Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Reszketek az idegtöl, Mit...

Reszketek az idegtöl, Mit csináljak a kisfiammal?

Figyelt kérdés
2 éves 4 hónapos,és nem tudok vele kimenni a házból lassan!Ha babakocsival megyünk,feláll kiugrik,leszereli magáról a szíjat már nagy.Ha babakocsi nélkül megyünk sétálni,csakis arra lehet menni amerre ö akar,különben vergödik,lefekszik a földre,üvölt mint az oroszlán.Ha felveszem az ölembe kifeszíti magát,majdnem elejtem.Nameg nehéz is cipelni. Mindenhol hisztizik ha nem az van amit ö akar,már szégyellek vele az utcára menni! Annyira szeretem annyira aranyos kisfiú ,de lassan ott tartok hogyha hisztizik kedvem lenne felpofozni! Persze még sosem bántottam.Mit csináljak vele hogy normálisan viselkedjen? Kb 2 hete csinálja ezt,elötte nem volt ilyen hisztis.... :-(
2011. máj. 5. 17:45
1 2 3 4 5
 31/49 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm. Megkerestem a hámot,itt biztonsági babapóráznak hívják,van a chicco-ban a zippy-ben,meg majdnem minden bababoltban,de nem fogom megvenni,mert kiprobaltam a kisfiamra csak egy pici hátizsákot rakok üresen,addig vergödik a földön mig le nem vezem róla,ugyhogy nem menne,nem türné meg magán.:-( Csakis a megmagyarázás,és az marad hogy majd elmulik.Amugy nagyon bízom benne hogy csak mulando állapot,mert lassan olyan mintha már nem hisztizne annyira,vagy kevesebbet....:-)

köszi mindenkinek

2011. máj. 9. 15:26
 32/49 anonim ***** válasza:

Nem olvastam a válaszokat bocs.

Szerintem vidd le úgy, hogy nincs terv, nem mentek kimondottan sehova, csak levegőztök, és hagyd felfedezni. Arra menjetek, amerre akar. Ne félj nem marad ez így örökre, de kell egy kis teret adni neki, lefog nyugodni, és még a célotokat is eléritek előbb utóbb. Nagy dolog nekik a séta, felfedezés. Nálunk a kisfiammal igen lassan lehetett haladni, minden érdekelte minden lépésnél volt valami őrült izgalmas dolog. Mégis megtanult rendesen sétálni, hogy elérjünk A-B-ig. Nyugodj le, és gyakoroljatok kint lenni csak úgy, és örüljetek ! Később mikor terelgetni akarod, hogy merre is (de ne ezzel kezd !) akkor mutass oda, hogy nézzük meg mi van az a bokor mögött, mi lehet azon a lépcsőn, milyen annak a háznak az ajtaja nézzük meg, de ezt mind az ő szintjén játékosan.

Hajrá türelem !

2011. máj. 15. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Aztán legyen célotok olyan, ami neki tetszik játszótér, park mondjuk. Oda biztos fog szeretni menni. Utána ezeket már tudod használni még mindig gyakorlás, hogy elmegyünk kicsit a játszóra, és ha útközben rájön valami hiszti, másfele megy, akkor nem mentek a játszóra, hanem vissza haza. Bizony kell némi időt szakítani erre, mindketten jobban jártok. És mutasd ki örömöd, hogy élveztél vele kint lenni !
2011. máj. 15. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
73%

Nekem nincs gyermekem, de tegnap állatkertben voltunk a párom húgával és az ő 3 évesével és 22 hónaposával. Mindkét gyerek megfékezhetetlen, az anya meg nem törődöm. Nekem vévgig fent volt a pulzusom úgy 2-300 magasságában, mert nem bírom nézni, h a gyerek oda rohan ahová akar. Semmi rendszer nem volt a napjukban. A kislánnyal én fordultam vissza egy helyről, mert már sírt, h pisilnie kell. Aztán vissza akartam vinni, ahonnan elváltunk az anyjától, erre megléptek és egy másik ponton keresett, h hol vagyunk már. A kisfiúnak meg egész nap nem cserélt pelust, így kb 5-kor azt vettük észre, h folyik a pisi, túlcsordult.

Bocs, h ezt így kiadom, de nagyon fel voltam zaklatva, mert én nagyon szeretnék babát (másfél éve semmi), neki meg van és olyan vándorc... módjára kezeli.

Egyébként van tapasztalatom gyereknevelés terén, főállású dajkája voltam egy kislánynak. És tényleg jó dolog a babahám, mert a biztonság a fontos, nem az, h ki mit mond.

2011. máj. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:

Én ezzel a babahámmal egyet nem értek. Biztonságosnak biztonságos az biztos, és szuper !!!

De ha a gyerek nem akar arramenni, mint anyuka, attól ugyanolyan hisztit lecsap, lefekszik, és nem halad, nem lehet úgy rángatni mégsem azzal, mint egy kutyát, gondolom.

2011. máj. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
Utolsónak:nem arra való,h annál fogva cibálja az ember a gyereket,hanem arra,h ha pl dühében elrohanna,akkor ez visszatartja,nem tud kiszaladni az úttestre.
2011. máj. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:

Utolsó. Értem én, hogy arra való,de az még messze van a megoldástól. Vagyis a gyereknek nem az a célja, hogy kirohanjon, hanem, hogy feltudjon fedezni, és szegényt nem hagyják. (inkább elbújok előle, veszélyeztetem, stb.k jönnek elő ) Ha anyuka menne vele időnként amerre a gyerek akar, előbb utóbb lenyugodna, és megtanulná, hogy amerre ők mennek is vannak érdekes dolgok. Annyira egyértelmű, ahogy legalábbis az anyuka leírja, hogy a gyerek látni akar, tapasztalni, tanulni. Mikor mi meglátunk valamit amit még sosem, és itt a remek lehetőség ott van pár lépésre megnézhetnénk, és elrángatnak, nem hagyják, hogy odamenjünk milyen érzés az ?

Most kezd el látni szegény gyerek, hagyni kellene.

De erre még az anyuka nem reagált semmit. És mindenki a gyereket szidja, és hogy szigorkodni vele. Mi van a kis türelemmel, a tanítással ? Miért akarunk gyereket, ha türelem az semmi, és figyelembe sem vesszük az akaratát a kis felfedezőnek ?

Ez nem jelenti, hogy elkapatva lenne, és nem is mondom, hogy mindig, de gyakorolni kellene mindkettőjüknek egy kicsit, anyukának nyugiban hagyni a gyereket felfedezni, a baba végre elkezdhetné megszokni, hogy mik vannak körülötte, és nem múlnak el, és fejlődhetne szépen, ha hagynák. Nehéz időszak, nem mondom, hogy nem, de mi vagyunk a felnőttek, mi akartuk a gyereket, akkor ne idegbetegeskedjünk, hanem időnként gondoljunk csak bele a gyerek szemszögéből. Voltunk már gyerekek, talán nem is olyan nehéz nekünk ezt megtenni. Vagy igen ?

Nekem is van kettő én is voltam ideges, hogy nem haladtunk valahova, és muszály volt. Igen. Ilyen van. De azért szántunk idődt a gyerek akaratára is, sokkal nyugisabb úgy az élet, hiába félő, hogy akkor a gyerek vezet. Nem a gyerek vezet ettől még.

2011. máj. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
Attól, h valaki babahámot ad a gyermekre még lehet türelmes és engedheti felfedezni a gyermekét. Én vagyok az, aki a párja unokahígáról és öccséről írt. Ezeket a gyermekeket semmi sem érdekli. Az anyjuk nem tanította meg őket, h "állj meg és fogd meg a kezem, majd ketten odamegyünk". Tegnap a kislány után már én rohantam, mert az anya csak távolról nézte, h a kislány eszeveszetten az úttest felé rohan, ahol egy autós, cseppet sem lassítva jött. Úgy éreztem, h én rokkanék bele, ha neki valami baja történne, holott az anya a gyerekekért az első számú felelős. Én csak évi 2-3-szor találkozom velük rövid időre, így rám nem hallgatnak úgy mert idegen vagyok. Ma már nem volt annyira durva, mert mondtam az anyának, h én vezetem a kislányt. A gyermeknek meg megmondtam, h a kezemet kell fogni és csak úgy mehetünk. volt egy-két meglépés, de többnyire ottmaradt mellettem. Sőt, ha nem az én kezemet fogta, akkor az anyjáét kérte, aki ezen totál meglepődött. Ja, a kíváncsisága pedig ki lett elégítve, úgyis, h a kezemet fogta.
2011. máj. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
20.55 vagyok:nekem 4 gyerekem van.:)aki még nem sétált másfél éves ikrekkel-pontosabban nem próbált velük eljutni pl az oviba a nagyobbakért-,az nem tudja milyen veszélyes csak a kezüket fogva andalogni velük.Nagyon türelmes vagyok,sosem bújtam ki a gyereknevelés kellemetlenségei alól sem,de ha választani kell,h hám legyen rajtuk,vagy az egyikük egy autó alá szalad-mert nem tudom elkapni ha kicsúszik a keze,és utánaszaladni sem tudok mert a másikat fogom-,akkor bizony az utóbbit választom.A hám nem váltja ki a nevelést,csak biztonságossá teszi.Már bőven kinőttek ebből a korból,és bátran állíthatom,h a felfedező kedvüket egy cseppet sem csorbította a dolog.Hihetetlenül érdeklődőek,DE már tudnak biztonságosan közlekedni.Újra leírom:NEM sétáltattam őket pórázon,és kb 1 évig használtuk csak.Akkor sem érdekelt ki mit gondolt róla,mert az ÉN gyerekeimért ÉN vagyok a felelős,és most sem igazán zavar,h ki mit gondol.Kellett,hasznos volt,segített.
2011. máj. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 A kérdező kommentje:
Szia mindenkinek.Bocsi hogy csak most értem ide,elolvastam mindent.Teljesenegyetértek a babhámmal,de a férjemnem.igyhát nem vettünk,de nem is lenne jó tuti mert a kisfiam még a sapkát sem türimeg a fején,még ha az ingét fogom is kicsavarodik addig amig elnem engedem ugyhogy nem költök rá.De viszont! Ez idö alatt,amióta a kérdést feltettem,igen,én is rájöttem hogy hagyjam sétálni amerre ö akar....ezt tesszük....sétálunk,csak az ingjét fogom,vagy a kezét,és megyünk amerre ö akar.A hisztirohamok csökkentek,és már nemolyan akaratos,mikor kifárad akkor felveszem és arramegyünk amerre én akarok.A tölem elszaladás veszélye még mindig fennáll,dehát futok utána meg fogom a z ingjét,söt egyszer kétszer mikor nemolyan nagy tuninggal indult be,hagytam már elesni,igy felfedezte hogy aznem jó,mostmár lassít ha szólok. Menni fog szépen lassan,majdcsak kialakul.Mindenkinek köszönöm,üdv,szép napot
2011. máj. 16. 18:45
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!