Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Lehet valaki 12 évesen depress...

Lehet valaki 12 évesen depressziós?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A kérdésem az lenne, hogy lehet valaki 12 évesen depressziós? Hogy értsétek mire gondolok, a húgom 12 éves és a szüleink 2 hónapja elváltak, azóta nem bírja abbahagyni a sírást és mindig le van törve. Azt kérte, hogy a szüleinknek ne szóljunk erről, de én szeretnék szólni, mert ez így nagyon nincs rendben. Borzasztó érzés látni, hogy, amikor egyedül vagyunk otthon, mindig sír és mondja nekem, hogy nagyon rossz ez neki így és, azt is nagyon gyakran mondja, hogy nem szeretne élni. Nagyon aggódom érte, kérlek mondjátok meg, hogy mit tegyek. Szóljak a szüleinknek, vagy meg tudom valahogy vigasztalni?


2011. júl. 23. 10:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Szólj a szüleiteknek, igen lehet depressziós akár egy kisgyerek is, ő meg már nem annyira kicsi, felfogja mi történik és tragédiaként éli meg az egészet. Persze lehet hogy elmúlik, de lehet az is hogy egyre rosszabb lesz, amikor már nem lehet segíteni. Úgyhogy minél hamarabb valami segítség kéne, lehet hogy elég ha beszélgetnek vele a szülők, de lehet hogy pszichológus is kell majd.
2011. júl. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Valószínű, hogy ezt fogom tenni, és szólok a szüleimnek, akár szeretné, akár nem. Köszönöm a gyors választ.
2011. júl. 23. 11:04
 3/8 anonim ***** válasza:
Sajnos lehet! Mindenképpen szólj a szüleiteknek, nehogy tragédia legyen a vége!
2011. júl. 24. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Candycukor válasza:
54%
egy 12 éves is lehet depressziós.Én 11évesen voltam az.És nem biztos hogy anyukádéknak kell először szolni mert akkor úgy fogja érezni hogy elárultad és nincs kiben megbíznia ami súlyosbíthatja a depresszióját. Beszélgess el vele mond el neki hogy téged hogy érintett és ha még ezek után is látod rajta hogy nem oké.Akkor szolj anyudéknak hogy jobban figyeljenek rá hogy maguk vegyék észre és még te megmarathass neki.Mert téll ha azt érzi te is elárultad mégrosszabb lesz.
2011. júl. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Lehet, ez nem korhoz kötött. Ha valóban komoly a probléma, keressetek fel szakembert, a pszichológus lehet, hogy tovább küld a pszichiáterhez, ha ő nem tud segíteni.

2011. júl. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Beszélgess vele, mesélje el, hogy ő hoyg élte meg, és meséld el te is. Gondolom anyukádékkal laktok, milyen gyakran találkzotok apuval? Vagy ha vele, akkor anyukátokkal, szóval a másik szülővel? Ha látja, hogy a másik is él, semmi baj nicns vele, akkor hamarabb megérti, hogy nem akkora baj. Az én szüleim egy éves koromban váltak el, teljesen így szoktam meg, teljesen természetes nekem. Esetleg szervezhetnétek néha közös programokat, ha a szüleitek attól jóban vannak. Az enyémek pl szoktak beszélni, apa feljött megnézni az új szobám, a feleségével is jóban van anya. Ha nicns vita köztük, elmehetnétek együtt moziba, és akkor az elvált szülőknek sem olyan kellemetlen együtt lenni, mivel többen vagytok, és a hugod is jobban lesz, de beszélni sem kell annyit. Mindenképp beszélgess vele, ha nem javul, mondd el neki, hogy ez nem jó, és hogy beszélsz a szüleitekkel, de ne érezze magát rosszul, esetleg keressetek fel egy orvost. Fontos, hogy ne támadásként fogja fel ezt az egészet, hanem érezze, hogy mellette vagytok, és segíteni szeretnétek neki, nem bántani. Remélem megoldódik:/:)
2011. júl. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sajnos lehet. A szomorú statisztikák arról tanúskodnak, hogy egyre gyakoribb a fiatalok körében elkövetett öngyilkosság.

Beszéld meg vele, hogy nagyon aggódsz érte mert szereted őt, és az ő érdekében muszáj erről beszélned a szüleitekkel.

Inkább sértődjön meg rád egy időre, minthogy tragédia történjen, és soha ne tudj emiatt elszámolni a lelkiismereteddel, hogy segíthettél volna rajta, de nem tetted a jó kapcsolat fenntartása érdekében.

Még valami. Én is voltam depressziós más okból és jóval idősebb koromban. Ami biztosan segít a depresszió gyógyításában az a hit. Nektek is csak ajánlani tudom, felekezettől függetlenül.

2011. aug. 2. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A szüleink egyébként békésen, vita nélkül váltak el, és ugyanannyit vagyunk apunál, mint anyunál.

HELYZETJELENTÉS:

Először a húgommal beszélgettem el, majd elmondtam neki, hogy el szeretném mondani a szüleimnek. Ellenezte, de én titokban szóltam, hogy mi van vele, és anyáék megígérték, hogy nem szólnak róla neki, hogy elmondtam. Az volt a tervünk, hogy szervezünk közös programokat, először plázába mentünk vásárolni, voltunk moziban is és ebédelni/vacsorázni is elmentünk. Én is sokkal többet voltam vele, elvittem cirkuszba, strandra és fagyizni is sokszor, együtt szoktunk filmet nézni és minden este befekszek mellé az ágyba és megnézünk a sorozatunkból pár részt. Mióta többet törődünk vele sokkal jobb a helyzet, ugyan néha-néha még pityereg, de ha rájön, akkor el szoktam vinni valahova és sokkal vidámabb lesz. Szóval már minden rendben van vele. Köszönöm a sok segítséget. :)

2011. aug. 2. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!