Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tennél, ha a nagymama...

Mit tennél, ha a nagymama direkt ellentétesen, nem következetesen neveli az unokáját, mint a szülők?

Figyelt kérdés
Több ilyen eset is van, de ez a legutóbbi már kiborító. Egy telken lakunk, a házunk is egyben van egymás mögött. Építészi hajlamait a nagyszülő veszélyesnél veszélyesebb dolgok (kerti tó, körülötte sziklákkal, gallyak égetésére sziklákkal körberakott tűzgyújtóhely, előterasz tartóoszlopa alul egy hatalmas, hegyes kőtömb, mely kiáll a földből)építésével éli ki, a két unokájára nincs tekintettel (3 éves és egy 8 hónapos). Egy kerítést épített a két ház közé, hogy a nagyobbik ne tudjon hátramenni, mert az építményeit elbontani nem akarja. Viszont a kerítés funkicóját nem tölti be, mert mindig nyitva hagyják. Ha zárva is van, a lányom tiltásunk ellenére is bepróbálkozik a nagyinál, hogy engedje át hozzájuk. Itt jön a gond. Hiába beszéltük meg a nagyszülőkkel, hogy ők jöjjenek előre és ott játszanak a gyerekkel, ha a lányom hátrakéretőzik, mindig azt mondja neki a mama: Kérdezd meg anyádat! Meg, hogy anyád nem enged hátra. Nem következetes, nem mond NEMet a gyereknek, mert nem ért egyet ezzel a döntésünkkel és nem tud azonosulni vele. Ezzel azt sugallja a gyereknek, hogy hátramehet, ha én engedem. Hiába beszéljük meg, mondjon nemet, akkor is direkt azt mondja neki: Anyád nem enged hátra. Persze, nem tudja a lányom, most mi van. Minden erőfeszítésem hiába. A lányom kicsi még, nem fogja fel teljesen, hogy mi az a veszély, amitől anya félti. A mama meg nem segít, inkább uszítja a gyereket.
2010. ápr. 27. 07:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem semmi baj azzal,ha a nagyszülő azt mondja hogy kérdezd meg anyát. Nálunk is így van, Te vagy a szülő, neked kell döntened, ez nem uszítás. Azért egy 3 éves gyermek elég értelmes ahhoz, hogy megbeszéld vele, hogy mit szabad és mit nem. Fogd meg a kezét menjetek át együtt a nagyiékhoz és amikor a hátsó kertben vagytok, és tóhoz értek, magyarázd el neki, hogy eddig és addig mehet utána veszélyes, mert...

Én is a titkos kertbe vágyódnék, ahol tó van meg halacska(mondjuk ezt nem írtad). Nálunk is így van, ha van valami és a gyerek akarja a nagyszülő hajlik rá, akkor azt mondja menj anyához és apához kérdezd meg, hogy szabad-e. És ha igent mondunk akkor röpül,ha nemet akkor meg elmondjuk, hogy miért nem. Szerintem nyugodtan beszélj a lányoddal, hiszen otthon is megtanulta, hogy pl.nem nyúl a konnektorba, vagy nem ugrál az ágyon stb

2010. ápr. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Tudom milyen egy hároméves, mert az enyém is az. Mi falun élünk, mellettünk folyik a patak, az udvarunkon van sziklás rész is, de a gyereket meg lehet tanítani, hogy meddig mehet, és persze oda kell figyelni rá. Gondolom a nagyi sem hagyja egyedül játszani a tó körül.

Persze hogy sokkal érdekesebb a vadregényes kert, mint a biztonságos.

2010. ápr. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
A 3 éves megérti, ha elmagyarázod neki, hogy mit szabad és miért, mit nem szabad és miért. Csak ne nézd hülyének, indokold meg neki részletesen.
2010. ápr. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi rendkívüli nincs a nagyszülők kertjében. Sőt! Nagyon érdekes lehet egy háromévesnek.Most komolyan azt várnád hogy a nagyszülők bontsák el a dolgaikat és eukonform gyerekbiztos játszótérré alakítsák a kertjüket. Szerintem túlfélted a gyerekeket, de ez a te dogod. Viszont a döntéseidet vállald fel előttük.

Miért várod hogy a nagymama azt mondjahogy nem akarja hogy átmenjen a gyerek. Nyilván azt mondja hogy kérdezzn meg téged, mert te nem akarod átengedni. Ez az igazság. Te meg vagy mégis átengeded, vagy elmondod neki, hogy ezért meg ezért nem karom hogy átmenj, inkább kérd meg nagyit jöjjön át, és játszatok itt.

2010. ápr. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon jó az, hogy azt mondja kérdezd meg anyát. Ezzel pontosan azt tanítja neki,hogy TE vagy a főnök, azt kell csinálnia, amit te mondasz. Az lenne a gáz, ha azt mondaná, hogy gyere nyugodtan.

Te pedig azt mondod a lányodnak,hogy nem mehet. Miért zavarja ez össze? Legalább csak tőled kap utasításokat. Hidd el, jó ez így!

2010. ápr. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy mikor előrejött a nagyi, mondta a lányomnak, hogy nagy a sár hátul, nem menjen hátra a papához. 5 perc múlva meg már hátraengedné. Hol itt a következetesség? Szerintem ezzel hülyét csinál a lányomból. Hiába magyarázom a kislányomnak miért nem mehet hátra, mik a veszélyek. Minden el lett neki mondva. Nagyon jól tudja ki a főnök, mégis bepróbálkozik a nagyszülőknél, mert tudja, hogy a gyenge láncszem ott van. Fél órán belül 4-szer megbeszélni ugyanazt, s mindig mást mondani a gyereknek (a mama részéről) nem normális dolog.
2010. ápr. 28. 08:27
 7/21 anonim ***** válasza:
ez nehéz helyzet, ha így van sajnos nem tudok okosat mondani... az a baj, hogy szerintem a nagyszülőktől már nem lehet elvárni,hogy neveljék az unokát, mert ők már öregek és csak szeretni és kényeztetni akarják a gyereket, és így nekik is nehéz, hogy a lányod állandóan náluk feszegeti a határait... ha azt felelik, hogy kérdezd meg anyut, az szerintem tökéletes, végülis a te dolgod az, hogy határokat szabj, és megtilts dolgokat. Ha az mondják neki,hogy átjöhetsz, annak ellenére, hogy te nem engeded, na az már nem oké. Persze ilyenkor sem nagyon lehet mit tenni, azonkívül, hogy elbeszélgetsz velük, hiszen nem lehetsz állandóan ott... Én ezért nem hiszek az együttlakásban, nagyon igaz a mondás, anyós papucsban ne tudjon átjönni... akkor nincsenek ilyen problémák mindennapi szinten..
2010. ápr. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Hát igen, nekem is ez a legnagyobb bajom, hogy túl közel vagyunk egy, máshoz........... Na mindegy, tegnap óta vannak változások. Belátták a nagyszülők, hogy mégis az unoka épsége az első úgyhogy a veszélyforrásokat megszüntetik vagy körbekerítik. Sajna van közte olyan, ami pont a közlekedő út közepére van rakva egy kanyarba, amit egy hatalmas tuja eltakar. Ha a lányom hátraszalad, nem látja ezt a tűzgyújtóhelyet és pont nekirohan teljes erőből........... A lehetséges végeredményre gondolni sem merek......
2010. ápr. 29. 07:43
 9/21 anonim ***** válasza:

A legveszélyesebbekkel igen, érdemes valamit csinálni, viszont azt tudnod kell, hogy a gyerek soha sehol nincs biztonságban. Nekem unokatesóm egy lépcsőről képes volt 4 éves korában akkorát esni, hogy az arcán a heges flekk még mindig megvan (most 16 éves), a lépcsőt pedig igen nehéz lenne lebontani. A gyerkőcnek tanítsd meg, hogy hátra mehet játszani, de csak is akkor, hogy ha a nagyi vagy te ott vagytok. Ha veszélyes dolgokhoz közeledik, akkor szólj rá, hogy ott vigyázzon nehogy elessen és megüsse magát. Azzal nincs semmi baj, ha a mama azt mondják kérdezd meg anyut. A gyerek megkérdez téged, te pedig eldöntheted, hogy van e valaki aki abban a két órában vigyáz rá, amíg hátul játszik. Ha nincs, akkor mondj nemet, ha van, akkor hagy menjen.

A másik... kérd meg a nagyszülőket hogy ha kint játszik a kislányod és esetleg kis időre felügyelet nélkül maradna, akkor legyen zárva a kapu. Próbálhatsz beszélni velük arról is, hogy oké még nem áll fenn a helyzet, de ha arra szoktatják a picit, hogy hozzájuk bármikor átmehet kérdés nélkül, akkor előbb utóbb minden apró vita után "átköltözne" oda, és a nagyszülőknek gyakorlatilag egy csepp magánéletük sem maradna, nem tudnak a saját kis dolgaikkal foglalkozni, hisz bármikor rájuk törhet az unoka.

2010. máj. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Látom, mindenki a kérdésemre válaszol. Ha megbeszélem a gyerekkel kimenetel előtt, hogy mik a szabályok, meg is érti, s a mamának is elmondom, akkor miért kell a gyerek előtt vitába szállni velem? Mindezt a gyerek füle hallatára. S ezek után a mamával még 4-szer kell megbeszélni fél óra alatt ugyanazt szintén a gyerek füle hallatára, a gyerek csak azt szűri le belőle, hogy a mama akadékoskodik és ellentéteset akar, mint anya, tehát őt kell bombáznia, hogy hátramehessen. Szóval a gond a mamával van, nem a gyerekkel.
2010. máj. 3. 10:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!