Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek 3 éves kislányom...

Mit tegyek 3 éves kislányom rohamai ellen?

Figyelt kérdés
Az "esetek" mostanában kezdődtek... eddig nyugodt, érdeklődő kislány volt. De körülbelül 1 hónapja történt vele valami. Egyik este már fürdés után voltunk, játszott kicsit, aztán mondtam neki, hogy rakja vissza a játékos polcba a babákat amiket kivett. Dacolni kezdett, aztán hisztizni. Már ezen is eléggé meglepődtem mert eddig nem viselkedett így sosem. Mivel elég késő volt így ráfogtam a dolgot a fáradtságra, visszaraktam én a babáit de akkor megrakadta a kezem és próbálta belőle kivenni a babát amit én nem akartam neki engedni. Nem szoktam vele sem kiabálni, bántani végképp sehogy sem. A szidásra se volt eddig szükség, nagyjából mindent megértett amit mondtam neki. Szóval hirtelen azt sem tudtam mit csináljak vele, csak mondtam neki, hogy le kell feküdni aludnia, majd holnap még játszhat. Aztán olyan hisztibe kezdett bele amilyet még igazán semmilyen gyereknél nem láttam. Pár másodpercre rá meg teljesen elkékült a szája, de mire észbe kaptam kb már az egész feje tiszta kék volt. Aztán meg fel akartam venni mert annyira megijedtem és akkor már ott feküdt ájultan a karomban. Hívtam a férjem aztán elvittük gyorsan az ügyeletre. De akkor már persze magánál volt. Ott azt mondták, hogy valószínűleg nincs semmi baja csak annyira behisztizett, hogy elfelejtett levegőt venni. A háziorvos másnap szintén ezt mondta. Csak az a baj, hogy mostanában szinte minden másnap megtörtnik ez... a pszichológus azt tanácsolta, hogy ne figyeljek rá. De ezt nem tudom megtenni. Van mikor hallom, hogy valamiért megint hisztizik és még fel sem érek a szobájába mikor hallom, hogy koppan a feje a földön. Azóta már egyedül hagyni se merem, ki tudja mikor durcul be megint ennyire és akkor egyszercsak elájul. Aztán pár másodperc múlva megint magánál van mintha mi se történt volna. Próbáltam már szépen, hogy az ölembe vettem, kicsit ráfújtam az arcára, hogy vegyen levegőt de akkor is ugyanúgy elkékül olyan szinten sír meg ordít. Próbáltam már kicsit eréjesebben is rászólni, hogy vegyen levegőt vagy hagyja abba... semmi se segít. Ez meg így nem mehet tovább. Sehova nem lehet egyedül elengedni. Ott kell lenni a nyomába mert rettegek tőle, hogy majd valami megint nem tetszik neki és esetleg egyszer rosszul esik el és nagy baj lesz belőle. És már mindent megteszek neki, hogy ne kezdjen hisztibe... pedig tudom, hogy nem helyes de rettenetes módon féltem. ebbe fogok tönkremenni
2011. szept. 3. 13:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Dackorszak, így olvass utána.
2011. szept. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Dackorszak... Kitartás, próbáld meg túlélni ép ésszel. Nem könnyű, de nemsokára vége. És tényleg csak a Lesz@rom tabletta segít.
2011. szept. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon ijesztő lehet. Állítólag tényleg vannak gyerekek akik ennyire hisztiznek, de én azért elvinném valami szakorvoshoz (talán neurológiára) mert aggasztana hogy ennyire hirtelen kezdődött ez a dolog.
2011. szept. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérj neurológiai beutalót, hogy megnyugodj. De valószínűleg semmi komoly baj nincs. Viszont lesz, ha annyira félsz a gyerek cirkuszaitól, hogy inkább mindent megengedsz neki.

Semmi baja nem lesz ettől a lélegzet visszatartástól. Elájul, és rögtön újra lélegezni kezd. Mászóka tetején ne bonyolódj vele vitába, de különben valószínűtlen, hogy komolyan megsérülne. De ha megérzi, hogy ez hatásos eszköz a felnőttek manipulálására, nehéz évek elé néztek, és nem a kicsi hibájából. Ennél még az is jobb, ha kerékpáros bukósisakot csatolsz a fejére reggeltől estig.

Ha nagyon kezelhetetlennek érzed a helyzetet, fordulj a Nevelési Tanácsadóhoz, három éves kortól fogadják a gyerekeket.

Most látom, hogy már kérdeztél pszichológust. Vissza is lehet menni, illetve te is kaphatsz segítséget, hogy legyél képes "nem figyelni".

Szerintem ez kicsit megtévesztő elnevezése a célra vezető magatartásnak. Figyelhetsz rá, ölbe veheted (az enyém mondjuk ilyenkor sose hagyta), mondhatod neki, hogy sajnálod, amiért ilyen dühös, látod, hogy nagyon el van keseredve meg ilyenek. Nem kell folyamatosan beszélni, kezdhetsz is mellette valami más tevékenységbe, játékba,csak időnként jelezd, hogy semmi baj, ha lehiggadt, mehet tovább az élet. Teljesen felesleges kiabálni, utasítgatni, hogy hagyja abba. Őrizd meg a nyugalmad, várd ki, amíg elmúlik a vihar. És semmiképpen ne teljesítsd, amire egyszer nemet mondtál, mert ezzel pont te tanítanád arra, hogy egyre kitartóbban hisztizzen. Én általában a harmadik percben kezdek erősen gondolkodni, hogy biztos feltétlen meg kellett-e tiltani azt a bizonyos dolgot. De ilyenkor már mindegy, az esetleges tanulságok már csak a következő esetre vonatkoznak. Ha egyszer 10 perc után beadtad a derekad, a gyerek legközelebb simán fog 15-öt ordítani, hátha megint bejön.

Nálunk az a rendszer, hogy szívesen egyezkedem a "mikor pakolsz el, induljunk-e haza, mikor gyakoroljuk a logopédiát stb." témákban, de ha hiszti kezdődött, onnantól nem engedek abból amit kértem vagy megtiltottam.

2011. szept. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ezt a kérdést dr.Ranschburg Jenő pszichológus oldaláról ollóztam ki neked, hátha segít.


"Tisztelt Tanár Úr!

Két kérdéssel kapcsolatban szeretnék tanácsot kapni.

Kisfiam huszonegy hónapos. Már másfél éves korától érdeklik a betűk és a számok. Mostanra már nem csak az írott nagybetűket, de azok kisbetűs alakját is ismeri. A számokat húszig felismeri, a színeket is ismeri, még árnyalatuk szerint is. Szeretném kérdezni, hogy tehetségesnek minősül, vagy csak érdeklődő, és tanulékony, mint minden más gyerek?

Ez a barátságos, aranyos, kedves gyerek, ha valamit zokon vesz, nem vesz levegőt, sajnos olykor el is ájul. Ilyenkor ráfújok, s ha ez sem használ, picit lelocsolom. Nagyon félek ezektől a szituációktól, ezért talán több mindent is ráhagyok, mint kellene. Próbálom a figyelme elterelésével is elkerülni ezeket a helyzeteket. A családból is, csak az Apukájával merem hosszabb időre egyedül hagyni. Közösségbe (bölcsődébe, óvodába) nem is merném otthagyni.

Tapasztalata szerint mikorra növi ki? Mi a teendőm?



Kedves Levélíró!

Abból, amit ír, számomra az következik, hogy kisfia kiemelkedően tehetséges gyerek. Ha így fejlődik tovább, talán még egy év sem kell, és olvasni, számolni fog, és ha mindezt minden külső nyomás, erőltetés nélkül csinálja, kétségtelenül „világbajnok.” Az ilyen kiemelkedően tehetséges gyerekek – sokszor írtam már erről – az átlagosnál sérülékenyebbek, sebezhetőbbek, és a tünet, amelyről ír, valószínűleg erre utal kisfiánál is. Ugyanakkor – mert az ördög nem alszik – feltétlenül szakorvosi – neurológiai – vizsgálatot javasolok. Ha egy két év körüli kisfiú rövidke életében már többször is elveszítette az eszméletét, az orvosi vizsgálat elkerülhetetlen! Ha kiderül, hogy a tünetnek nincs kimutatható egészségügyi oka, és mindez a tehetségből következő lelki sérülékenységgel magyarázható, azt kell mondanom: elképzelhető, hogy ez a sebezhetőség tartós kísérője marad a gyerek életének. Persze, ahogy múlnak az évek, mindig más-más tünetekkel jelentkezik, de a sikerek mellett, amelyek valószínűleg kísérik a gyerek életútját, különös érzékenysége nem kevés gondot fog majd okozni szüleinek, nevelőinek. Azt javaslom, az alapos orvosi vizsgálaton túl, egyelőre ne tegyen semmit. Segítsen kielégíteni a gyerek kíváncsiságát, de soha ne erőltesse, ne presszionálja őt. Előfordulhat, hogy fejlődése lelassul (ezt a szakirodalom úgy nevezi: kora reggeli dicsőség), és négy-ötéves korára olyanná válik, mint kortársai. De előfordulhat az is, hogy fejlődése töretlen marad. Ez utóbbi esetben óhatatlanul felmerül a szakszerű tehetséggondozás szükségessége, de ezzel ráérünk majd két-három év múlva foglalkozni."

2011. szept. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

Dackorszak ilyenkor nem szabad vele foglalkozni hidd el ha rájön hogy a nem jön be a modszer levegő visszatartás, fejütögetés keres egy másik modszert amivel magára vonja a figyelmet.

Hagyd hogy beüse a fejé néha rá jön hogy ez nem jó neki és nem is ér el semmit laszokik róla


[link]

2011. szept. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Lehet, hogy meg kellene próbálnom figyelmen kívül hagyni... de rémálmom, hogy egyszer rosszul esik és úgy megüti magát, hogy annak nagyon súlyos következménye lesz. Vagy az erőlködéstől elpattan egy ér. A férjem azt mondja, hogy túlizgulom magam. Lehet ebben valami?
2011. szept. 3. 23:06
 8/13 anonim ***** válasza:
85%

Légy felkészült, végezz el egy elsősegély tanfolyamot is, így magabiztosabb, nyugodtabb lehetsz, hogy ha baj van, legalább rögtön tudsz segíteni. Próbáld magad nem belehergelni ezekbe a szituációkba, és gondolj arra, hogy te vagy a mama, az erős szikla akibe a kicsidnek kapaszkodnia kell. Tudom, nehéz a saját érzéseiden felülemelkedni, de a gyermekedért muszáj lesz. Most az a feladatot, hogy megerősödj, ne hagyd el magad, hogy a picit átsegítsd ezen a számára is nehéz időszakon.Ha érzi a lélekben erős,kiegyensúlyozott mamát, ez majd őt is előreviszi. Erőszakot ne alkalmazz, ne erőszakolj rá semmit,próbálj kommunikálni vele, hogy megtaláld a kettőtök közös hangját. Nézd meg, mit ajánlanak az indigógyerekek nevelésével kapcsolatban, talán itt is alkalmazhatod.

Próbáld kerülni,lecsökkenteni az olyan helyeket,szituációkat, ahol számítani lehet hisztire, pl. játékboltba együtt ne menjetek.

Szóval azért légy csak résen, de ne add át magad teljesen lelkileg, mert akkor mindketten beleragadtok a helyzetbe, és az csak súlyosbodhat így.

2011. szept. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 TKI Ibolya ***** válasza:
100%
A kékülés miatt azért én elvinném egy kardiologushoz is.
2011. szept. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Fiam 2. Elvittük, nála megállapították az affektíve apnoét.

Valóban ijesztő, nem kicsit.

2011. szept. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!