Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 7 éves elsős kislányom ilyeszt...

7 éves elsős kislányom ilyesztően fáradt néha. Lehet ez az iskolától?

Figyelt kérdés
Tegnap ugy ahogy volt utcai ruhában vacsi után elaludt este 6 órakkor,és reggel 7 kor ugy kellett ébresztgetni.Gyakran fejfájásra panaszkodik,és éjjel beszél sulis élményekről egyolytában.Tegnap előtt felállt az ágyban álmában,elkezdett egy lábon ugrálni,és beszélt,mintha a lányokkal ugrándozna az udvaron.Folyton az élményekről beszél,csacsog,rengeteg barátja van,de ennek ellenére a hétfők gyakran sirással indulnak.Kitűnő tanuló,és lelkis.Szivén visel apró összezörrenéseket is.Ilyesztő ez az éjszakai hablatyolás,ugrándozás az ágyban.Még jó hogy a férjem felébredt rá.Mi lett volna,ha leesik az ágyról...Iszonyuan fáradt,hétvégén ebéd után is alszik.Normális ez?Már kezdek aggódni.Vitamint szed,de olyan kis sovány,és gyakran fáj a hasa is.Orvos látta,mindene negativ.128 cm,és 21 kiló.Lehet stressz az iskola miatt?Más is van igy ezzel?
2011. márc. 23. 08:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
"Kitűnő tanuló,és lelkis" És kislány.. Ezzel már meg is van a probléma gyökere. Talán túl nagy teher az idegrendszerének az iskola. Az, hogy beszél álmában, feáj a feje, bizony szorongásra utal. Én nem vagyok pszichológus, de sajnos ezek tipikus tünetek. Nem nehezedik rá túl nagy nyomás? Nem túl nagyok az elvárások? A hasfájás is erre utal.. [link]
2011. márc. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ranschnurg és Vekerdy többször írt a problémáról. Keress utána.
2011. márc. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Kihez fordulhatnék?Tanitónéni?Ő tudja,látja is rajta,az mondja elmulik.Órán teljesit,de ha látja hogy sirt,megértő,nem szólongatja.Elhalmozza pirospontokkal érdeme szerint,de ott jól érzi magát azt mondja.Vagy védőnővel beszéljek?Homeos bogyók nem használnak,próbáltuk direkt ilyen iskolakezdőknek javasolt.Kislányok hajlamosabbak?Könnyen elsrja magát,néha ördög,néha labilisnak látszik.Többet bujik.
2011. márc. 23. 08:46
 4/11 anonim ***** válasza:
Pszichológust keressetek fel, ő segít megtalálni magát az okot, okokat, amik kiváltják a tüneteket, emellett segít feloldani a szorongást is.. persze, több alkalomról lesz biztosan szó, nem megy egyik napról a másikra. Nevelési tanácsadóban ingyen fogadnak. .. Különben Vekery Tamás könyveit tudom ajánlani (én épp a múlt héten olvasgattam újra), több hasonló esetről is ír bennük.. [link]
2011. márc. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A fiam szeptemberben kezdte az első osztályt(év vesztes)most 7,5 éves.Amióta iskolába jár,nekem is feltünt,hogy álmában sokat beszél,nyög,forgolódik.Volt olyan eset,hogy hangossan sirt.Az állandó hasfájáson is már túl vagyunk.Ez néha odáig elfajult,hogy este 10kor szaladtunk vele az ügyeletre,mert azt hittük valami komoly baja van.Ő még hányást is produkált,akaratlanul.De ez hál'istennek elmúlt.Igen,ő is sokkal fáradtabb mint az ovódás éveiben,ezt észre vettem.A kislányod nem létezik,hogy inkább vérszegény?Szerintem a körzeti gyerek orvost kellene megkérdezni.Lehet egy sima vitamin kúrától az egész panasz eltünne.
2011. márc. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a stressz és nincs semmi egyéb a háttérben.
2011. márc. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Stressz, szorongás.

A lányom még csak ovis korú, ugyanezek a tünetei voltak, hasi görcsök ( a végén ez már hányásban fejeződött ki ), éjjel felsírt álmában, nappali szobatisztasággal is bajok voltak, és ami a legjobban kiakasztott bennünket, hogy néha ő is felkelt álmában, csak ő le is sétált volna az ágyról, ha nem kapjuk el időben.

Nála rossz élmény váltotta ezt ki, plusz érzelmileg nem volt még óvodaérett, így végül orvosi javaslatra kivettük oviból.

Iskolából nem tudjátok kivenni, de ki kéne deríteni hogy nem e történt vele valami, ami megijesztette, vagy megviselte volna. A védőnőm azt mondta, hogy ezek a tünetek idegi tünetek, és lehet hogy történt vele valami amit nem tud egyedül feldolgozni, de az is lehet hogy egy másik gyerekkel történt, és attól ijedt meg. Szóval sokminden lehet, szerintem védőnő is, orvos is tud segíteni, a tanítónénivel is kéne beszélni, hogy mi előzi meg a kislánynál a sírást, vagy ő hogy látja, mi váltja ki a gyerekből.

2011. márc. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

18:02 vagyok


Ez is hogy kitűnő a kislány. Túlzott teljesítménykényszer is lehet. A kislányomon is észrevettem ezt már egészen pici korában. Pl rajzoltunk, aztán rajzolt egyet a mamával is, aki azt mondta neki, hogy nem szabad a vonalon kimenni, mert az rossz. A mama jószándékkal mondta, csak a lányom még nem volt annyi idős, hogy ezt meg is tudja tenni, kétéves volt, és ezekután a rajzolás is tiszta stresszes volt a számára. Leültünk rajzolni, és azt láttam rajta, hogy tiszta idegbe van, meg szétizgulja a fejét, hogy ki ne menjen a vonalon :( Direkt el kellett kezdenem vele firkálni, hogy megértse, nem baj ha kimegy, a rajzolásnak örömet kell okoznia, nem idegbajt. És ez is már azért volt nála, mert nagyon meg akart felelni az elvárásoknak, holott én sosem vártam ilyet tőle.

Az ilyen gyerekeknél pl az is már megterhelő lehet ha felszólítják, mert mindenáron jó választ akar adni, ha nincs tétje akkor is.

Aztán óvónő mondta, hogy a lányom ugyan hamar megtanul egy mondókát, de szerepelni nem mer. Még itthon is csak nagyon ritkán mondott egy-egy mondókát, és mondta is hogy az oviban sem mondja, mert akkor a többiek meghallják. Szégyenlős volt.

Abból amit írtál, nekem az jött le hogy a te kislányod is hasonló természetű lehet mint az enyém, csak az enyém négyéves. Alapjában véve kedves barátságos, segítőkész, de visszahúzódó is, és emiatt érzékenyebben is reagál dolgokra.

2011. márc. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Vashiány is okozhatja a fáradékonyságot!
2011. márc. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 J.Tímea ***** válasza:
Rengeteg folyadék az iskolában is.Ragassz a tolltartójába egy matricát és írd rá INNI!Nekünk bevált! Cebion cseppek /c vitamin/,már a nyálkahártyán felszívódik nem úgy mint a bogyós.Igenis aludjon hétvégén sokat amennyit csak bír!Te is!:))
2011. márc. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!