Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak hogy aludjon...

Mit csináljak hogy aludjon végre a lányom?

Figyelt kérdés

egyszerűen katasztrófa az alvási szokása, nappal maximum 1 órát alszik!! Persze egész nap nyügös, nyafog, visít utánna. Próbáltam már mindent, eddig nagyon jó kis napirendünk volt, de néhány hete, egyszerűen nem tudom betartani, mert nem alszik. Tegnap fél órát aludt délelőtt. Én teljesen kikészülök tőle, nem jut időm se magamra, se a férjemre, se semmire gyakorlatilag. Nagyon szeretem a kislányomat (9 hós) ezzel nincs baj, soha nem is lesz, de komolyan mondom hogy naponta többször van sírógörcsöm,egyszerűen nem bírom !!! Nem hiszem h a foga fájna.

Járt valaki hasonló cipőben? Hogy jutott túl rajta?


2010. szept. 24. 09:42
 1/9 A kérdező kommentje:
az kimaradt, hogy este 2-2,5 órát próbálom altatni. ha nem próbálom, ordít.
2010. szept. 24. 09:43
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!hasonló cipőben járok én is,sajnos tanácsot adni nem tudok,kisfiam 15-én múlt 9 hónapos napközben 2x alszik,reggel 6-kor ébred,9-10-ig alszik 1 órát,és 13-től 1-1.5 órát.Ezt is sajnos csak babakocsiban,de én ennek is örülök,mert igy legalább alszik.

Az éjszakáink viszont borzalmasak 2-3 hete.

Már nem is számolom,hogy hányszor kell fel éjszaka,felül,feláll,csukott szemmel,nyöszörög,akkor mindig visszafektetem,van,hogy megitatom és igy alszik csak vissza.

Most jött ki az első két foga,lehet jön a többi,és ezért ilyen nyugtalan.

Napközben pedig mászik utánnam egyfolytában,belémkapaszkodik,feláll és tépi le a nadrágom.Remélem hamarosan túljutunk ezen,mert nekem sincs nagyon sok időm másra,pedig még itt a két nagyobb tesó.

2010. szept. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja az lemaradt,hogy az esti altatás kb.30 perc.Borzalom,felül,feláll és én mindig visszafektetem,ha már nagyon álmos akkor feladja,és lefekszik aludni.
2010. szept. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

hát az én lányom nem hajlandó feladni.. lefektetem, egyből oldalra fordul, majd hasra, felül és feláll a kiságyban. és ez megy órákon keresztül.

te hogy bírod idegileg?

2010. szept. 24. 10:11
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát amikor ez megy este,általában mindennap,nagyritkán van az,hogy leteszem és alszik 5 percen belül,hát akkor elég nehezen.Az a gond,hogy kisfiam olyan 19-19.30 körül már álmos,a férjem még munkába,a nagyok meg itthon,persze ők pont akkor éhesek,meg minden egyéb dolguk akkor van ,amikor én altatnák.

És ha bejönnek altatás közben,a kicsi szemei mégjobban kipattanak,na akkor már nagyon ideges vagyok.

Gondoltam kipróbálom a viburcol kúpot,de a kisfiam minden kúpbeadás után kakil rörtön,úgyhogy ez kilöve.

2010. szept. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

én próbáltam, semmit se használ..

és a chamomilla golyócskákat is, az se.

2010. szept. 24. 10:37
 7/9 anonim ***** válasza:

amikor a kisfiam betöltötte a 9 hónapot,akkor teljesen megváltozott az alvási szokása.leszokott az éjjeli evésről,viszont ugyanúgy kel éjjel legalább 3x,megitatom,akkor még fel kellett vennem.most már a 10 hónapot tölti,nem kell kivennem,csak megitatom,megpuszilom,megsimogatom,visszafektetem.nappal most már jó esetben 2x1 órát alszik,de van,hogy csak 1x1-et.ilyenkor nyűgös,délután 5körül már nem bír magával.én úgy oldottam meg,hogy délelőtt,illetve ebéd után,mikor még nem olyan fáradt,elvan magában,ilyenkor csinálok amit tudok.délután meg az övé vagyok,játszok vele,sétálunk.ha rossz napja van,akkor meg jön utánam és kapaszkodik belém.hál istennek este cicizés közben elalszik,utána van egy pár óra,amit végigalszik.

nekem a védőnőm a sedítif pc-t javasolta,állítólag nem lehet rászokni és homeopátiás.

2010. szept. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
kedves utolsó, hogy kell adagolni a babának ezt a sedítif pc-t?
2010. szept. 24. 10:49
 9/9 anonim ***** válasza:
szerintem ez egy idöszak amin tul kell esni mint a hasfájos korszak!meg kell szokni neked is és a babádnak is hogy már sokmindent csinál és jobban elfárad ezért nyügibb!nyugi pár hét és jobb lesz:)
2010. szept. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!