Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mennyire keményen és következe...

Mennyire keményen és következetesen neveltek?

Figyelt kérdés
Egy másik kérdéssel kapcsolatban tök nagy bonyodalomba kerültem. Én lettem a közellenség,mert beszóltam egy anyukának,aki nem tudja megetetni a beteg gyermekével a gyógyszert. Nem tudom,hogy másnál hogy van,nálunk én vagyok a főnök. Azon is gondolkodtam már,hogy később ebből lehet hátránya a lányomnak? Úgy gondolom,hogy egy 4 éves már kérdés nélkül hallgasson az anyukájára.Sőt, már elég rég óta nem bírál felül,nem hisztizik és ügyes. Ez nem azt jelenti,hogy diktátor vagyok,csak azt,hogy azonnal tedd le, nennünk kell,nem veszem meg,fejezd be a sírást és hasonlók. Nagyon sokat küszködtünk vele és sokszor valóban kemény voltam. Ki is kapott párszor. És sokat ordibáltam is. Azt hiszem,ha lenne még egy gyermekem,ugyanígy csinálnám. A nővérem,akinek két évvel fiatalabb a kisfia meg mindent ráhagy.Szerintem egy kétéves már ne köpködjön,meg harapjon, ne egyen állva,meg hasonlók. Van a gyerekemnek mozgástere,de biztonságosan. Ha komolyra fordul valami,azt kell csinálnia amit én mondok.Ez így gázosan hangzik?
2011. aug. 20. 17:42
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
2011. aug. 20. 17:42
 2/22 anonim ***** válasza:
58%

Nálunk is ez van, én vagyok a főnök. Kívülről talán túl szigorúnak tűnik a rendszer, szerintem pedig szimplán következetesség, amit minden gyerekem születése óta követek, és lám, nincs is probléma egyikkel sem, nem hisztiznek, nem követelőznek, nem válogatnak a kaják között, és nem ők mondják meg, hogy pl. -ahogy te is írod- beveszik-e a gyógyszert, vagy nem.


Szerintem ez nem "kemény" nevelés, soha nem kell felemelnem a hangom, a kezem pedig a legkevésbé sem jár el, mert a gyerekeim a kezdetektől fogva tudják, hogy amit én mondok, az úgy van, fél óra múlva is úgy lesz és másnap is. Így kár hisztizni, nyafogni, trükközni.

2011. aug. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk "vegyes" a dolog, mindkét álláspontot megértem. Bizonyos dolgokban nincs ellentmondás, míg más esetben ráhagyós, laza vagyok.
2011. aug. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer nekem is volt egy hasonló köröm egy anyukával, aki szintén nem tudta beadni a gyereknek a gyógyszert. Ajánlottam, hogy nurofenes adagolóval nyomja a szájába. Erre írta, hogy kiköpi a kicsi. A válaszom az volt, hogy fel kell nyomni az állát, hogy ne bírja kiköpni, amíg le nem nyeli. Erre én voltam a nem normális, brutális szörnyeteg. Ő tudja... vénásan biztos kellemesebb.
2011. aug. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
51%
Szia!Én is hasonlóan nevelem a gyerekeimet(3 van)mint Te.A legnagyobb 15 éves és úgy gondolom nem rontottam el semmit(legalábbis még).Úgy érzem biztonságban érzik magukat mellettünk a szüleik mellett.Ha tiltok valamit mindíg megmondom miért a másfél évesnek ugy mint a 15 évesnek is.Ha azt mondom nem szabad az ugy lesz és holnap is ugy lesz.A kicsivel még lesznek körök mert itt a dackorszak:(Egyik ismerősömnek pl. a gyereke parancsol,aki 8 éves.Az apja ha rászól a gyerek előtt hurrogja le az apukát,nem is tiszteli a gyerek.Az van szó szerint amit a gyerek mond.Múltkor nálunk voltak és én kértem a saját középső gyerekemet(kb. 20 adszor)hogy halkabban mert alszik a kicsi.Végül egy kicsit rácsaptam a szájára,hangsúlyozom kicsit,nem sírt csak kizökkent a kiabálásból.Erre az említett ismerős odahúzta a gyerekemet és megpuszilgatta hogy semmi baj.Tehát próbálta ellenem hangolni.Pedig fordított helyzetben én sosem szólok bele(pedig lenne véleményem) ilyen szituba.Felháborodtam.De Te szerintem jól nevelsz kérdező:)
2011. aug. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek,megnyugtattatok.Akkor ügyik vagyunk.:)
2011. aug. 21. 00:58
 7/22 anonim ***** válasza:
95%

jön a fekete bárány :D

én nem tudom beadni a fiamnak a szuszpenziót. sokat küzdünk, ki kell cselezni, mert nem működik, hogy ráfekszem, lefogom, állát fel tartom, stb. túl erős, szájzár, nem megy át rajta az adagoló :S


na de nem ez volt a kérdésed. fiam sose kapott ki, mindig szóban intézzük el, nem tagadom már párszor leordítottam a fejét de nem ütném meg.

abszolút működik a dolog, ami nem az nem és soha nem lesz belőle szabad. amit egyszer megengedek azt ha rájövök is, hogy nem volt okos dolog, akkor is megteheti bármikor.

pontosan tudja mikor a határok és azon belül azt csinál amit szeretne :)

2011. aug. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

előző vagyok, lehet félreérthetően fogalmaztam előbb


szóval be tudom adni neki a gyógyszert, egyedül a szuszpenzió az amit annyira után, hogy nem tudom áttörni a szájzárat.

2011. aug. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
96%
Tudod,nekem 2 gyerekem van,akik szöges ellentétei egymásnak(a nagyobb nyugodt,toleráns,megértő,a kicsi örökmozgó,dacos,akaratos kis kölyök).Ennek ellenére én nem csapkodtam meg egyiket sem,és elég nagy mozgásteret hagyok mindkettőjüknek(mégis jólnevelt,kezelhető fiúk).A gyógyszert-ha arról volt/van szó-beadom,ha kell erőszakkal is(az gyerek érdeke),de ettől még nem "gyengézek" le más anyukákat.Nekem-NE HARAGUDJ-a Te katonás nevelési módszered nem jön be(és nem is tetszik),de ahány ház,annyi szokás,ráadásul a gyerekedet Neked kell ismerned(lehet Nála ez a nevelési módszer hozza meg a kívánt eredményt).
2011. aug. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Az én lányom autista,úgyhogy tényleg nagyon nehéz volt irányba rakni és ha egyszer nem ragaszkodtam a prototípushoz,már cselezett. Abban viszont egyet érthetünk,hogy a gyerek érdeke azért megér egy kis trükközést,vagy ha másképp nem megy,akkor akaratot.
2011. aug. 21. 16:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!