szerelemben nem. Volt pl. 10 éves kapcsolatom is.

Szerintem az nem a világ vége ha valaki hiperaktív (lányom még csak 2 éves de nála is erős a gyanúm...) csak tudni kell az ilyen emberkével bánni.

2011. febr. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

hiperaktív

Nézd rossz irányba menve: börtöntöltelék, valami irdatlan hülyeség miatt, amit normális ember nem tenne meg, például Kolumbiában csomag szállításért, amiért annyi pénzt adnak, amiből még az unokái is jól élnek-típusú dologért.


Jó irányba menve, idegesítő, de egyébként teljesen hétköznapi ember. Néha néha belefutva furcsa dolgokba. Ami az én ismerősőmet illeti, tisztán látszik a hiperaktivitásra jellemző átgondolatlanság. Képes ő is hülyeségekre. Mondjuk találkozott 6-7 év után egy régi ismerősével és a pályaudvaron eljegyezte, két nap múlva házasságot terveztek és 1 hónap múlva azt is letagadták valaha is ismerték egymást. Vagy nekiáll valaminek ami több hetes munka lenne és két óra múlva már teljesen mást csinál. Vagy előfizetéses telefont vett részletre és csinált több százezres számlát, hiába mondtuk előre, neked minek előfizetéses telefon.

De ő megfelelő szülői irányítás nélkül lett ilyen, úgyhogy megfelelő irányítással szerintem teljesen normális felnőtt lehet, akire oda kell figyelni illetve neki saját magának.

2011. febr. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Nigra ***** válasza:
Én is hiperaktív voltam vagyok. Soha nem nyugodtam egy percre se, nekem figyelemzavarom is volt. Én a szülészetet választottam, az is elég pörgős rohangálós :D Lehet egészséges felnőtt hiperaktív gyerekből, tényleg nevelés kérdése. Ellenpéldát is tudok, van ismerősöm aki szintén hiperaktív, a szülei hagyták, hogy soha ne fejezzen be semmit csinálja ahogy akarja. 22 évesen az ötödik munkahelye van, mert nem jó neki nem bír megmaradni ott hagyja...:(
2011. febr. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Szerintem a párkapcsolatban is megállja az ilyen ember a helyét. Gondolom nem bír egy helybe ülni --> mindig mennek majd valahova. Általában az ilyen embereknek nagyon jó humoruk van, ami szintén jó. :)
2011. febr. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

14:06 vagyok. Férjnek egy totál higgadt, nyugis embert választottam és nehezen szokja meg, hogy nekem mindig kell valahova menni. Egy két lábon járó programszervező vagyok (most már gyerekes programok). És tényleg azt mondják jó a humorom.

Nem tudom számít-e de amúgy balkezes is vagyok :)

2011. febr. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!