Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan értessem meg 7 éves...

Hogyan értessem meg 7 éves lányommal, hogy vigyázzon az öccsére?

Figyelt kérdés
Nagyon akarta a kistestvért (ő most 7 hónapos) de sajnos elég durván bánik vele, félelmetes ahogy fölé hajol, majdnem a gyomrába könyököl, attól félek, hogy rázuhan. Hiába mondom neki, hogy ez veszélyes, bocsánatot kér és két perc múlva újra csinálja. Teljesen tanácstalan vagyok vele és attól tartok kárt tesz a piciben. Pedig szereti, ezt tudom. Értelmes, okos lány, de képtelen az öccsével szépen bánni.
2011. okt. 14. 21:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Féltékeny. Erre magadtól is rájöhettél. És még Ő is kisgyerek, bár most nagynak tűnik a picihez képest. Egyetlen megoldás van, ha többet foglalkozol vele, és nem hagyod egyedül a kicsivel.
2011. okt. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Féltékeny.

Addig is rá figyelsz, amíg ilyeneket akciózik -ha mindig csak "majdnem" tesz benne kárt, akkor csak annyi szerintem. Ha sokszor tényleg "véletlenül" megüti, akkor is a rejtett dolgokat hozza ki magából.

2011. okt. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Féltékeny, hisz 6 évig minden körülötte forgott, és nemrég lett egy riválisa.

Az akcióival csak a figyelmet akarja kiharcolni, amit ezek szerint nem kap meg - legalábbis csak nagyon kismértékben.

Amikor a kicsi alszik, stb. légy vele, énekelj, mesélj neki, tanítsd mondókákra, vond be sütésbe-főzésbe, amiket te csinálsz. Néha hagyd másra a tesót, és menjetek el valahova csak kettesben (apával hármasban), h tudja, rá is szükség van, őt is szeretitek.


Ő hiába 7 éves, még kislány, ráadásul ott a suli, nem lehet veled, és most azzal szembesült, h mikor végre otthon van, akkor is egy másik gyerekkel foglalkozol inkább. Gondolj bele, mekkora baj lehet ez neki.

2011. okt. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Persze, bocsánatot kér, mert ezt várod el tőle. Szerintem büntetés legyen a kisöcsi bántásáért. Akármennyi időt is töltesz vele, kevés lesz, mert eddig minden időd az övé volt. Én már-már elhanyagoltam a kicsit, hogy a nagy lelkivilága ne sérüljön, hiba volt. Minden nap legyen a nagynak saját ideje, amikor csak vele foglalkozol, de ennyi. Ne vidd túlzásba, gondolj a kicsire is.
2011. okt. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Nálunk ha valamit épp csinálunk valamelyikőjükkel, a másiknak ki kell várni a sorát. Akár kicsi, akár nagy. A kicsi 10 hónapos, de a kezdetektől fogva úgy gondolom, hogy igazán nem árt meg neki, ha mondjuk felébred, és 5 perccel később megyek be hozzá, mert a naggyal még befejezzük a kirakót.

Ha a nagy tesz valami olyat a kicsivel, amit nem kellene, akkor viszont gyorsan elmondom neki hogy ezt miért nem szabad és ha olyan jellegű, már repül is a szobájába. Nem kap nagyobb figyelmet csak azért, mert rosszat tett. Ott kivárja a bünti végét és aztán újra csatlakozhat hozzánk. Nálunk ez bevált.

2011. okt. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ülj le a "nagylányoddal" egy csajos program keretében, ne otthon és lehetőleg kettesben, vagy, ha apuka jelenlétében is vannak ilyen szituációk, akkor ő is jó lenne, ha ott lenne!!! Lényeges, hogy őszinte beszélgetést kezdeményezz, érztetned kell vele, hogy megnyilhat előtted, nem haragszol, ha őszintén beszél, hiszen azok az ő érzései, legyenek jók vagy rosszak!!! Kérdezgesd ki mire számított a kistesó megérkerése után, mi teljesült, mit várna el tőled.... fontos, hogy ne erőltesd, hagyd, hogy ő nyiljon meg, és tudd, hogy az első beszélgetés nem hoz csodát, meg az első közös program sem!!! Ha nagyjábol tudod a problémáját (féltékeny), akkor mond neki, hogy Te változtatni szeretnél ezen a dolgon, neked mind a ketten nagyon, ugyan annyira fontosak, tudod, hogy eddig ezt nem jól csináltad, de ezentúl másképpen lesz, viszon ezt neki is akarni kell, itt fel lehet ajánlani azt, hogy mindenben résztvehet, ha akar (vond be az összes baba körüli tehendőbe, de semmit ne erőltess és neki ugye semmi nem is feladata!), örülnél, ha segítségedre lenne, az ügyes nagylányod, minden nap próbálj neki valami újat tanítani, amit este átbeszéltek és együtt elmeséltek a kistesónak, ő ringassa egy kicsit a babát és mesélje el neki milyen ugyes volt az nap az ő nagy tasókája, a kicsinek nem lesz ellenére a dolog (ez csak 5-10 perc legyen), így alakítod köztük a kötődést! Ráadásul a gyengéd mozdulatokra is neveled, ami amúgy is meg van benne! Legyen egy leírt napirendetek, ami egy szabály, kölcsönösen be kell tartanotok, ebben, meg kell legyen határozva a kicsivel tőltött idő és a vele töltött idő! Erre a nagylányodnak tudni kell számítani! Például haza ér a suliból, 10 percben mesélje el mi történt aznap, a kicsi ha sír is ki fogja bírni, míg te 3-4 mondatot végig hallgatsz! Legyél a lakás olyan pontján ahol látod, de ő azt hiszi csinálsz valamit, és kérd meg pl.: vigyázz kérlek az öcsédre, mert nekem egy teát kell csinálnom, addig itt ez a könyv, mutogasd neki, nem lesz semmi gond tudom rád bízhatom, utána pedig olvasok nektek egy mesét.... sok praktika van, bocsi, hogy ilyen hosszú lettem, de ezt csak nagyon következetesen és komplexen lehet nézni, így is csak töredék amit írtam! Bizz a lányodban, de tisztázzátok a szabályokat, és gyerek ként kezeld, aki nem akar rosszat, csak, azt hogy szeressék, és tudja, hol a helye a családban.... lényeg, hogy büntetés, következő téma, az igaz, hogy tőled azért kér bocsánatot, mert elvárod, nem azért mert belátja, hogy rosszat tesz, amúgy meg a tesójától kéne bocsánatot kérni, és puszit adni neki.... de ezt tényleg komplikált így leírni, meg csak össze zavarnálak rész infókkal.... Sok sikert

2011. okt. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1. Vond be a baba ellátásába, mutasd meg neki, hogy etesse, hogy altassa stb. Persze felügyelet nélkül sose hagyd.

2. Vegyél neki egy nagy babát, ami úgy néz ki, mint egy csecsemő, ruhákkal, kiegészítőkkel, és csinálja ugyanazt, amit te a tesóval + együtt is játsszatok a babával.

2011. okt. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!