Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kisfiam 25 hónapos és egyáltal...

Kisfiam 25 hónapos és egyáltalán nem rág. Kinek van hasonló problémája és ha megoldódott, akkor hogyan? Hátha valakinek van ötlete, mit tehetnék még.

Figyelt kérdés

A harmadik Neurológus véleménye szerint túl hátra esik a nyelve, de azért nem akkora a probléma, hogy ne tudná megtanulni.Tornáztatni kéne a nyelvét tükör előtt, de így sem igazán megy a dolog. V.színű hogy az is szerepet játszik, hogy undorodott a darabos ételtől( korábbi fuldoklás miatt) és annak látványára ill. szagra, spatula látványára hányt. Sajnos semmilyen finomság, (csoki stb...) nem csábítja. Csecsemő korában hasfájós volt és elég durván bukós. Ezek egy részét kb. egy hónapja kinőtte, már csak a dokinál hány, de nem mindig.

Egyébként szépen beszél és a bilizést is próbálgatjuk.

Fejlődéspszichológiai vizsg. rendben találta.

Igazából már csak a bölcsiben bízom.

Ki jár még hasonló cipőben?


2011. febr. 22. 18:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Én egy kollégámtól hallottam hasonlót. Az ő kisfia koraszülött volt, és akkor egy ideig csövön táplálták. Utána kb 3 éves koráig nem akart rágni. Csak valamilyen porból készült löttyöt, meg egyéb leveket ivott. Aztán egy idő után valahogy sikerült lenyeletni (megrágatni)vele egy chipset. Később fokozatosan mindent elkezdett enni. Az ovi is biztosan segített, hogy látta a többi gyereket enni. A miénk is jobban eszik az oviban...


Segíteni, ugyan nem hiszem, hogy tudtam, de a lényeg: Ne add fel!

2011. febr. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm:-)
2011. febr. 25. 09:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Teljesen ugyanez van, hajszálra még a "tünetek" is amiket írsz:) Tőlem is sokszor kérdezték hogy de ugye azért egy kis csokit elrágcsál? Mondom, nem azt sem!!!Ugyanúgy bukós volt és hasfájós és mint utóbb kiderült már akkor refluxos csak senki se vette észre, az akkori orvosunk csak azt mondta hogy aggódó szülők vagyunk meg első gyerek és azért érezzük hogy folyton sír.Pedig tényleg folyton sírt, feszegette magát ölben is.

Na hogy a lényegre térjek, trükközhettem én akármit semmivel se tudtam rávenni a rágásra.

2 év 10 hósan elkezdte az ovit és eltelt 2 hónap és csodák csodája MINDENT megrág!!! Szépen ügyese, fuldoklás nélkül, már csukott szájjal is! Egyszerüen a többi gyerek hatására elkezdte megpróbálni és rájött nem is olyan rossz. Mostmár a popcornt, a mogyorót,(ezeket csak azért emelem így ki mert ezek kisebb méretű és valóban rágást igénylő dolgok) , zöldborsót, a rágótablettát, még a húst is ha úgy van ( bár azt nem igazán kedveli mint ételt, sose szerette,) mindent gond nélkül megeszik! Persze figyelek mindig nagyon mert bennem van az a közel 3 év amíg mindentől öklendezett fuldoklott ami nagyobb darab, de lekopogom, sosincs semmi baj!

Ha nincs neurológiai problémája (szervi) meg pszichés sem, akkor ne aggódj te mindennek utánajártál,mostmár csak neki kell legyőznie majd a félelmét (mert mostmár az van benne)és a közösségben menni fog!!!

3 és féléves kisfiú anyukája

2011. márc. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!:-))) Egyébként a pszichológus is a közösséget javasolta, csak tavaly még állandóan hányt a darabos étel látványától és annyira elutasította, hogy nem akartam a többi gyereket sem kitenni ennek. Most már haladunk, mert kezd érdeklődni és a szájába is veszi de ha nem tudja letolni akkor visszajön. Az is pozitív, hogy ez nem szegi kedvét:-)
2011. márc. 2. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!