Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mindenkinek bejött a "minél...

Mindenkinek bejött a "minél többet szoptatsz, annál több tejed lesz"? Most én vagyok béna, vagy a babámat nem érdekli az evés?

Figyelt kérdés
2009. máj. 15. 13:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 6 hete kínlódok vele, de semmi. Szoptatok, fejek, de még mindig ugyanannyi tejem van. Szóval pótolnom kell. Magam is ismerem ezt az elméletet, de nálam gyakorlatban nem vált be. Pedig ha valaki akarja, én biztosan akarom, hogy kizárólag én szoptassam a babámat.

Szóval nekem nem jött be.

Neked hány hetes a babád? Mióta próbálkozol?

2009. máj. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

4 hónapos:-((((

Én úgy érzem, hiába akarom, ha ő nem partner benne. Nekem is pótolgatni kell, de pont ez a zavaró, h nem sokat, és azt is csak nagy ímmel-ámmal.

2009. máj. 15. 13:43
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez érdekes. én is erre várok már 2 hete, hogy több tejem legyen. A babám sűrűn eszik keveseket, utánna fejek, de nem tapasztaltam még a többletet. Az étvágya nem olyan szerintem, mert a lefejt tejet nem fogadja el evés után. Tehát elég neki annyi. Csak éppen a súlya nem növöget nagyon. Most én sem tudom mit csináljak, hogy írassak-e föl tápszert (?)
2009. máj. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nekem sem jött be, a babám sem akart gyakrabban szopizni. Ő 4 óránként szopizik 3 hetes kora óta, a jelenlegi adag 110-150g. Szinte óramű pontossággal jelez, órára nincs is szükségünk:) Amikor 5 hetes volt, a tejem hirtelen apadni kezdett, volt, hogy csak 60-at tudott enni egy ciciből, ekkor áttértünk a 2 ciciből szopira, úgy össze tudta szedni az adagját. Fejtem, mint egy bolond minden szopi után, az eredmén ugyanannyi tej+berepedezett mellbimbók. Akkor gondoltam, gyakrabban szopiztatok, hátha tényleg használ nekünk is. Abból meg csak annyi lett, hogy a babám többet vigyorgott meg nézelődött, mint amennyit szopizott, 120g helyett beérte 60g-mal, aminek kibukta a felét. A tejci mennyisége nem nőtt, úgyhogy rről is leálltunk, most a more milk kapszulával próbálkozom, ami talán hatásosabbnak bizonyul, mint az eddigi bénázásaim. Jelenleg 3 hete tart a tejkrízis, de szerencsére a babóm szépen gyarapszik, tápit nem kellett még adnom neki.
2009. máj. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a helyzet nálatok, hogy a babád evés helyet inkább nézeget minden felé, és minden érdekli, csak az evés nem? Mivel 4 hónapos, ez teljesen természetes lenne, mivel most érkezett abba a korba, hogy már nagyon is érzékeli a körülötte levő világot.

Ezen mi is átmentünk, a tapasztalatom annyi, hogy azóta elvonulva, viszonylag besötétített szobában szoptatom, ha inkább nézegetne, így már nincs gond. A tejem pedig tényleg több lett, ha többet szoptattam.

10 hós kisfiú anyukája

2009. máj. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát az biztos, hogy nézeget!!! Ez abszolút igaz, a jelenlegi helyzetünkre. De nálunk már 4 hónapja ez van!:-)

Köszi mindenkinek a válaszokat!

2009. máj. 15. 18:19
 7/8 anonim ***** válasza:

A szoptatós anyukának sok folyadékot kell innia. Ne a szoptatós teát igyátok, hanem 100 %-os almalét, vagy más gyümölcslét. Attól a babátok sem lesz hasfájós és ti is jobban tudtok szoptatni.

Üdv. tapasztalat alapján 14 hónapos még mindig szopizó nagylány anyuja

2009. máj. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi! De attól meg az ember csak gömbölyödik! Nem? :-))
2009. máj. 17. 08:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!