Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek, hogy hamarabb és...

Mit tegyek, hogy hamarabb és lehetőleg ne ringatással aludjon el? 15 hós lányom eddig az esti tápszerivás közben elaludt és reggelig nyugodtan aludt.

Figyelt kérdés

Aztán egyik napról a másikra reggel sokáig (9-ig), délután későn és sokat alszik (fél 2-fél 4-ig). Lehet, hogy ez másnak nem sok, de ő eddig max.2*45 percet aludt délelőtt és délután.Most, hogy fél 4 - 4-ig alszik 8 körül már nyűgös és álmosnak tűnik. Fürcsi és vacsi után viszont felélénkül és van, hogy 11-ig sem alszik. Ha ringatjuk kifordul a kezünkből, ha meg csak betesszük az ágyba ugrál és egy idő után ordít.

Pedig vacsi után járkál, játszik mégsem fárad el.

Napközben is sokat mozog (családi házban lakunk), de mégsem fárad el estére.

Nektek is van/volt ilyen gondotok?


2010. jan. 29. 20:08
 1/6 anonim ***** válasza:

van ám. csak ő 13 hós, nem 9-kor kel, hanem 7-kor, és sose aludta még át az éjszakát. :)

fogalmam sincs, mi ez, és meddig tart még. a védőnő meg orvos, nem tudnak mit mondani. már nem is kérdezem őket. majd csak elmúlik ez is.

2010. febr. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Nálunk is volt ilyen probléma és ez csak a kezdet a vége az lett hogy felcserélte a nappalt az éjszakával.Minél elöbb szoktasd visza.Reggel legkésöbb 7-kor ébreszd fel, és probáld meg a szokásos napi ritmust követni ami elötte volt, és délután se hagyd sokat aludni.Fokozatosan probáld csökemteni a délutáni alvások hosszuságát.Beletellik pár napba, de vissza lehet állni.
2010. febr. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Tegnap álomszerűen telt a nap.

Kopp, kopp, kopp...

Reggel 8:30-kor magától ébredt. Délben ebéd, 13:30-tól 15:00-ig alvás és utána uzsi . Este 8 kor fürdés, vacsi és utána rögtön elaludt!! Remélem ma is így lesz!!

2010. febr. 2. 08:24
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk fog miatt volt ez a helyzet, 16 hónaposan, ébreszd fel reggel és ragaszkodj az ebéd utáni elalváshoz, sétálj nagyokat.
2010. febr. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is igy volt nekem azt tanácsolta a védőnő hogy pancsi előtt vacsi majd pancsi után rögtön az ágy.
2010. febr. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Húha. Mi is küzdünk alvás gondokkal, de éjszaka, nem alussza végig, sokszor felébred, egyébként 16 hónapos. De napközben csak egyszer alszik másfél órát, délben.

Én 7kor fürdetem, addigra már a kis feje is le-lecsuklik, de fürdés után, mintha kicserélték volna. Mint a tiédet. Csak én fogom, és rögtön utána irány az ágy! Mert lehet, hogy felélénkül a fürdéstől, de attól még fáradt. Én úgy altatom, hogy lefekszünk együtt a nagyágyra, átölelem és énekelek neki. 20 perc alatt megnyugszik és elalszik. Szóval ez megy, csak éjszaka kel fel többször, nekiáll ugatni, beszélgetni, meg játszani akar...

2010. febr. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!