Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az előfordulhat hogy valaki...

Az előfordulhat hogy valaki 15 évesen depressziós? Mert én szerintem az vagyok. Szinte semmihez sincs kedvem, gyakran sírok.. Stb. De orvoshoz nem akarok menni. Az orvoson kivül milyen megoldás létezik?

Figyelt kérdés
2008. jún. 17. 14:54
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Szia.én is szenvedtem depresszióban rossz családi háttér miatt,és mert különcnek és kirekesztettnek éreztem magam. rengeteg verset írtam, persze negatívakat.aztán megismertem a páromat, aki 10 évvel idősebb nálam, és egyre jobban rájöttem, hogy "gyerekes"dolgok miatt estem letargiába.gondolj csak bele egy néger nő helyzetébe, aki nem tud élelmet adni a gyerekeinek, mégsem eshet depresszióba,mert ha csak siratná magát, éhen halnának.próbálj meg olyan barátokat találni,vagy legalábbis olyan embereket, akiknek pozitív a hozzáállásuk az élethez.én már sikeresen"kinőttem" ezeket a korszakokat, az a lényeg,hogy legyen mindig valami,ami motivál, pl.hogy jól tanulj, de ne azért,hogy felvegyenek ide-oda,mert ez a mai világban nem biztos, hanem akkor azért,hogy ha a kisgyereked megkérdezi,hogy mitől megy az autó,tudj neki válaszolni, és ne érezd hülyének magad. na, a lényeg a lényeg, csak pozitívan,mint az Unicum! :)
2008. jún. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!:))
2008. jún. 17. 17:10
 3/5 anonim ***** válasza:
65%
Szia. Nekem 15 éves koromtól olyan 18-19 éves koromig nagyon szélsőséges hangulatingadozásaim voltak. Voltam dokinál is. Nálam még görcsös migrén is társult a dologhoz, aminek persze nem tudták megállapítani az okát. Egy ismerősöm sokat sírt és nem gyógyszert javasoltak neki, hanem teakeveréket. Mostmár nem sír annyit és sokkal nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb. Szerintem a patikában, drogériában lehet kapni, de a DM-ben is ilyen gyógyteákat. Jobb mint a nyugtató, mert arra nagyon könnyen rászokik az ember. Nekem nagyon sokat segített még a lelkem helyrerakásában a jóga, vagy csak egy kicsit elvonultan relaxálni. Kitartás és minden jót, hamar túl leszel ezen az időszakon...:-)
2008. jún. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
65%
Barátok, barátok, barátok! Mindenképpen fordulj a barátaidhoz, ha nincsenek, akkor a szimpla ismerőseid közül próbálj meg beszélni valakivel. De amúgy 15 évesen népbetegség a depresszió, szerintem minden 3. fiatal az, annyi idősen.
2008. jún. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
65%
én is felfedezek magamban ilyen depressziójellegű tünetket, csak én 16 éves vgagyok...szerintme is ez nagon gyakori, megoldás: szabad levegő, pihenés, és most h nyr van bulik és strand:);):P
2008. jún. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!