Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha egy gyerek méhen belüli...

Ha egy gyerek méhen belüli retardáció miatt sorvadtan születik, mennyire biztos, hogy az iskolában figyelemzavaros, tanulási nehézségekkel küzdő lesz?

Figyelt kérdés

A kislányom 40+2-re született, de csak 2650 grammal. nekem volt terhességi diabéteszem, amivel diétáztam. azon kívül nem volt más tényező, a lepény nem volt idő előtt elöregedve elvileg. nem ittam, nem cigizek stb. utána hamar behozta a súlybéli lemaradást, 3 hósan már elég kis husi volt (csak anyatejes volt 6 hónapig). jelenleg is pont a átlag mind a magassága, mind a súlya.

jártunk korai fejlesztőbe , meg dévényre mert hipotón volt, a koraiba 9 hós korától idén júniusig, akkor volt 2,5 éves. de most olvastam egy tanulmányt, hogy az ilyen kis súlyú sorvadtan született gyerekeknek nagyon nagy kockázata van, hogy később figyelemzavaros stb legyen. nagyon el vagyok szomorodva, mert tényleg olyan kis hebrencs, érzékeny a kislányom (amellett hogy nagyon okos, érdeklődő, persze tudom, ez még simán lehet életkori sajátosság, de az előzmények miatt nagyon aggódom.


2011. aug. 29. 13:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%
Nővérem időre született 2 kilóval 52 cm-rel. 2-3 hónaposan kórházban volt, karanténban egy bélbetegség miatt. Hiába próbálta anyukám, nem fogadta el a cicit csak a cumisüveget. Normálisan nőtt fel, ma diplomás nő. Soha semmi baj nem volt vele.
2011. aug. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Három esetet írnék le példaként:


-a hugomnál terhességi toxaemia lépett fel,a 37. héten császármetszéssel született a fia,2600 grammal,nagyon nyugodt temperamentumú volt mindig,a beszédfejlődése megkésett volt,az iskolában most 12 évesen hármas,négyes tanuló.


-örökbefogadott kisfiam vér szerinti anyukája sokat dohányzott a terhesség alatt,emiatt született sorvadtan 2360 grammal mbabakorától igen sírós,igen nyugtalan kislegényke volt,most 5 éves és dagnosztizáltan figyelemzavaros-hiperaktív,nagyon mozgékony,nagyon játékos,türelemmel,szeretettel sok mindent kihozunk belőle,javul a magatartása,együttműködése,szerencsére nem egy súlyos eset,a dícséretért,elismerésért sokat küzd,gyakran fejezi ki a szeretetét


-a szomszéd kislány anyukájánál nem működött a lepény terhességi toxaemia miatt,emiatt a 33.héten császárral született 1630 grammal,kítűnő tanuló,figyelemzavarnak nyoma sincs nála

2011. aug. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

értem, szóval vagy igen, vagy nem, majd kiderül. akkor addig csak az marad, hogy emésztem magam. :(

köszi a válaszokat!

2011. aug. 29. 14:29
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha a Korai fejlesztő meg a Dévény Alapítvány úgy engedte el, hogy minden rendben van, akkor olyan nagyon azért nem kell aggódnod. Se a méhen belüli sorvadásból se a koraszülöttségből nem következnek feltétlenül további problémák. Tényleg növelik a kockázatot, de annyi minden befolyásolja még egy gyerek fejlődését.

Adj minél több lehetőséget a gyerekednek hogy ugráljon, mozogjon. Csúszkáljon hason, négykézláb amennyit csak akar, ha van lehetőség hintázzon, ha van kertetek, akasszatok fel egy fára autógumit amin csimpaszkodhat, pöröghet. Nézz körül fejlesztőeszköz boltok mozgásfejlesztés eszközei között, fogsz találni olyan játékokat, amik lakásban is alkalmazhatók, sőt olyat is ami házilag is elkészíthető.

Ha van rá módjuk, a gyerekek megtalálják azokat a mozgásformákat, amelyekkel mintegy beérlelik az idegrendszerüket, többé kevésbé pótolják a hiányosságokat.

Mikor majd óvodába kerül, az óvónő, ovipszichológus is segít eldönteni, van-e valami beavatkozást igénylő probléma a kislányodnál.

2011. aug. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A szülői lét örökös aggodalom nálam is,ne szomorkodj,ne emészd magad emiatt,reménykedj benne,hogy nem lesz semmiféle probléma,egyébként meg ahogy olvasom lelkiismeretes szülő vagy ,kapott fejlesztést a gyermeked,ha esetleg lesz is egy kis figyelemzavara az idegrendszer érettségét segítő fejlesztéssel tornával szépen javítható.
2011. aug. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
73%

14:43-as !

Te szakember vagy?

Nagyon hasznos amiket írtál!BRÁVÓ!

2011. aug. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, ezek a tanulmányok biztos valamin alapulnak, így van igazságtartalmuk. Bizony előfordulhat, hogy a gyerekednek tanulási nehézségei lesznek, figyelemzavaros lesz.

És akkor mi van?


Rengeteg egyébként tanulási nehézségekkel küzdő, figyelemzavaros, sorvadtan született gyerek vitte igen sokra. Például szerintem a világ legnagyobb pszichológusa, Alfred Adlerre (aki valóban pszichológus volt, Freuddal ellentétben)aki meghallotta, hogy az apja azt mondta, nem kell a gyereknek cipő, mert meg fog halni, kár energiát belefeccölni, hiszen sorvadt és nem éri meg a kisiskolás kort sem. és a világ egyik legnagyobb tudósa lett.


Ha tudod előre, hogy van előtted egy gödör, ki kell kerülni és nem beleesni. ilyen egyszerű. ha fennáll ez a veszély, gondosabban választasz pedagógust, ovit, iskolát. Többet tanulsz vele. Nem vered agyon, ha egyest kap helyesírásból, hanem erősíted azt amiben ő jó. Az egyik egyetem rektora mondta, ha csillagos egyest kapott nyelvtan dolgozatra, akkor boldogok voltak a szülei, mert jól sikerült.

2011. aug. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

nem tudok érdemben hozzászólni, csak kérdeznék.


honnan tudod, hogy "sorvadtan" született a babád és nem csak szimplán kis súllyal? (pont most olvastam, hogy a kis súlyú babák a 2500g alattiak)


nagyon hasonló volt a terhességem, diabétesz, 2800g-al hoztam haza a babámat, kórházban kapta a cukros vizet mert annyira leesett a cukra, nagyon remegett szegénykém.

ami miatt kérdezem, nekem az utolsó UH-on 4-4,5kg-ra becsülték a 36. héten. eddig nem aggódtam de most elgondolkodtam :O

2011. aug. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok, az lemaradt, hogy 39+6 szültem
2011. aug. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Csak annyit fűznék hozzá, nekem mindkét babánál, orvos ránézésre megmondta a babám súlyát. Szó szerint: hatalmas baba, 4 kiló lesz, annál biztos nem több. És 4060 gramm lett. Egyébként ultrahang ugyanennyire becsülte.

És a másikra is azt mondták, olyan 3700 gramm, ott mondjuk BPD-ből mondta a doki, és 3630 lett.


Úgyhogy utolsó, szerintem is sorvadt a babád valami miatt.4-4,5 kilóból kis súlyú baba. De persze ez mindig becslés, akár tévedhettek is.


Úgyhogy tévednek a becslések, de szerintem ekkorát nem. Legalábbis nálam mindkét esetben pontosan megmondta a doki.

2011. aug. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!