Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Baj van a kamasz lányommal?

Baj van a kamasz lányommal?

Figyelt kérdés
Úgy kezdődött,hogy szólt az osztályfőnök,hogy szeretne velem beszélni.Elmondta,hogy a 13 éves lányom cigit vitt be az iskolába és a társait kínálta vele.Meg,hogy sokszor az van,hogy nem beszélget a többiekkel,hamar megsértődik,félre vonul.(a kétnapos osztálykiránduláson is ez volt,hogy alig beszélt valakivel)A tanárnő azt javasolta,hogy vigyem el nevelési tanácsadóba.Nincs is ezzel baj,mert én azt mondom,hogy ő jobban ért hozzá,mint én.Csak az én kamasz lányom nem akar menni pszichológushoz.Szerintetek hogy beszéljem rá,hogy ezzel csak nyerhet,veszíteni nem fog?
2011. máj. 30. 14:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
66%
Inkább beszélgess vele..
2011. máj. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz vele elmenni kettesben egy hosszú hétvégére? Esetleg biciklizni egy hosszút? És utána egy fagyizás? Meg kéne, hogy magától nyíljon neked, úgy lenne a legjobb.
2011. máj. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Olvass:

Beszélj úgy, hogy érdekelje, hallgasd úgy, hogy elmesélje


Nem bánod meg. Könnyen olvasható. Nem tömény duma. Sok példa és feladat.

2011. máj. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

[link]


Kamaszoknál is alkalmazzák.

2011. máj. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Én is arra gondoltam,hogy most jó,hogy jön a szünet,mert így többet leszünk "csak"kettesben.Mert van még egy lányom:ő 6 éves.(egyébként azt is mondta a tanárnő,hogy biztos féltékeny és mondjuk ha lenne is a nevelési tanácsadóból valami az is "jövőre")Hétvégére nem tudunk kettesben elmenni,mert nincs kire hagyni a kicsit.
2011. máj. 30. 14:39
 6/23 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem meg te mondod meg, mi lesz, nem ő. Tanulja meg, hogy a tetteinek következményei vannak. Nem rábeszélni kell, hanem elvinni. Majd megtanulja, hogy nem osztogat cigit.
2011. máj. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
89%

Egyetlen dolog a fontos: nem szabad megfélemlítened a Lányodat.

Szerintem a pszichológus nem segít csak a pénzeteket szedi el. Mit csinál egy pszichológus? Meghallgat. Ezt Te is megteheted egy fagyi mellett...

Menjetek el kettesben sétálni, kirándulni, cukrászdázni.

Éreztesd a Lányoddal, hogy bármit is tesz, Te szereted! Ha ezt érzi, nem fog bezárkózni és előbb-utóbb hajlani fog arra, hogy megbeszéljen Veled mindent.


Nálam annak idején ezt alkalmazták itthon és minden oké volt.


26/L

2011. máj. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 15:16

Én soha nem bántottam a lányaim,tehát egyik sem fél tőlem.

azért is vagyok most kicsit"kiakadva",mert mindig mindent megbeszéltünk eddig.Remélhetőleg a nyári együtt(kettesben)töltött órák majd segítenek.

A nev.tanácsadóból is max szeptemberben lesz valami-ma beszéltem az osztályfőnökével,neki megígérte a lányom,hogy egyszer eljön velem,és ha nem akar akkor többet nem.(ma aláírtam a papírt-mert az is kell hozzá.

A pszichológus nem kerül pénzbe.

2011. máj. 31. 13:56
 9/23 anonim ***** válasza:

Én ugyanennek a fordítottja vagyok.:D

Engem is pszichológushoz akart küldeni az osztályfőnököm. Mert vagdostam magam, kétségbeejtően negatív volt az élethez való hozzáállásom, stb. (személyiség teszt és tapasztalatok alapján)

Elmeséltem anyámnak, mit mondott, aki egy jót röhögött és azt mondta, nem fog rám annyit költeni, hogy pszichológushoz vigyen. (jól esett, majdnem elbőgtem magam)

Mert miért is vagdostam magam, akartam öngyilkos lenni? Mert gyűlölnek a szüleim (jelen idő) és ez nem kitaláció, mert hallgattam ki beszélgetést!

A te lányodnak üzenem, (tényleg mondd meg neki) hogy irigylem, hogy ilyen anyja van, aki aggódik érte és segíteni akar neki! És hogy ne akarja megtudni, milyen az, amikor a saját szülője szépeket mondd a háta mögött:)

14L

2011. máj. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Nevelési tanácsadó helyett beszélgess vele! Neked kell először megnyílnia. Valószínűleg többet használsz vele neki, mint az hogy elküldöd egy idegenhez. Aztán ha valami olyan problémája van amit úgy érzel, te sem tudsz kezelni akkor jöhet a pszichológus. De először egy anya-lánya beszélgetés ezerszer többet ér!!!
2011. jún. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!