Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 4 éves lányom még nem szobatis...

4 éves lányom még nem szobatiszta, üvölt a bilin, és képes visszatartani egész nap, szerintetek?

Figyelt kérdés
Egyébként egészséges.
2010. okt. 14. 21:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
úgy látom nem egyedi a problémám. Fiam 3 és fél éves lesz, de nem hajlandó wc-be kakilni. Mindig benyomja a kisgatyájába. Sajnos van, hogy 3-4 napig sincs széklete, s akkorra már annyira összekeményedik, hogy nehezen jön ki neki, meg fájlalja is. Már gondolkodtam azon, hogy veszek valami enyhe hashajtót, vagy adok neki glicerines kúpot mikor haza hozom az oviból és megpróbálom rávenni, hogy így rászokjon a mindennapi nagydologhoz, meg persze a wc-hez, mert már egyszerűen én sem tudok mit kezdeni a helyzettel.
2010. okt. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
65%
Nem kötözködésből, de... Miért bilizteted? Szerintem a neki már a wc-re kéne szoknia, nem bilire.
2010. okt. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
83%
Hát, az én fiam még csak két és fél éves, de mivel velem is hasonló problémák voltak, elkezdtem egy módszert: dícsérem akkor is ha bugyiba megy, és megbeszéljük hogy ilyenkor nem, de ha bilibe kakil, akkor megnézheti a kakit, és segíthet lehúzni a wc-n. Nállunk eddig bevált, szinte várja hogy kakilnia kelljen. Persze nem mindég...Állítólag ha a gyerek kellőképpen ismeri, esetleg el is búcsúzhat a kakitól, akkor pszichésen is oldódik... Hát, mi így próbáljuk...
2010. okt. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

az első válaszoló vagyok.


Jó neked utolsó, hogy ez összejött. Én már ledorgáltam a gyereket, dicsértem, már történetet alakítottunk a kakiról és annak útjáról, stb.de egyenlőre semmi siker. Gondoltam hogy most ovis lett, majd látja a társaitól és megoldódik. De nem, inkább hazahozza. Mostmár nem szólok neki semmit, hátha majd feléri a kicsim és végre jól csinálja, én türelmesen várni fogom azt a napot.

2010. okt. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem fogalom zavarban élsz , a szobatisztaság azt jelenti , hogy képes visszatartani addig az ideig míg olyan helyzetbe kerül hogy kiengedheti . Tehát szobatiszta . Segíteni kell neki olyan helyzetet teremtve ahol pisilhet, kakilhat nyugodtan . Amúgy az én gyerekeim is "hazahozzák" a nagydolgot az oviból , iskolából ...
2010. okt. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
51%
21:51-es vagyok. Köszi, de ahogy írtam még csak az elején tartunk...
2010. okt. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Hát nyugodtan kakilhatna, meg pisilhetne, de ő kizárólag pelenkába hajlandó. Hazajön az oviból, tiszta görcs a visszatartástól, és kizárólag a pelenkába hajlandó a dolgát végezni. Ha nincs pelenka, akkor a nagydolgát nem végzi el.

Egy éve járunk pszichológushoz eredménytelenül.

2010. okt. 15. 09:03
 8/23 anonim ***** válasza:
66%
Válts orvost, mert ez igy nagy gond! Ez a doki nem segit. Keress másikat!
2010. okt. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
ha képes visszatartani, akkor szobatiszta. Csak arra kell rávenned, hogy a bilibe,vécébe végezze a dolgát, ne pelusba.
2010. okt. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó. Átírtad a kérdésemet, és

lehet,hogy ez szerinted csak, arra kell rávennem...de éppen ez nem sikerül 1 éve.

Nem hajlandó a dolgát elvégezni máshova, kizárólag pelenkába. Ha nem adom rá a pelust, akkor az lehetséges, hogy a vizelete a lábaszárán folyik, de a székletét azt úgy visszatartja, hogy bélcsavarodást kap akár:(

2010. okt. 17. 10:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!