Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csináljak a 13 (lassan 14...

Mit csináljak a 13 (lassan 14 éves) lányommal?

Figyelt kérdés

káromkodik, néha egy teljes napig elő sem jön a szobájából, gyűlöli az apját. és ez csak egy-kettő a sok probléma közül. itthon rettenetesen sokat veszekszünk, az a mániája, hogy mi csak "sz.opatni" akarjuk. az apján kívül még az apai nagyanyját is gyűlöli, de olyan szinten, hogyha a nagyi átjön, akkor bezárkózik a szobájába, és egész nap(!) nem hajlandó előjönni. nem eszik, és nem beszél velünk.

gyakran hallom, hogy ilyesmi dalszövegeket énekel: "a maszturbáció már nem szórakozat, és k_baszott egyeldül vagy", "a düh és a szerelem kölyke vagyok, a külváros jézusa" v. "csak el akarom füvezni az unalmamat, amíg az éj leszáll" . félreértés ne essék, nem hallgatózom utána, de kihallatszik a szobájából.

és ami még aggaszt: mostanában mindig a szőnyegen alszik. amikor este benézek hozzá, akkor szoktam látni. nem tiltom neki, úgyhogy nem gondolom, hogy "lázadás" lenne...

gyakran depressziós, de rettenetesen mérges, ha EMOsnak nevezem. (akár csak viccből is) ő punk-nak tartja magát, és "egy punknak a legnagyobb sértés, ha egy k_baszott emóshoz hasonlítják, b_zdmeg!" pszihológushoz nem hajlandó elmenni, egyszer szó szerint elrángattuk, de végig üvöltette a zenét, és egy szót sem volt hajlandó szólni.

isteníti a green day együttes frontemberét, ami magában még nem lenne baj, de már valami beteges szintre jutott! imádkozik a posztere előtt, és álmában olyanokat nyög, hogy: "Ahh Billie! do it harder! yes.. yeeees.." stb. Lehet, hogy túlreagálom a dolgot, de kétségbe vagyok esve! egyszer amikor kb. éjfél körül benéztem hozzá, hogy alszik-e, (szokás szerint a szőnyegen feküdt)láttam, hogy a nemi szervét fogdossa, alvás közben. erről még nem mertem beszélni vele, mert úgy venné, hogy kémkedek utána.. SOS, nem tudom, hogy mit tegyek! válaszaitokat előre is köszönöm...


2011. márc. 5. 21:41
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
61%
Serdülőkor, valakinél viharosabb, valakinél kevésbé, majd kinövi
2011. márc. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
58%
Neveld meg. Bár azt hiszem, már késő.
2011. márc. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
75%

Majd kinövi?! Jó vicc. Azért ez már nem az egészséges lázadás kategória...

Régen kellett volna megnevelni, keményen.

Állj a sarkadra! Ne hagyd, hogy azt tegye, amit akar. Még olvasni is szörnyű volt.

Te vagy az anya és ő a gyerek, nem pedig fordítva!

2011. márc. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
78%
Ha szép szóval nem megy, akkor néha elcsattanhat egy-egy pofon. Ha ebből sem ért, akkor mondjuk letépheted a Green Day-posztereit meg ilyesmik.
2011. márc. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem utánnakéne járni, hogy mért gyűlöli az említett személyeket. Lehetséges, hogy oka van rá. A dalszövegekkel nem kell foglalkozni, szerintem. A szőnyegen alvást pedig ne hagyd rá, mert felfázhat, de szerintem magától megunja pár nap alatt. Ha nem szereti, hoyg EMOsnak nevezed akkor ne hívd annak, ezzel elkerülhetsz pár konfliktust. Nem kell ide pszihológus, csak türelem, és kitartás me gegy hatalmas anya-láyna beszélgetés.

A greenday frontembere szeintem számára egy példakép, és "szerelmes" bele. AMi nem baj hisz tini :). Ez a korral jár, hogy sztárokba szeretnek bele lányok vagy fiúk. Hozzátartoznak ehez az erotikus álmok is. A maszturbáció pedig természetes dolog.

A káromkodásért én viszont lehet, hogy lekevernék neki egy pofont, de az sem segít. Esetleg meglehetne tőle egyszer kérdezni, hogy mért káromkodik? Azért mert szegényes a szókincse, vagy parasztnak akar tűnni?

2011. márc. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

sziasztok!

először is köszönöm a válaszokat!

22:26, de mit mondjak neki? ha azt mondom, hogy ne aludjon a szőnyegen, akkor "csakazértis" ott fog.. :/ nem hinném, h azért káromkodik, mert szegényes a szókincse, ugyanis Victor Hugo, és Henri Charrière a kedvencei közé tartozik.. inkább vmi lázadás-szerűség lehet.. (egyébként pontatlanul fejeztem ki magam, csak 1szer mondam rá, viccből, h EMO, aztán többször nem..)

u.i a pofozás 2 okból nem jó. 1; mert nem fogom verni a gyerekem, és 2; visszaüt... :/

2011. márc. 6. 00:08
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó szavaddal elmondtál mindent. Ha egy gyerek, egy 14 éves, visszaüt az anyjára, annak a nevelése elég keményen el lett b***szva. Bocs, de ez így van.

Én a helyedben: otthon elvégzendő feladatok /takarítás, főzés, mosás, vasalás - rendszer/ ha nem hajlandó zsebpénz megvonás, nincs új ruha, új cipő, mobil feltöltés, internet, stb.

A földön alszik? Had tegye. Egészséges ;)

Anno, mikor én 14 voltam hasonló dalokat zengtem, csak akkor a rock volt a menő. Felnőttem. Gyerekem van, állásom. Ez sem gáz.

Az a gáz, hogy ennyire antiszociális. Én az érzelmeire hatnék, egy 14 éves még nagyon gyerek, ha az anyját sírni látja és hangot adsz annak, hogy mennyire szenvedsz, meg fog lágyulni. Hisz könyörgöm, 10 éve még a kisbabád volt szinte.

Ne hagyd magad, legyél kemény.

2011. márc. 6. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
59%
2 olyan apai pofont adnenk neki hogy a fal adna neki a masikat!! en mast nem tudok ehez hoza szolni
2011. márc. 6. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem is nagyon elszúrtad a nevelését.
2011. márc. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
75%

Fene tudja, vissza ugyan sosem ütöttem, de pofon után ellöktem a fateromat már úgy, hogy csak a fal állította meg egy kiadós hanyatt eséstől. Az volt az első és utolsó pofon, amit tőle kaptam. Nevelés kérdése a reakció valóban: ha a gyerek nem szokta meg, hogy félnie kelljen a szülői retorziótól (mint ugye esetemben is), akkor előfordulhat az ilyen ösztönös visszaütés. Ettől még nem feltétlen lesz az ember elcseszve egész életére (egészen normális embernek mondhatom magam, nem vagyok egy problémás alkat). Viszont egy ilyen esetben azért éreztetni kellene a gyerekkel, hogy ez azért nagyon nem módi: velem pl. egy napig nem voltak hajlandóak hozzám szólni sem a feltétlen szükséges kommunikáción túl. Másrészt pedig, ha eddig nem alkalmaztál verést, akkor azt most se tedd már: ebben a korban csak fokozná a lázadását.


A többire azt tudom mondani, hogy tinikori lázadás és kész. Része ennek a szexualitás megjelenése (fantáziálgatás, önmagához nyúlás), a normákkal való szembemenetel (szőnyegen alvás, káromkodás). Elmúlik a jó része hidd el: anno anyám sehogyan sem tudott leszoktatni az állandó káromkodásról 12-13 évesen. Pár év múlva magamtól hagytam fel vele, mert baromira kínosnak éreztem már.


f/21

2011. márc. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!