Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek ha a gyerek azt...

Mit tegyek ha a gyerek azt próbálja elhitetni mindenkivel, hogy fáj a lába?

Figyelt kérdés
Tegnaptól csinálja ezt. Sejtettük, hogy semmi baja de elvittük az orvoshoz és ő is igazolta. Valami ötlet, mit tegyünk ellene? Nem akarja abbahagyni a sirást ha pl. nem fogja valaki a kezét.
2011. jún. 30. 14:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért tetteti magát betegnek, mert azt akarja, hogy foglalkozzatok vele többet, hogy jobban figyeljetek rá. Kényesztessétek egy kicsit hogy lássa törődtök vele, aztán talán abbahagyja.
2011. jún. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a gyerek panaszát nagyon komolyan venném,mégha az orvos első körben nem is találta indokoltnak a panaszát.

Az én kisfiamnál csípőizületi gyulladás miatt nagyon nehezen derűlt ki a probléma .


Ha ezt eddig nem csinálta,akkor oka kell legyen,akár növekedési fájdalom is lehet,sajnos nagyon ritkán daganatos dolgok is okozhatnak fájdalmat.


Ha nem hagyja abba én vinném vissza az orvoshoz.

2011. jún. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, de egy gyerek elég nehezen veszi fel ha fáj valamije. Vannak ugye fontosabb dolgok is. Ezért is van, hogy sokszor nem tudjuk mi a baja. Én épp ezért véresen komolyan venném ha valamelyik azt mondaná, hogy fáj. pláne többször, mert akkor az tutira fáj. Én biztos igaz vinném másik orvoshoz.
2011. jún. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
kapott már ki tőled? kezére fenekére?
2011. jún. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igazuk van az előttem szólóknak, de azért az is fontos infó lenne, hogy hány éves gyerekről van szó…
2011. jún. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a mai napig emlékszem arra, hogy gyerekkoromban (azt hiszem, már iskolába jártam) nagyon sokszor fájt a lábam, főleg este, elalváskor kínlódtam nagyon, sírtam is elég gyakran. Utólag úgy gondolom, a növéstől lehetett. Mondtam a szüleimnek, hogy nagyon fáj, de nem vették túl komolyan, pl. fájdalomcsillapítót sosem kaptam.

Az viszont érdekes, hogy ha valaki fogja a kezét, akkor abbahagyja a sírást, tehát az sincs kizárva, hogy csak figyelemre, szeretetre van szüksége.

Szerintem mindkét esetben van gyógyír. Mivel nem tudod biztosan, hogy tényleg nincs fájdalma, inkább higgy neki, és próbálj segíteni rajta.

2011. júl. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha a lányom azt mondja,hogy fáj a foga,akkor meg kell kérdezni tőle,hogy mi bántja.Valóban csak figyelemre vágyik,mert minden foga egészséges,viszont a tesójának nem,így azt látta,hogy ha fogfájásra panaszkodik a bátyó akkor azonnal ugrunk,és figyelünk.


De azért a te helyedben tényleg maximálisan kizárnám azt,hogy nincs szervi oka a fájdalomnak.

Egyébként én is lábfájós gyerek voltam,,most is fájogat időnként,és fogalmam sincs,hogy mitől....

2011. júl. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem úgy kelt fel a gyerekem nem egyszer, hogy anya vigyél el a doktor nénihez. és elvittem, semmi panasza nem volt, evett, ivott- és nekünk olyan doktor nénink van, hogy komolyan vette a gyerekemet és azonnal diagnosztizálta a betegséget, azt mondta ok nélkül nem hozatta magát oda. És egyszer egy bakteriális fertőzést, egyszer pedig egy vírus fertőzést diagnosztizált.

Ugyanígy volt, hogy mondta a gyerekem, hogy fáj a lába és cipeltette magát. És lecseréltük a cipőt, korábban sem márkátlan cipőben járattuk, elefanten cipője volt, amit 7 ezerért vettem, és lecseréltem Siestára, azóta egyszer sem fájt a lába.


Úgyhogy én is azt mondom, ha panaszkodik a gyerek nagyon komolyan kell venni és orvosra is csak akkor szabad adni, ha valóban érti a dolgát. (amiből lássuk be kevés van Magyarországon, ha nem direktek a tünetek, nemigen tudnak mit mondani)

Szerintem van problémája és a te feladatod kitalálni, hogy micsoda. Például a cipő. Nézd át alaposan a lábát, nincs e valahol valami sérülés.

2011. júl. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az öcsém is ezt csinálta mikor kicsi volt. Olyan 3-4 éves lehetett. Anyáék nagyon sokáig hordták orvoshoz, aztán az egyik orvos ajánlotta, hogy adjanak neki gyógyszer helyett valami vitamint. Az öcsém tényleg azt hitte, hogy gyógyszer és el is múlt a fájdalma. Csak figyelemre volt szüksége. Utána sokkal jobban odafigyeltek arra, hogy anya is és apa is csak vele foglalkozzon naponta egy-egy órát.
2011. júl. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Felmerült bennetek, hogy tényleg fáj a lába? Az orvos szerinted hogy állapítja meg, hogy a gyermekednek fáj-e valamije?:) Lehet a növekedéstől, nekem is nagyon sokszor fájt miatta gyerekkoromban. Szerintem vigyétek azért el másik orvoshoz, nem szabad az ilyet félvállról venni.
2011. júl. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!