Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Rettentő hisztis gyerekre...

Rettentő hisztis gyerekre hatással tud lenni egy fenékreverés?

Figyelt kérdés
Volt már példa rá nálatok hogy a gyerek az utcán vagy boltban leállíthatatlanul hisztizett és szégyenbe hozott téged mások előtt? És hiába a szép vagy hangos szó semmit sem ért és erre a fenekelést választottad?
2011. febr. 27. 14:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerencse mások elött nem cirkuszol a lányom meg itthon sem nagyon....Már kapott a fenekére.Igen hatással volt.Egyébként nem verem öt,próbálom szóval "lefegyverezni".
2011. febr. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mások előtt nem fegyelmezném így,inkább minél előbb hazafelé venném az útirányt,vagy ha nem tehetem igyekezném határozottan kiállni amellet,hogy mondjuk nem kapja meg amit akar,hisztizhet akkor sem,mások gondoljanak amit akarnak.
2011. febr. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%

Otthon kell leszoktatni a hisztiről. Akkor lehet hatásos szükség esetén a fenékreverés is. Nem kell tudomást venni a hisztijéről,akár hogyan ordít. Beküldeni a szobájába,de semmiképpen nem engedni az akaratának.

Ha otthon megszokja,hogy nem mindig kapja meg,amit akar,akkor a boltban sem fog hisztizni.

A szép szó kicsi gyereknél ritkán hatásos.

2011. febr. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%

nem soha, utcán még nem viselkedtek így a gyerekek, de egyébként sem verném vagy kiabálnék velük az utcán, mert akkor igazi a szégyen, na itt egy anya, aki ütni tudja a gyerekét, ahelyett, hogy megnevelné.

Én egyébként a hisztit gyorsan rövidre zárom, mert általában tudom az okát és akkor megoldjuk vagy tisztában vannak vele, hogy úgysem lesz az, amit ők akarnak, így megállíthatatlanul sosem hisztiznek max pár másodpercig.

2011. febr. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már hisztizett úgy a gyerekem nyilvános helyen, hogy irultam-pirultam szégyenemben, de azt hiszem még jobban szégyelltem volna magam, ha meg is ütöm. Ilyen helyzetben én felkaptam és menekültem a helyszínről.
2011. febr. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Éppen ma volt az első nyilvános hisztije a fiamnak.

Beült egy kis játék helikopterbe, ami 100-assal működik... 1,5 percig tartott egy menet, utána indultunk volna tovább, de ő csak visított, hogy menne még egy kört. Leverte magát a földre, alig tudtam felkaparni onnan, végül beraktam a babakocsiba és betoltam egy sarokba, hogy véletlen se lásson... abbahagyta.

Fenékreverést nem kapott még, és remélem nem is fog. Otthon is ritkán kap, nemhogy nyilvános helyen. Szerintem nagyobb szégyen lenne ilyenkor elfenekelni, meg attól jobban visítana szerintem.

2011. febr. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én egyedül akkor tudom ezt elfogadni, amikor a gyerek olyan dolgot csinál, ami rá is veszélyes. Nem tudok haragudni egy olyan anyukára, aki a fenekére csap egy olyan gyereknek, aki kiszaladgál az úttestre, meg leszalad a zebrára, amikor piros van és egyszerűen képtelen megérteni a nemet,akkor inkább üssenek egyet a seggére, minthogy máskor tényleg elüsse az autó és ne adj isten nagyobb baja legyen.

Viszont egyszer láttam olyat, hogy szegény gyerek elesett, nem rosszalkodott, egyszerűen simán elesett és az anyja erre felpofozta. Hát ettől nekem hánynom kell, megvan a véleményem róla.

Ha boltban hisztizne, akkor eljátszanám, hogy ott hagyom, ha így viselkedik, persze lesném valahonnan. Úgyis rohan fél perc múlva.

2011. febr. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Milyen jó,h sokan tudják kezelni a gyerekük hisztijét, én nem tudom...nem segit semmi, itthon be van küldve a szobájába, ez ált. hat, de az utcán hova küldjem? És mintha érezné ezt,ahogy leérünk hisztizik. Ez megy 3 hete, az idegeim rámentek, félek vele egyedül elmenni bárhová. És tudom,h ez egy öngerjesztő folyamat, mert megérzi rajtam és csak azért is csinálni fogja. De már próbáltam sok mindent: szép szó-hangos szó-elvinni-kiragadni-könyörögni-és igen, volt,h nem birtam és a fenekére csaptam, de nála ez sem használ...semmi...ezért inkább sűrgősen hazajövünk és beküldöm a szobájába. Jobb ötletem nincs. Egy nagyon kimerült Anyuka
2011. márc. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
kimerült anyuka: mennyi idős a gyermeked? kisfiad van?
2011. márc. 1. 13:57
 10/13 anonim ***** válasza:
nem. olyan már volt hogy hónom alá kellett csapni, és elvinni a tett színheléyről. amúgy én ezt nem élem meg szégyenként, miért is kéne egy olyna dolog miatt szégyenkezni, ami természetes? csak az botránkozik meg ilyenen, akinek még nem volt kisgyereke. ilyenkor felkaptam, vittem, kapálózhatott ha tetszett, visíthatott is, nem érdekelt. ilyenkor sztem tök felesleges még rá is ütni (amúgy is egy tiszteletlen dolognak tartom még kisgyerekkel szemben is, de ez más tészta). épp elég bünti, hogy nem lehet amit nem lehet, és nem törődök vele. nálunk ez teljesen bevált, pedig nagyon mozgékyon, akaratos kislányom van. most már úgy mondom, hogy nicnsenek is ilyen szituk jó ideje (decemberben volt 2 éves).
2011. márc. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!