Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Anyósom lánya kibírhatatlan....

Rockmokus kérdése:

Anyósom lánya kibírhatatlan. Miért ilyen?

Figyelt kérdés
Anyósom kislánya 7 éves és eszméletlenül kibírhatatlan tud lenni.Rettenetesen szemtelen mindenkivel pökhendi és azt hiszi hogy csak ő létezik a világon egyedül. Már lassan 1 éve jár nevelési tanácsadóba vele az anyósom és csak annyit vettünk észre hogy most nem hisztizik hanem megsértődik ,fenyegetőzik stb... Szóval a kislány olyan "KI HA ÉN NEM" formában adja élő a dolgokat. Ha valaki rászól rögtön megsértődik , ha valamire azt mondjuk hogy ezt légyszi ne csináld akkor csak azért is,és ha megfenyegeti valaki hogy felpofozza akkor simán a szeméberöhög. Miért csinálja ezt???
2011. júl. 20. 20:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert elkényeztetett és neveletlen. Jól nyakon kellene vágni néha úgy hogy meg is érezze, akkor tuti nem szórakozna senkivel. Egyébként ha nem figyeltek arra amit csinál, akkor nem fogja, mert látja, hogy senkit nem érdekel.
2011. júl. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod. A megveréssel vannak problémák 1:NEM SZERETEM A GYEREKSÍRÁST,2:Nem használ mert anyósom néha amikor kiborul lekever neki egyet de akkor is folytetni szokta, 3:ém nem nevelhetem

köszönöm és várom a továbi válaszokat

2011. júl. 20. 21:14
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Figyelemelterelés. Ha jó fej vagy vele, meghökken, nem erre a reakcióra hajt eredetileg. Viszont mégis kap valamit amiből neki hiánya van: figyelem. Még a kis kezes bárányoddá is válhat, ha még időben megnyered magadnak. Figyelj, még kisgyerek, még most megfoghatjátok.
2011. júl. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem a kislány a hibás, hanem az anyja!
2011. júl. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
következetesen meg kell büntetni a rossz viselkedésért, pl. nem nézhet tévét, nem barátnőzhet, nem kap csokit stb.
2011. júl. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
30%

Talán nem úgy kéne kezelni mint egy háziállatot, (bár én még háziállattal sem bánnék így) akkor nem így viselkedne.


Első körben kéne neki egy külön szoba amit ő tart rendben és ahová a barátait, barátnőit viheti a továbbiakban önállóságra nevelni, és venni neki egy háziállatot.

2011. júl. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Amúgy ha te nem nevelheted, akkor közöld anyósoddal, hogy ne hozza többet a gyereket, mert nem bírod elviselni, továbbá az is lehet a pakliba, hogy a gyerek utál átjárni hozzád, de akarata ellenére erre van kényszerítve.
2011. júl. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha eléri a hisztivel amit akar akkor nem fogja abbahagyni!

Mit akar? Figyelmet! Ha kiabálsz vele akkor is vele foglalkozol,ergo elérte amit akart. Lehet játszani kéne vele leülni rajzolni..ilyesmi szerintem. 34/f 3gyerekes apuka (semmi ilyen gondunk nincs és nem is volt talán mert fordítunk időt a gyerekekre amit úgy hívnak "hasznos idő" amikor CSAK ÉS KIZÁRÓLAG az övé vagyok) egy próbát megérne...

2011. júl. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egy gyerekre minden és mindenki hat, ami és aki a környezetében van. Ergo te is. A nevelés nem azt jelenti, hogy áll az ember a gyerek felett és papol neki, sorolja, hogy mit NEM tehet. A viselkedéseddel te is tudod nevelni, ill. a tudtodon kívül neveled is. Ha amikor együtt vagytok, és az anyósod pártjára állva már ketten okosítjátok, akkor nem vagy különb az anyóstól és ne várj csodát, a gyerek ugyanolyan marad.


Mit is szeretne ő? Szeretetet, megértést figyelmet. Pofont, kiabálást, lehurrogást, sarokbaküldést, tenemértheted megjegyzéseket viszont nem. Ebből indulj ki - nem háziállat kell neki, amivel foglalkozhat csak azért, hogy neked meg a szüleinek, testvérének ne kelljen vele foglalkoznia. Eleve az a helyzet, hogy a sógornőd (anyósod lánya, férjed testvére/féltestvére) még csak 7 éves, nem szokványos. Ezzel kell megbirkóznia nap mint nap, hogy ő a kicsi a családban, s ezért követeli a figyelmet ennyire. A család alakította őt olyanná, hogy csak akkor figyelnek rá, ha a kihaénnem stílust hozza. Ez van.

2011. júl. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Engem anyukám kicsi koromban 2-szer pofozott meg, amikor már annyira felidegesítettem, hisztiztem, ordibáltam, hogy már ő is majdnem sírt. Nem kaptam nagyot, de zokogni kezdtem és mindkét alkalommal bezárkóztam a szobámba, fél órát gondolkoztam, majd kimentem és bocsánatot kértem. Rám hatott. :)
2011. aug. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!