Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Az Iskolában a Tanár meddig...

Az Iskolában a Tanár meddig veheti el a diák telefonját?

Figyelt kérdés
2011. szept. 14. 15:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
gondolom max: a tanítási nap végéig.
2011. szept. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a házirendtől függ. Pl. nálunk úgy volt, hogy ha elvette, akkor csak a szülő mehetett be érte (de ha rendes tanár volt, akkor óra végén visszaadta).
2011. szept. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
62%
Valóban házi rend függő, vagyis attól a szabálytól, amit elfogadsz, amikor beiratkozol az iskolába. Mert igazából a jogszabály szerint el sem vehetné, nem hogy még kérdés volna, mikor adja vissza.
2011. szept. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%
Suli házirendjétől függ. Én, ha tanár lennék, max. nap végéig tartanám magamnál, esetleg két napig (hogy tanuljon is belőle a gyerek), mert láttam, hogy milyen gondokat okozhat, ha egy tanár év végéig nem adja vissza a cuccot (1) drága öcsémtől az ÉN mp3-amat vették el, és rohadtul nem hatotta meg a tanárt, hogy az nem az övé, nekem meg azért baromira hiányzott a lejátszó, 2) tőlem egyszer egy olyan felelés közben vették el a jegyzetfüzetemet, amibe firkálgattam, ami kvázi abból állt, hogy srác nem tudott semmit, öt perce kussban állt, tanár alig kérdezett, néha benyögött egy kötőszót, hát persze, hogy untam a fejem... na mindegy, ezt még elfogadom, hogy elvette, de az volt nekem a határidőnaplóm-leckefüzetem is, és mentem a tanárhoz, hogy ezzel az iskolai munkámat ássa alá, hogy nem adja vissza már 3 napja, és ofői közbenjárásra kaptam vissza, de nem nekem adta oda...)
2011. szept. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
67%
Valóban nem vehetné el a telefont, max felszólíthatja a diákot, hogy kapcsolja ki óra alatt. Legfeljebb ha nem kapcsolja ki, akkor igazgatóhoz fordul, aki megrovásban részesítheti a tanulót. De el nem vehetné elvileg.
2011. szept. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
85%
Csak azt sajnálom, hogy bekapcsolva lehet, és játszhatnak vele a diákok. Ha én tanár lennék az összeset kirakatnám a tanári asztalra óra elején és óra végén adnám vissza. (ha már egyszer egyáltalán be lehet vinni a suliba). Gondolom, iskolája, tanára válogatja.
2011. szept. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
86%

Utolsó: nálunk pont ez van a legtöbb órán, hogy a tanári asztalra letesszük a mobilt, amikor bemegyünk, és elvesszük, amikor kimegyünk, Ez szerintem egy normális megoldás, bár kicsit hiányzik még a zsebemből, de majd megszokom :)


Egyébként szerintem maximum a nap végéig tarthatná magánál a tanár a mobilt, mert azért nem csak arra használható, hogy az ember fészbúkozzon rajta órán. Én zenét hallgatok rajta, amíg várom a buszt, meg az ébreszt, szóval kell a mindennapjaimhoz, nem ahhoz, hogy ha unom az órát, lekössön.


15/L

2011. szept. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
42%
Na, azt hiszem, anyámat hívtam volna, ha napokig magánál tartotta volna a tanár a nagy értékű cuccomat!!! Max. óra végéig veheti el, nem az ő tulajdona!! Ez majdhogynem lopás, hogy év végén adja vissza az mp3-at. És ha a mobil azért van a gyereknél, hogy a szüleit hívja, mert mondjuk nem szokta elérni a buszt, vagy későn érnek haza a szülők és így tartják a kapcsolatot? Nagyon ideges lennék, ha emiatt kellene idegeskedni, hogy a szülőknek fogalma sincs, miért nem telefonál a gyerek, elvesztette-e a mobilt vagy elvitte a mentő??
2011. szept. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Háth én nagyon ideges voltam amikor elvette a telefonomat..meg miazhogy az anyámat kell beküldeni érte ..most ez olyan mindha bemennék a tanáriba elvenném én is a tanár telefonját azt csak én is akkor adom oda ha bejönnek a szülei..meg az az én tulajdonom mér tartja bennt az igazgatóiba az ÉN telefonomat...:D
2011. szept. 15. 16:06
 10/20 anonim ***** válasza:
97%

Én meg akkor vagyok nagyon ideges, ha a diáknak óra közben megszólal a telefonja, vagy zenét hallgat rajta, stb.

Persze a tanár telefonja se csengjen óra alatt...

2011. szept. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!