Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 3 éves fiam "nem beszél"? Miért?

3 éves fiam "nem beszél"? Miért?

Figyelt kérdés
3 éves fiam nem beszél.Vannak szavak amiket mond,meg kis mondatott, pl:Jó reggelt,tiszta kosz és sár.Hablatyól sokszor érthetetlenűl,meg máshogy mond tártyakat,pl:cumi helyett puti stb.3 évesen úgy gondolom már folyékonyan kéne beszélnie.Nagyon aggódom.Nem lehet vele beszélgetni.Este fürdéskor mindig azt mondja nátonná,az azt jelenti nála,hogy nem mosunk halyat?Én ezeket értem már de más melett már szégyellem magam,hogy nem beszél még.Mindent megcsinál amit mondok neki,nagyon ügyes sokszor,rendetrak,segít a takarításban,mindennek tudja hól a helye.Szóval nem győzöm dícsérni csak beszélni nem akar.Mit tegyek,meddig várja és mire.1 hónapja kezdtük az ovit ott nehezen illeszkedik be de lassan megyeget neki.Ovónőtől ma kérdeztem azt mondta olvassak neki mondokákat,verseket ha nem lessz változás logopédus.Ugye nincs komóly baj?
2011. okt. 21. 18:03
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
40%
Én elvinném szakemberhez. Menj tutira.
2011. okt. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
89%

Szakemberhez nem árt elvinni.

Unokaöcsém 3 múlt, mikor oviba került. Ő is csak 1-2 szót mondott meg valami sajátos "kínai nyelvjárást" beszélt. Az első karácsonykor már félig érthetően elmondott egy versikét, rá egy évre már főszereplő volt karácsonykor és mesemondó versenyen is nyert területi vetélkedőn.

Szóval kétségbe esni nem kell, de mutasd meg vkinek.

2011. okt. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
94%
Mindkét fiam így beszélt 3 éves korában. A kicsi az óvónőnek úgy köszönt, hogy tokomó. Ővele azért volt könnyebb, mert a 3 évvel idősebb bátyja fordította a mondandóit-:) Logopédus nélkül nőtte ki mindkettő.
2011. okt. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Igen,most jött el az az idő számomra,hogy azon gondólkodom megmutatom valakinek.Csak kicsit félek ne,hogy nagy baj legyen de közben meg úgy érzem nagyon ügyes kisfiú.Szellemi broblémát én nem látok rajta de félek azért.
2011. okt. 21. 18:18
 5/33 anonim ***** válasza:
Ne viccelj! Semmi baja! A fiúk később kezdenek beszélni. Még az, amit leírsz simán belefér. Az enyém 2,5 múlt, ugyanígy beszél. Eszembe nem jutna arra gondolni, hogy szellemileg problémája lenne, vagy hogy szégyenkezzek miatta. Tudod, hogy Einstein 4 évesen kezdett el beszélni?! Ha pedig valaki, akkor ő szellemileg is megállta a helyét a világban. :D Azért az egyért érdemes elvinned logopédushoz, hogy téged megnyugtasson.
2011. okt. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a megnyugtató válaszokat.Sajnos én nem vagyok valami beszédes.Miindig én vagyok vele és rájöttem hibáztam mert alig beszéltem hozzá kisebb korába.Panelban éltünk eddig és szinte nem is volt közöségbe sem.Azért irattam az oviba is,hogy közöségben legyen és tanúljon a többi kicsitől beszélni.Most már,megkésve de próbálok sokkal többet beszélni,beszélgetni vele mint eddig.Lehet számít ez is.Mindenben a legjobbat akartam eddig meg most is a gyereknek csak erre nem gondóltam,hogy ha én nem beszélek otthon sokat mert a párom szinte mindig dolgozik,akkor legalább a gyerek beszédfejlődése miatt beszéltem volna többet.
2011. okt. 21. 18:34
 7/33 anonim ***** válasza:
38%

Hát szerintem meg vidd csak el és mutasd meg egy logopédusnak. Az én fiam 2.5 évesen kezdett beszélni és ez hogy csak én értettem néhány kifejezését de mást nem beszélt, akkor is kórosnak volt mondható. Szellemi problémája nincs de egyértelműen fejlesztésre szorul. Most 4 éves heti 2szer foglalkozik vele a logopédus.

Ha egy gyerek 2.5 éves koráig nem beszél és 3 évesen nem érthető szavakat használ legalább alapszinten akkor az megkésett beszédfejlődés.

Persze nem azt mondom, lehet hogy ti vagytok az a kis százalék aki magától kinövi és hirtelen értelmes mondatokban kezd beszélni, de ez a ritkább.

Veszteni nem veszthetsz vele, maximum megnyugtatnak hogy minden oké.

2011. okt. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, mi is pont így voltunk mint ti, panelban éltünk kiskorában és nem beszéltem szerintem így visszagondolva én se eleget...vagyis NEKI nem volt elég inkább úgy mondom.
2011. okt. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:

Ovis már?

Anyukámék mesélték, hogy lány létemre, csak hablatyoltam, mikor oviba kerültem. Pár hónap múlba meg összetett mondatokban kommunikáltam.

Nem csak a hülyeséget tanulják ám el egymástól, hanem a beszédet is!

2011. okt. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
Próbáld beszéltetni! Kérdezd meg tőle, hogy mit csinált aznap, meg ilyeneket. Vagy van egy kicsit keményebb módszer, leírom, de abszolút megértem ha nem tetszik. Egyik ismerősöm csinálta, mert neki se beszélt a gyerek. Ha kell neki valami, akkor nem teszi meg, csak ha rendesen kimondja a gyerek. Tehát ha gügyög egyet, amiről tudja hogy mit akar, akkor se csinálja meg, csak ha rendesen kimondja. Szerintem ez kicsit durva, de így muszáj beszélni neki. Amúgy szerintem nem nagyon vagytok lemaradva, a fiúk tényleg később kezdik. :) (pl unokatesóimnál az egyik kislány már 1 éves kora előtt beszélt, de az egyik fiú csaK 3 évesen.)
2011. okt. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!