Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hol léphet be a szülő óvodai...

Hol léphet be a szülő óvodai konfliktus estén? Meddig engedjük, h "a gyerek majd lerendezi"?

Figyelt kérdés

Kiscsoportosokról van szó.Van 1-2 gengszter a csoportban,akire az én fiam régóta panaszkodik.Következetesen próbáljuk nevelni,mindig azt tanítottuk neki,h a rossz fiúkat hagyja ott,nem kell velük foglakozni,vannak hozzá hasonló típusú gyerekek,játszon velük.Eszem ágában sem volt,még csak csúnyán nézni sem az illetőre.

Tegnap odáig fajult a dolog,h a fiam lehorzsolt,feldagadt szemhéjjal jött ki a nap végén.Az ő és az óvónő állítása szerint is ok nélkül,hátulró,váratlanul lökték el,székkel a kezében.Ugyanaz fiú,akire szept. óta folyamatos panasza van a gyereknek.(másoknak,sőt nyíltan az óvónőknek is)

Most úgy gondolom,h holnap reggel rákérdezek a kisfiúnál,h miért csinálta ezt,van-e vmi oka,h haragszik az enyémre,és,h jól tenné,ha bocsánatot kérne.

Van-e ehhez jogom?Érdemes-e ezzel foglakoznom?Hasonló esetben meddig mehet el egy szülő a más gyerekével?


2011. márc. 3. 00:13
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk pont ez a helyzet volt múlt héten.

Az én fiam már elmúlt 6 éves,kint öltöztek az előtérben,hogy utána mehessenek ki az udvarra,az óvónő az öltözőben volt az 5 kisebbel(vegyes csoport),öltöztette őket.

A fiam ült,vette a kabátját,odament az egyik gyerek és elkezdte rugdosni a vastag cipőjével,ezt másik 2 gyerek olyan viccesnek találta,hogy ők is el kezdték rugdosni.A fiam el kezdett sírni,mert nagyon fájt neki(másnapra be is dagadt a lába),akkor jött ki az óvónő.

Aki azt mondta,mindenki hazafelé elmondhatja a szüleinek,hogy mit csinált.

Másnap jött velem szembe az egyik gyerek apukája(nem aki kezdte),megkérdeztem,hogy az ő fia mit mondott otthon,azt felelte,azt,hogy az én fiam kezdte,és megérdemelte,hogy visszarugdosták,mire válaszolhattam volna,otthagyott.

Azóta kiderült,hogy tényleg nem az én fiam kezdte...

Nem tudok tenni semmit,mert ezekkel a túl gazdag szülőkkel nem lehet mit tenni.Azt hiszik,hogy a gyerekeik olyan kis visszafogottak,mint otthon,közben pedig az oviban mindig büntetésben vannak.

Nem mondom,hogy az én fiam egy kis angyal,de eszébe sem jutna az,hogy valakit addig rugdosson,amíg az el nem kezd sírni.

Már előre félek az iskolától:(!

2011. márc. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
...nyilván megúszásra játszott a gyerek,ezért mondta otthon,h a tiéd kezdte,és ők meg el is hitték...ebből is látszik,h ők mennyire ismerik a saját gyereküket...csak kíváncsi lennék,h ha az ő gyerekének a lábát rúgná el vki,akkor mennyire lenne lekezelő...nálunk nézőpontot váltottunk.Muszájból arra neveljük,h álljon ki magáért...idáig bejött...
2011. márc. 15. 16:18
 13/13 anonim válasza:
Nem hiszem, hogy az ilyen gyerek szüleivel való beszélgetés sokat segíthetne, de még ha lenne is bennük erre hajlandóság, ha az ördögfiókának otthon anya mondja, azt a fiút ne bántsd az oviban, az csak olaj a tűzre szerintem. A fiad nem tudom milyen karakter, ha benne van, hogy móresre tanítsa a gazfickót, akkor tanácsolhatsz neki ilyet is, de ha magamból indulok ki, engem nem biztos, hogy abban a korban rávitt volna a lélek, hogy mást megüssek :) az is igaz engem se ütöttek meg. Én anyatigrisként viszont most már megütném azt aki a gyerekemre kezet emel, kortól és nemtől függetlenül "sajnos", mert hozzáteszem erre nem vagyok túl büszke, de más megoldás ilyen helyzetre... nem tudom van-e. De azt azért most sem bánom, hogy anyuék annak idején inkább jógyereknek neveltek, s én boldog is voltam a tudattól, hogy jó vagyok és ez a mai napig is így van. S ha észreveszed a rosszgyerek meg utálja mindig a boldog jógyereket, mert nem olyan mint ők, a "rosszfiúk"m s valószínűleg irigyek is rá. Szerintem a jógyerek akkor is boldogabb, ha kap egy bodicseket az élete során, én legalábbis ma is ezt érzem. A fiad ettől még simán lehet életrevaló. Ma már nem a gladiátorok korát éljük, bár ez is baromság, mert akkoriban is a furfanggal élők uralkodtak, szóval hosszútávon igenis a normál értékrendet képviselők viszik többre, aztán a világban felnőve lépésről lépésre ő is ki fogja alakítani a saját problémamegoldó mechanizmusait önkéntelenül is, s az meg olyan lesz, ami még összhangban van a nevelés során kapott értékekkel, de már az akkor élet követelményeivel is. Szerintem ez az ideális. Többet ésszel mint erővel - tisztelet a kivételnek, ha nincs más megoldás! Nagyon jó Anyuka vagy! :)
2013. máj. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!