Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 5 éves kislány volt nálunk...

5 éves kislány volt nálunk vendégségben (még többször fog jönni), a rántott csirkemell kifordult a szájából és azt mondta nem szereti. Ilyen esetbe mit kellene tenni?

Figyelt kérdés

Viszont nyalóka,meg a tejbegríz cukrozott kakaóval+cukor még rá, nyers gyümölcsök cukrozva ezeket tömi magába. Szóljunk a szüleiknek, hogy szerintem ez nem jól van így van valakinek van ilyen irányú tapasztalata, hogyan fogadnák?

Ő mondja mit hogyan kér azért adunk neki ilyeneket.


2010. márc. 9. 09:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%

Szia!


Attól függ, milyen kapcsolatban vagytok a szülőkkel. Ti ismeritek, ti tudjátok, hogy fogadnák. Mondjuk sztm ha ilyeneket adnak a gyereküknek, valószínűleg meg fognak sértődni, ha szóltok és megmondják, hogy az ő gyerekük.


Én pl. a saját nagymamámnak nem tudom elmagyarázni, hogy miért nem adok cukros kajákat üdítőket a 1,5 éves kislányomnak. Mindig beszólogat, hogy szegény gyerek, milyen jóízűen issza a vizet, mert otthon nem kap mást...


Vannak ilyenek, sajna.

2010. márc. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%

Beszéld meg szerintem a szülőkkel, lehet, hogy ők se engedik ezt otthon és bepróbálkozott nálatok és perzse ti bevettétek.

Kérdezd meg, hogy miket, hogyan eszik otthon, mert ez volt, csak kedvesen érdeklődj.

Aztán ráérsz eldönteni, hogyan cselekedj, ez a válaszuktól függ. Sőt, meg is kérdezheted, ők mit szeretnének? Próbálkozz normális kajával, vagy adhatsz neki, amit kér?

2010. márc. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
49%
Nekünk hála az óvodai kényszer etetésnek,vegetáriánus a kislány.Mióta a fertőzőn volt az ovi miatt azt eszik amit akar.
2010. márc. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
79%
Ma 14:45 , gratulálok. Aztán majd küzdjön hiánybetegségekkel, ugye?
2010. márc. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
60%
Kap vitamin készítményt. Te megennéd a fasírtot, ha már egyszer kihánytad? Nem ugye?
2010. márc. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
66%
15.46-os válaszolónak.Ne a szülőt hibáztasd!Mint írta,ez az óvodai KÉNYSZER ETETÉSNEK köszönhető.Különben 1-2 hete olvastam a Nők Lapjában a Vekerdy Tamás pszichológus rovatában,hogy hasonló esetben(a kérdező gyereke pár fajta ételt fogadott csak el,azt viszont jóízűen megette)nem szabad kényszeríteni a gyereket,mert attól hosszú távra szóló ételundora lehet.Az én kisebbik fiam most 22 hónapos,és nem hajlandó gyümölcsöt enni(holott kb.másfél éves koráig szívesen ette)Ezt most úgy oldom meg,hogy joghurtot,illetve túrót adok neki,gyümölccsel.Eszembe se jutott kényszeríteni,meg erőszakoskodni.2 gyerekes anyuka
2010. márc. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
46%
köszönöm, hogy valaki megértett.
2010. márc. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
85%
Lehet, hogy csak a csirkemellet nem szereti.
2010. márc. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem is kérdezd meg a szüleit, hogy otthon mit eszik.

Az én kisfiam két évesen beunta a főtt ételeket (mert egyszer erőltettem), és egészen négy éves koráig nem evett se levest, se főzelékeket, se pörkölteket. Csak az óvodában tudták rávenni az evésre, de az is hónapokba került. Azóta már sokmindent megeszik. Hozzátartozik a dologhoz, hogy a fiam valószínűleg autisztikus.

2010. márc. 11. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2010. márc. 11. 09:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!