Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 4és fél éves fiam miért nem...

4és fél éves fiam miért nem játszik a társaival?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre hogy ha csak egy gyerek van a társaságban akkor nagyon jól eljátszanak, de ha már 2 vagy több gyerek van akkor ő nem akar csatlakozni hozzájuk inkább külön játszik egyedül vagy megy utánuk de nem csatlakozik a játékhoz. Kérdeztem hogy miért és azt mondta hogy nem akarnak velem játszani és én sem velük. Látom rajta hogy feszült és nem találja ilyenkor a helyét. pl a játszótéren vagy szülinapi bulikon. Ilyenkor majd megszakad a szívem érte. Hogyan segítsek neki?
2011. aug. 8. 14:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Biztos látod, hogy feszült, vagy inkább csak téged zavar ez? Kiskoromban épp ilyen voltam. Szerény, és mindig egy jóbarátnős tipus. De nem zártak ki, csak valahogy nem ment többekkel játszani. IGazából amolyan magamat rekesztettem ki, ugyankkor az is élmény volt őket nézni. Később lettem bátrabb, erősebb e téren, hogy ne csináljam ezt. Ne érezzem magam kevesebbnek, és dolgoztam magamon. De mondom ez nem feltétlen jelenti, hogy ő ettől még nem boldog, hacsak nem tényleg ezt mondja, vagy látod rajta. Valahogy lehet ezt fejleszteni, tanácsot kellene kérj a helyi családsegitőktől talán.

De még elég kicsi, és mikor ilyet látsz, menj csak oda a többiekhez, és te kérdezd meg szépen, hogy a te kicsit is játszhat velük ilyet ugye?

Az én fiacskámnál is vettem észre ilyet, többen lettek ő volt az első aki elhúz, de rájöttem ez nekem nagyobb csapás volt, mint neki, ő ment és boldogan játszott tovább vagy maga, vagy mást talált.

2011. aug. 9. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!