Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Bántalmazzák a gyereket?

Bántalmazzák a gyereket?

Figyelt kérdés
Van egy 9éves kislány akinél sajnos gyanakszom hogy bántalmazzák, próbálok beszélgetni vele, hogy mi bántja nem mond semmi konkrétat csak hogy fél és nem akar aludni, iskolába menni. Alig alszik alig eszik. Borzasztóan magába fordult és az önértékelése is a béka feneke alá került, pedig gyönyörű gyerek. A szülei jó módúak de nem foglalkoznak igazán a kislánnyal. Mit tehetek? Hogy derítsem ki igazam van e?
2011. márc. 5. 16:33
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
honnan ismered? egyébként ha beigazolódik a gyanúd tehetsz feljelentést pl: gyámügy vagy akár rendőrség!
2011. márc. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 kisnita ***** válasza:
100%
Pedagógusa vagy a kislánynak? Vagy honnan ismered? Ha kívül álló vagy szerintem nem kellene ebbe komolyabban belefolyni. Ha pedagógus vagy akkor pedig az iskola keretein kívül kell helyezni ezt dolgot. Családlátogatás, beszélgetés a szülőkkel stb.
2011. márc. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
babysitterként dolgozom és vigyáztam rá jópárszor
2011. márc. 5. 16:57
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

Nem biztos, hogy a szülők bántják a gyereket, lehet, az iskolában az osztálytársak.

Nálunk a fiam járt olyan iskolába, ahol az osztályban ő volt az egyetlen fehér gyerek, bántották, csúfolták.

Folyton beteg volt, nem barátkozott, nem beszélt senkivel,éjszakánként félt, nem aludt.

Egyszer azután az igazgatónő feljelentett, el is akarták venni a gyereket, de elköltöztünk.

Másik iskola, a gyerek nem volt beteg, jól tanult, beszélt, barátkozott, amíg rá nem szálltak. Az osztály 70%-ban roma volt.

Verték, csúnyán beszéltek vele, nem volt barátja, a jegyei leromlottak, éjszaka csikorgatta a fogát. 3 x beszéltem az igazgatóval, az osztályfőnökkel, hogy próbáljuk megoldani a problémát, de nem voltak rá hajlandóak.

Új iskola, most a gyerek megint jól tanul,(9-ből 1 roma) szívesen megy suliba, nem beteg, jól alszik, de nem volt egyszerű megtalálni a problémát.

Ugyanis a gyerek nem beszélt róla, mert a tanárok azt mondták neki, hogy ő a hibás, ő meg nem akarta nekem sem elmondani, mert hátha én sem hiszek neki.

Ha tudod, próbáld rajzoltatni, mert a gyerekek sokszor nem beszélnek, csak a rajzok árulkodóak.

2011. márc. 6. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szerintem biztosan. Fizikailag vagy lelkileg. Hogy az iskolában, vagy otthon, azt nem tudom. A rajzolás jó ötlet, hátha ki lehet deríteni belőle valamit.


Ha pedig az iskolában bántják, akkor beszélni kell a szülőkkel, hogy álljanak a sarkukra, és oldják meg a problémát.

2011. márc. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!