Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 4 évesen miért pisil be újra...

4 évesen miért pisil be újra éjjelente?

Figyelt kérdés
Gyermekem most kezdte az ovit,imád járni!Semmi gond nem volt a beszoktatásnál sem.2 éves kora óta átaludja az éjszakát,sosem pisilt be.A múlt hét óta viszont(amióta oviba jár),minden hajnalban azzal ébreszt,hogy bepisilt...Elalvás előtt ugyanúgy elmegy wc-re,többet sem iszik.Lelki oka lehet?Aki tud,írjon tapasztalatot.Nagyon el vagyok keseredve,hogy mi lehet az oka:(
2011. szept. 3. 08:20
 1/10 anonim ***** válasza:

ugye fiú?

a változás miatt van, elfog múlni. gumilepedő és ne ,mutasd neki, hogy gond lenne.

2011. szept. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kislány...és tényleg nem tudom,hogy mi lehet az oka.Olyat már hallottam,hogy valaki nehezen szokta meg az ovit,és ez megzavarta,és emiatt pisilt be .De ő olyan örömmel megy.Tudok neki valahogy segíteni????
2011. szept. 3. 11:32
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de ez az "olyan örömmel megy", nem mindig igaz. A két kisebb gyerekem között egy év a különbség, annak idején az egyszerűség kedvéért egyszerre kezdték az ovit. Egy darabig egy csoportban voltak. A lányom (ő az idősebb) minden nap sírva ment be a csoportba, aztán nap közben semmi gondja nem volt. 2 éven át így járt oviba. Megkérdezték, hogy mi a baja, amikor mindenki szereti? Közölte, hogy ő otthon szeretne lenni velem, mert az ovi jó, de otthon jobb...

Az öccse, szinte első naptól "mintaovis" volt, se sírás, se hiszti. Játszott, haverkodott, és mondta is, hogy szereti az óvodát.

Az utolsó évben külön csoportba kerültek, mivel a nagycsoport már az iskolára készítette fel a lányom korosztályát. Ő továbbra is sírt mint a záporeső. A mintaovis öcsike, továbbra is fülig érő szájjal ment be minden reggel, és imádott ott lenni. Csakhogy kb. a hét közepére fulladni, köhögni kezdett. Kivizsgálás, betegállomány, gyógyszer. Meggyógyult, ovi. Három nap múlva köhögés, fulladás... Újabb orvos, allergiavizsgálat, asztmagyanú, betegállomány, gyógyszer... Ovi 3 nap, fulladás, köhögés... Ezzel mentek el hetek, hónapok. Amikor 2 hétre be akarták fektetni a pesti tüdőszanatóriumba, azt mondtam, hogy na neee!

Bementem az óvoda vezetőjéhez, és megkértem, hogy próbáljunk meg valamit. Tegyék újra egy csoportba a két gyereket, mert szerintem ez a megoldás. Ha a fiam tényleg asztmára hajlamos, vagy ennyire beteges lett hirtelen, akkor ki fog derülni.

Belement, kiderült. Abban az évben, egy napot sem hiányzott már betegség miatt.:-)))

Bocs, hogy hosszú lett, csak azért írtam le, mert a fiam is mindig "örömmel ment", soha nem volt vele gond, soha nem panaszkodott. Nála így jött ki, hogy valami mégsem stimmelt.

Valószínű, hogy a kislányod bepisilésének is lelki oka van. Valószínűleg nem olyan nagy, vagy súlyosan szorongató probléma, amit meg tudna fogalmazni. De ha sokat beszélgetsz az óvónőkkel, és vele is, szerintem rájöttök majd, hogy mi okozhatja.

2011. szept. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hétfőn bemegyek a doktornéninkhez,és kikérem a véleményét.Már én is gondoltam erre,amit írtál.De képes egy 4 éves gyerek ennyire színészkedve minden reggel örömmel menni,és nem akarni hazajönni se..és tele-tele élményekkel,csak azt mesélni állandóan,hogy milyen jó volt az oviban...Ma reggel is menni akart...
2011. szept. 3. 12:08
 5/10 anonim ***** válasza:
lehet, kifárasztja az ovi, mélyebben alszik és nem ébred fel, hogy pisilni kell?
2011. szept. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Dehogyis színészkedik. Olvass utána a tudatalatti kifejezésnek- Egy kisgyermek még őszinte, ő nem is tudja, hogy valami nem oké...elraktározza a tudatalattijában a negatív élményt (érzést! benyomást! akármit!) nem kell ennek konkrét, elmondható dolognak lennie. Így jön ki rajta. Fontos, hogy soha ne neheztelj rá emiatt, ne érezz, hogy ez most baj lenne, ahogy előttem is írták: gumilepedő, ennyi. Sok sikert!
2011. szept. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Jó lenne kivizsgálni.
2011. szept. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ma reggelre nem pisilt be.Tegnap ugye nem volt ovi.Majd meglátjuk a jövő hetet.
2011. szept. 4. 08:11
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez nem színészkedés. Azért is írtam, hogy néha el sem tudja mondani egy kis gyerek, hogy mi van valóban a tudatalattijában. Lehet, hogy nagyon igyekszik megfelelni a szabályoknak, a többieknek, nem tudja eléggé felhívni magára a figyelmet, és kicsit háttérbe szorítva érzi magát... Nem tudom, ezer oka lehet.

Csak azért írtam le a saját történetemet, mert kicsit hasonló ehhez. Az én fiamról sem gondoltam, hogy bármi gondja lehet az ovival, mert egészen máshogy viselkedett. És mégis majdnem kórházba került olyan tünetekkel, amiket szintén nem eljátszott...

Ha az "ovimentes" napokon elmaradnak a bepisilések, biztos lehetsz benne, hogy lelki okai vannak.

2011. szept. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az elmúlt két éjjel nem pisilt be!Pedig majdnem 12 órát alszik egyfolytában:)Annyit mondott,hogy a múltkor csípte a pisi...de akkor nem mondta!Lehetséges,hogy kicsit felfázhatott.De most minden oké.
2011. szept. 6. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!