Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek a 7 éves kezelhetet...

Mit tegyek a 7 éves kezelhetetlen lányommal?

Figyelt kérdés

Annyira fáj a szívem, már nincs semmi ötletem. 7 éves elsős lányom a tanárnőnek visszabeszél, engedetlen, hazudozik itthon is, az iskolában is, elvesz dolgokat a tanári asztalról vagy a társaitól, a feladatokat nem teljesíti.

Mi normális család vagyunk, boldog házasságban élünk, van testvére is (vele semmi gondom, jó gyerek!) sportolni hordom, megvan mindene. És hiába a könyörgés, a kiabálás, a fenyegetés, nem használ semmi. Már szégyellek bemenni az iskolába. Teljesen tanácstalan vagyok.


2010. dec. 8. 22:29
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
50%

Próbáltad már megkérdezni őt, h miért teszi ezeket a dolgokat? Az óvodában nem voltak vele ilyen jellegű gondok? Mert ha ez ilyen 'új keletű' dolog, akkor lehet, h a környezetváltozás okozza (új, hogy 45 percig figyelnie kell, hogy kötelezettségei vannak stb). Esetleg nem lehet, h a társai piszkálják, csúfolják vmiért, és így akarja kivívni a figyelmet, elismerést?

Ha sehogy sem vergődtök zöldágra, akkor lehet, h egy gyermekpszichológust is be kéne vonni dologba, először csak úgy, h kikéred a véleményét, majd esetleg úgy is, h foglalkozik a lányoddal.

2010. dec. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:

Már az oviban is voltak hasonló gondok, el is vittem nevelési tanácsadóba, 2 hónapig hordtam 2 különböző pszichológushoz, de azt mondták, nincs semmi baja.

Kérdezgetem én, hogy miért csinálja, de vagy azt mondja, hogy nem tudom, vagy azt, hogy azért, mert buta vagyok. Pedig nem buta, gyönyörűen olvas, számol, az eszével semmi baj, de a viselkedése tűrhetetlen, nekem meg nincs már ötletem.

2010. dec. 8. 22:39
 3/47 anonim ***** válasza:
50%

szerintem csak hosszan ölelgesd meg mindennap, de olyan igazán gyengéd, kedves módon.

és mindig halkan, finoman beszéljetek hozzá.

lehet azért beszél vissza a tanárnőnek, mert otthon is a kiabálást hallja.

ha van rá lehetőségetek, vedd ki az iskolából, és legyetek csak otthon egy ideig, amíg regenerálódik a lelke.

jövőre ráér suliba menni, egy másikba.

2010. dec. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 A kérdező kommentje:
Persze, gyakran kiabálok vele, de soha nem ok nélkül! Mégsem ölelgethetem amikor lop a tanári asztalról... A suliból nem vehetem ki, iskolaérett, tanköteles. Iskolát váltani sem tudunk, ez az egy van, vidéken élünk.
2010. dec. 8. 22:43
 5/47 anonim ***** válasza:
33%

hát nézd a kiabálás nem jött be, ezt leszögezhetjük. Mégha okkal is teszed. Próbáld ki, hátha bejön az ölelgetés, ha rosszat csinál és egy közös program, ahol kiöntheti neked a lelkét, tulajdonképpen mi is a baj. Miért ne ölelhetnéd meg, ha elvesz valamit a tanári asztalról és mondhatnád, oké rendben van, mindenki csinálhat hülyeséget. ez most az volt.

Mert például az is lehet, mint írod, van testvére- vele semmi gondom. Nem vágtad ezt egyszer sem a fejéhez? Nem emlegetted fel neki? Nem kezelitek úgy a testvér a jó gyerek, ő meg a rossz?

2010. dec. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 A kérdező kommentje:

Nem, direktbe sosem vágtam a fejéhez a testvérét. Persze láthatja, hogy vele nem ordítozok, de hát vele nincs miért.

Ezt az ölelgetést én nem értem (amúgy ha épp jó pillanatai vannak ölelgetem, én szeretem ezt a gyereket) szóval a nagy élet se ilyen, ha agyonvered a szomszédnénit senki nem fog ölelgetni, ha rosszat teszel, azért büntetés jár. És ha mérges vagyok, mert épp a héten harmadszor kell beszélnem a tanárával, akkor nem tudok ölelgetni.

2010. dec. 8. 23:01
 7/47 anonim ***** válasza:
75%

ne akkor ölelgesd, ha rosszat csinál, akkor csak, állísd magad elé, nézz rá szomorúan, és mondd el neki, hogy ez milyen nagy bánatot okozott neked.

azt ne mondd, hogy csalódtál benne, vagy hogy szégyenkezel miatta.


és figyelj a viselkedésedre, ne legyél katonás, határozott, nagyhangú, inkább azt lássa a gyerek, hogy anyuka milyen finoman, szelíden viselkedik, simogató hangon beszél, és ő is olyan lesz.

2010. dec. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:
Hú, hát ez kemény lesz az én hirtelen természetemmel... de meg fogom próbálni. Végülis az ordítozás tényleg nem jött be.
2010. dec. 8. 23:18
 9/47 anonim ***** válasza:
100%

én úgy tudom, csak 8 éves kortól tankötelesek a gyerekek.

de mindegy, ha nem lehet megoldani az otthonlétet, akkor nem, nem ez a fő dolog végülis.

2010. dec. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
11%

Te nem tűnt még fel, hogy a büntethetőség korhatára 14 év? És nem gondolkodtál rajta vajon miért?

Gondolkodj el rajta vagy menj el pszichológushoz és kérdezd meg, hogyan működik egy gyerek, aki nem kicsi felnőtt. Az élet kegyetlen, de ez a felnőttek világa nem a gyerekeké.

És egyébként tényleg az sem tűnt fel, hogy az üvöltözés a büntetés hatástalan? És ezen sem gondolkodtál el, vajon miért?

Ja és vigyázz, nehogy kirakják a suliból, mert vidék iskolakötelezettség ide-oda, van központi iskola a problémás gyerekek számára. Fehérváron már folyamatos rendőri felügyelet van az ilyen suli folyosóján és ha bekerül egy ilyen társaságba, akkor tuti, hogy a szomszéd néni gyilkosaként végzi.

De egyébként abban igazad van, az élet kegyetlen és ha a lányod odajut, hogy megöli a szomszéd nénit, amire nagy esélye van-ez a te büntetésed lesz és nagyobb büntetés lesz neked, mint neki az a pár év börtön.

Próbáld meg vissza terelni a helyes útra, de ne üvöltözéssel, mert ez nem jön be. Én úgy gondolom a szeretet, ölelgetés célravezetőbb.

2010. dec. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!