Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 12 éves fiam bekakil mitől...

12 éves fiam bekakil mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

12 éves kisfiam sajnos nem én nevelem hanem az apja.

Többen panaszkodtak az iskolában és én is érzem ha nálam van hogy büdös koszos gondozatlan a gyerek.

Most folyik a gyermekelhelyezés szeretném magamhoz venni mert képtelenség az ahogy kinéz,eddig semmi baj nem volt a z apja nevelésével de most inkább hagyjuk.Ti mit csinálnátok teljesen szarik a gyerekre sőt a kislányt is el akarja venni tőlem,


2011. febr. 17. 12:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Ez tényleg nem volt igazságos(utolsó előtti)... De viszont, nem tehetsz semmit sem, ha harcoltál volna értük, és elvitted volna, akkor örökre megvonhatták volna talán még a láthatósági jogot is!

Jól cselekszel! Keress egy jó ügyvédet, és ha lehet, ezeket mond el a bírónak is!

A gyereket meg vidd orvoshoz, lehet, hogy betegség, de lehet lelki trauma is... minden gyermek anyás...nehéz lehet neki is!

2011. febr. 20. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

"minden gyermek anyás"

hát nem feltétlen, ráadásul mindkét szülőnél van olyan aki nem érdemli meg a titulust... ez nem a szülő nemétől függ, igenis vannak olyan esetek (sok is) ahol a gyerek jobb helyen van az apjánál...ez nem feltétlen az.

2011. febr. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Kettőnk közül nem én vagyok a szerencsétlen,nekem itt a gyeremekem akit fel tudok nevelni,szeretni tudom,és nem szenved hiányt semmibe:)))Véleményem még mindig ua.főleg hogy 6mn-en!!!!!!!!!!!vagytok 4-en,hát elég ciki...
2011. febr. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
jol ertem, hogy 5 gyermeked van?
2011. febr. 22. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
83%
Miért kell szülni ennyi gyereket, ha a körülményeid nem adottak, hogy becsülettel felneveld őket? Nekem van kettő és bár szeretnék még szülni, nem fogok, mert azok a fránya anyagiak korlátot szabnak.Szerintem felelőtlenség 6 nm-en szülni egyiket a másik után.
2011. febr. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

képzeld nem mindig éltem 6nm-en és nem mindig voltam gyógyithatatlan beteg.

2.ha tudom hogy elüt egy autó nem megyek az utcára és képzeld 3 gyerek velem van és boldogok mindenük megvan és a másik 2-nek is jó volt eddig csak az apukájuk kicsit kifordult magából

ezért is szeretném ha velem élnének

de te gondolom nem tudsz semmit az ilyen problémákról mert a te életed tökéletes minden happy

a jövőben inkább kimélj meg a válaszaidtól

köszi

2011. febr. 23. 07:39
 17/19 ementali válasza:

Én úgy gondolom, hogy a kérdést feltevő szülő megítélése, sőt cseszegetése nem a mi dolgunk, ha hibát, főként súlyos hibát követett el, arra meg vannak a megfelelő hatóságok. Nekünk még infónk sincs hozzá, nem, hogy alapunk!


A gyerekkori, de a tini kori rendszeres bekakilásnak sok oka lehet. Például: szervi (betegség, elváltozás), állandó székrekedés (fura, de igaz), ezen étrenddel is lehet javítani, de az okot is meg kell keresni és a leggyakoribb ok a pszichés (mely a székrekedéssel is párosulhat).


Minden esetben először a háziorvoshoz kell elvinni a gyermeket, a háziorvos elküldi a megfelelő szakvizsgálatokra, hogy kizárják a szervi problémákat. És ezt követően, ha nincs szervi probléma, akkor gyerekpszichológushoz küldi, aki kideríti a baj okát és a szülővel konzultálva, megállapítja a megfelelő kezelést és el is kezdi azt.


Nem kell szégyellni, hogy a gyermek bekakil, mert a bekakilás, a bepisilés ebben a korban elég gyakori tünet.


A kezelésig, az eredményéig érdemes a gyerekre pelenkát adni, súlyától, illetve testalkatától függően S méretű felnőtt pelenkát (patikákban kapható) vagy Libero Night Comfort gyerekpelenkát (60 Kg-s gyerekre való változatot), ez belebújós, mint egy alsónadrág olyan, a DM üzleteiben kapható. A pelenka növeli a gyermek biztonságérzetét, később érződik a szag és a ruhát is megvédi, nem látszik a fenekén, hogy a nadrágjába kakilt, esetleg kakilás közben néhány csepp pisi is befolyt (ezért is jó).

2011. máj. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 ementali válasza:

Linkek a témában:


Amikor nagy dolog a nagy dolog - Az encopresisről

[link]

Féltékenység

[link]

A gyermekkori esetek 95 százalékában székrekedés húzódik meg...

[link]

2011. máj. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 ementali válasza:
A utolsó linkben a cikk írója a székrekedés pszichés okait nem sorolta fel, nyilván Ő csak a saját szakterületéről értekezett.
2011. máj. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!