Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Testvérféltékenység miatt...

Testvérféltékenység miatt kell pszichológus segítsége?

Figyelt kérdés

Ma meséltem a védőnőnek, hogy a három éves lányom a 10 hónapos testvérét elkezdte harapni, megcsapni. Eddig is féltékeny volt rá, de eddig még nem jutott. Néha ölelgeti, szépen beszél vele, de inkább durván bánik vele. A védőnő azt mondta, hogy beszéljünk a gyerekdokival, hogy utalja be ideggondozón belül pszichológushoz a lányomat.


Nincs ebben a témában információm. Szükséges ez tényleg vagy várjak vele, elmúlik vagy rosszabb lesz esetleg? Ez a lányom óvodába kerülését követően az óvónők tudomására fog jutni? Úgy értem, van erről valamilyen írásos dokumentum , amit a védőnő majd továbbít feléjük óvodakezdéskor?


2009. szept. 21. 19:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
nem hinném hogy kiadják az óvónőnek. és a pszichológust pedig ebben a helyzetben kimondottan ajánlom!
2009. szept. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
49%

isten őrizz a pszichológudsoktól!!!


aq testvérféltékenység normális és egészséges, te is tudod, hogy a nagyot nem szabad elhanyagolni, fontos a nyugodt légkör, és az, hogy szeressék őt is. ennél többet egy idegen nem fog tanácsolni, csak beleavatkozik az életedbe, és rossz esetben begyógyszerezi. a terápia legyen otthon, olvass utána szakkönyvekben, beszélgess más kismamákkal, de ne engedd át agykurkászoknak a gyereket!

2009. szept. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én is a második válaszoló szerint vélekedem...de azért tapasztalatok érdekelnének, hátha abból többet ki tudok hámozni.
2009. szept. 22. 08:18
 4/13 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem nyugodtan ekviheted pszichologushoz, minden városban van ingyenes "agyturkász", ahol meghallgatják a Te problémádat, 4-5 alklalommal foglalkoznak a gyerekkel, és lehet ennyi is elég.

Az én fiamnak, mikor a huga megszületett, állandóan hányingere volt. Én elvittem, és nem bántam meg. Ne ugy képzeld el, mint a felnőtteknél. Játszanak, rajzolnak, mesélnek, tényleg gyerekszinten gyógyitják a gyerekeket.

Ne várd meg, mig kárt a piciben, és szegény nem is tudja, miért viselkedik igy.

2009. szept. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Ja és még véletlenül sem irnak ki gyógyszert, Az a pszichiáter dolga, nem a pszichologusé. Azért jó ezekkel tisztában lenni.
2009. szept. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%
És még kihagytam, hogy a Gyógypedagógiai foglalkoztatóban van pszichologus, de a védőnőnek tudnia kell, és azt is, hogy ingyenes. Ezt nem kell szégyelni.
2009. szept. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
64%
bocsi, de ideggondozót = pszichiátria írt a kérdező, és elhiszem, hogy a játék terápia segít, de egy jó kiadós családi foglalkozás, vagy pusztán az idő múlása, és a több figyelem is segítHETett volna a többi válaszolónak. nem hiszem, hogy heti egy óra foglalkozás vadidegenek között annyit változtat, mint az állandó légkör...én változatlanul azt mondom a család, a szülők és a figyelem és a szeretet segít a legtöbbet, próbáljatok meg magatokon segíteni, nem kell idegeneknek beavatkozni a családi életbe egy kis testvér gond miatt.
2009. szept. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
62%

Persze, várjál vele, hátha kárt tesz a kicsiben. Hadd bontakozzon ki a személyisége...

Józan eszed mit válaszolna, ha megkérdeznéd: mit szólnék, ha felnőttként elmondaná anyám, hogy a testvérem pl. szemét én vertem ki, mert nem mert lekeverni? Azt, hogy igazad volt anyu, amúgy is maradt neki a másik, vagy azt, hogy inkább vertél volna meg nagyon?

2009. szept. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Hű, micsoda válasz....

Én sem gondolom, hogy idegennek ebbe bele kellene avatkoznia, sőt, mikor a védőnő elmondta a lányom gyerekorvosának, hogy ez a helyzet, ő ezt mondta: Igen, Gabi néni (védőnő) a testvérek szoktak féltékenyek lenni egymásra, majd elmúlik. És odavonta magához a lányomat és elmondta neki, hogy anya és apa őt és testvérét is egyformán szereti. Mi is figyelünk nagyon most erre a kérdésre, hogy a lányom most több figyelmet igényel, és persze nagyon is résen vagyunk, hogy ne történjen nagy baj. Nem fogom a lányomat szanaszét verni, mert azzal sokkal rosszabb lesz a helyzet, viszont határozottan fellépek, ha bántja a testvérét és ilyenkor elbeszélgetünk. Szerintem menni fog!

Köszönök minden választ!

2009. szept. 25. 17:20
 10/13 anonim ***** válasza:
85%

Szia!

Az én picurkám is 10 hónapos,a nagytesó pedig 5 éves.

Nálunk is előjött sajnos ez a probléma.Amikor a pici 5 hónapos lett,és már tudott helyet változtatni,így a nagyra kevesebb idő jutott.

Én elmentem nevelési tanácsadóhoz a bátyussal,de csak annyi derült ki,hogy Féltékeny.

Tehát értelme nem volt.

Elvittem Neurológushoz is,ott is ez lett a diagnózis!


Most már sokkal jobb a helyzet!

Minden tesónál más idő az,amíg megszokja,hogy hogyan kell vele bánni.

Nálatok talán azért több,mert a nagy is még kicsi!

2009. szept. 26. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!