Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit szóltok, hogy egy kilenc...

Mit szóltok, hogy egy kilenc éves kislány nem tud hintázni, képtelen megtanulni?

Figyelt kérdés

És nem öltözik egyedül, a tesitől rosszul van..

Normál általánosba jár, matekből kiemelkedő, verset, dalokat könnyen tanul, emlékezete kiváló...

Mit gondoltok?


2011. jún. 14. 14:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ebből engem anyaként csak, a nem öltözik egyedül aggasztana,mert az már elvárható,a többi beállítottság kérdése,függhet a tanártól is.
2011. jún. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

Ez elég kevés info.


Hintáról azt, hogy mivel tesizni sem szeret, gondolom nem mozog eleget, ezért rossz/ügyetlen a mozgáskoordinációja. Nem öltözik egyedül, szerintem az nevelés kérdése. A rosszul van a tesitől, pszichés probléma lehet...


Látatlanban nehéz bármit is mondani.

2011. jún. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Elkezdenék aggódni, mivel az enyém pont ezt csinálja, és ő is "más", mint a többiek.

Keresnék egy nevelési tanácsadót, ahol a szakember majd eldönti, hogy ok nélkül aggódok, vagy jó hogy mentem, mert fejlesztésre van szüksége.

2011. jún. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

És te (Kérdező) mit tudsz az okokról? Adhatnál még egy kis támpontot a vélemények kialakításához, ez kevés.


A nem öltözik egyedül, az gáz, és érthetetlen. Hogy nem tud hintázni? Az enyém 2,5 éves és tud hintázni, viszont az unokanővérem sem gyerekként, sem felnőttként, soha nem tudott megtanulni biciklizni... De ettől nincs semmi baja.

2011. jún. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Létezik olyan enyhe mozgászavar, ami általános ügyetlenséget okoz. Öltözni persze azért tudna, ha akarna, csak lassabban, esetleg fordítva sikerülne felvennie néhány dolgot...Az iskolában azért biztos felöltözik, otthon meg gondolom ráhagyják.

Ha a gyereket zavarja az ügyetlensége, nevelési tanácsadóban lehet mozgásfelmérést kérni, ha tényleg problémás, létezik ere fejlesztés.

Ha van rá pénzük, fordulhatnak az Alapozó Terápiák alapítványhoz, vagy TSMT terapeutához is.

2011. jún. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ez így nagyon kevés infó.Esetleg nem volt pl hypotoniás?Mert akkor lehet,h a nagymozgásai sem az igaziak még.Ilyenkor lehet gond a biciklizéssel-nem tud pedálozni-,labda dobás-elkapással,csúnyán ír-rajzol.

De az is lehet,h egyszerűen nem mozog eleget,és egyszerűen nem gyakorolt,ettől ügyetlen.Bár a nem öltözés elég fura,nem tud,vagy nem akar?

2011. jún. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem a szülök túl könnyen adják be a derekukat ha hisztizik, normál suliba jár jó tanuló semmi baja.

El van kényeztetve, ha hisztizik felöltözteik, ha hisztizik lökik a hintán, ha hisztizik nem kell csinálni semmit tesin ezt tanulta otthon.

A szülök keményitsenek be, neveljék a gyereket.

2011. jún. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Esetleg egyensúly- és koordinációs problémája lehet. Biciklizni, táncolni, varrni, gyöngyöt fűzni, valamit magas polcra rakni vagy onnan levenni tud?
2011. jún. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%
Bocsi, hogy ezt kérdezem, de a kislányod nem duci? Én is utáltam a tesi órát. Az oka az volt, hogy kövér voltam, ezért utáltam mások előtt öltözni, mert az öltözőben és az órán is folyton kicsúfoltak. Persze lehet, hogy a tanárát nem szereti. A tanáromat én sem szerettem, mert mindig megjegyezte, hogy milyen kövér vagyok és én, szerencsétlen duci gyerekként alig bírtam fekvőtámaszozni, és ha tíz fekvőtámaszból csak nyolcat agy kilencet csináltam meg, újra meg kellett csinálni mind a tízet. Persze, ezt más gyereknél észre sem vette. Ja! Nem lehet, hogy tériszonya van, és azért nem mer, nem akar, nem tud megtanulni hintázni?
2011. jún. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet,hogy tériszonya a van?És éppen ezért nem meri,nem nem akarja.Az öltözködés az nálunk is lassan alakult ki,a fiam 7,5 éves,de bizony van,hogy "hátba kell vágnom"mert arra vár,hogy én kezdjem el ráadni a zoknit,gatyát,polót,cipőt.Most már úgy ahogy egyedül elkezd öltözködni.
2011. jún. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!