Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A hiperaktív gyerekek általába...

A hiperaktív gyerekek általában értelmileg is sérültek?

Figyelt kérdés

Azt mondják a szakemberek,hogy rendben van a hiperaktív kisfiam értelmileg,átlagos az IQ-ja viszont elnézve amilyen dührohamokat produkál bennem vannak kételyek,főleg,hogy az idő múlásával sem múlanak ezek a dührohamok,a türelmes magyarázás sem segít,ha valamiért egyszer már elkezdte az őrjöngést akkor megálllíthatatlan a dolog.

Ha szellemileg épp egy kisgyerek,akkor hogy lehet ez?

Lehet,hogy csúnya dolog ,hogy ilyeneken gondolkozom anyaként,de nagyon aggaszt a helyzet,úgy érzem talán értelmileg is probléma társul a hiperaktivitáshoz,hogy nem képes megérteni dolgokat akármilyen szeretettel,türelemmel magyarázom el neki.


2011. okt. 2. 17:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A hiperaktivitása mellé a kisfiadnak valószínűleg komoly magatartás zavara is van. Ezért vannak a dührohamok. A düh, nem az értelem hiánya, hanem annak a jele, hogy az érzelmeit képtelen kontrollálni. Ez adódhat bizonytalanságból, de lehet a környezet agresszivitásának erősített változata. Pszichológus kell ahhoz, hogy kiderüljön mi a kiváltó ok. Az is lehet, hogy csak nincs eszköz neki a dühének helyes levezetésére. Pszichológus szintén tud néhány módszert erre, amit aztán otthon a felnőttek is alkalmazhatnak.
2011. okt. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, hogy a NEM hiperaktiv fiam is tud olyannyira örjöngeni, hogy meglepő, de korántsem mulatságos....:) ebben az indulat helytelen kezelése igencsak benne van. azért teszem hozzá, oka , kiváltó tényezôje mindig van annak, ha elindul vele a "lavina". Ezért is látható, hogy nagyon is tudatos manipulátorok, mert nem csak ugy elkezd visitani, mint egy bolond....vagy?
2011. okt. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek. Az érzelmek kezelésével vannak problémái, nem az értelmével. Sőt, én úgy tudom, hogy a hiperaktív gyerekek általában kifejezetten okos, értelmes gyerekek.
2011. okt. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem csúnya dolog, természetes, hogy aggódsz. Viszont tényleg nem következik a hiperaktivitásból értelmi probléma. Sőt szerintem, ha egy intelligenciateszt átlag körüli képességet mutatott, a tényleges intelligenciája valószínűleg magasabb, hiszen a hiperaktivitás miatt esetleg nem figyelt végig elég kitartóan, kapkodott, stb.
2011. okt. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

"Ez adódhat bizonytalanságból, de lehet a környezet agresszivitásának erősített változata. Pszichológus kell ahhoz, hogy kiderüljön mi a kiváltó ok. Az is lehet, hogy csak nincs eszköz neki a dühének helyes levezetésére. Pszichológus szintén tud néhány módszert erre, amit aztán otthon a felnőttek is alkalmazhatnak."


A környezet nem agresszív,sőt a végletekig megértőek és türelmesek vagyunk vele,nagyon szeretjük,sőt imdájuk.


Pszichológusnál már jópárszor jártunk,azonban semmiféle hasznos tanáccsal nem tudott szolgálni ami bevált volna,egymással ellentétes tanácsokat adott,próbálkozott valamiképp segíteni,de nem sikerült sehogy sem.


A düh levezetésének helyes módszerei mik lehetnek?

Sajnos rajtam vezeti le,üt,ver,csíp,rúg , én meg tehetetlen vagyok és sírok emiatt sokat, én nem ütök vissza legfeljebb lefogom,egy ideig nem szólok hozzá,olyankor jön ,bújik hozzám.

2011. okt. 2. 22:41
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nincsen értelmi problémája azért csinálja mert hagyod mert nem bünteted következetesen 1 szer rászól hogy fejeze be mert baj ledsz ha nem berakod a szobájába és elsétálsz ha kijön szó nélkül visza annyi időr ahány éves. A végén elmondod mért kapta a büntetédt és csak akkor ölelgethet ha bocsánatot kér.

Az ilyen gyerekeket is kell fegyelmezni.

2011. okt. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is a fegyelmezést javasolnám. Abból amit írsz, az látszik, hogy teljesen kihasználja a sajnálatodat. Egyszerűen érzelmileg zsarol téged, és ahogy nézem, ezt a tökéletességig fejlesztette. Csak Te állíthatod meg. Anyaként borzasztó nehéz megtenni az első lépést, de hidd el ha határozottan megmondod neki hogy elég volt, és azt teszed amit az előttem válaszoló már leírt, eredményesen kezelheted a dolgot. A másik amit javasolnék, dühkitöréskor ne figyelj rá, addig ne vegyél róla tudomást amíg nem viselkedik. A hiperaktív gyerekek csak gyorsabban működnek, nem bolondok, sőt sokszor sokkal kreatívabbak mint társaik. A manipulációs készség tekintetében sem lehet ez másként.
2011. okt. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Mindent leírtak előttem. Hatalmas hiba, hogy hagyod ütni, csípni, rúgni. Ő is ugyanolyan gyerek, mint a másik, nem szabad megelégedni azzal, hogy ő "hiperaktív" Igenis nevelni kell. Ha hagyod, hogy dühében téged bántson(mert sajnálod), mit gondolsz mi lesz 5-10 év múlva???? Teljesen a fejedre nő..sőt...még rosszabb. Őt is ugyanúgy fegyelmezni kell, ugyanúgy kellenek a szabályok. És az viszont elfogadhatatlan amit veled művel. Ha nem tudod a dühét csírájában elfojtani, fogd meg és vidd be a szobájába, de ne legyenek játékok előtte. Hidd el szükség van a következetességre, mert később elszabadul a pokol.

Nálunk 4 órán át csináltuk az első alkalommal, hogy behordtam a szobájába. Nem adtam fel! 1 héten belül pontosan tudja, hogy mi miért jár!!!!! Nem volt könnyű, de megérte. az én fiam agresszív, indulatos hiperaktív. De semmit nem hagyok rá, mert ő hiperaktív, érted?

Viszont a jócselekedeteit nagyon kell jutalmazni. Egy idő után rájön, hogy mi is neki a jobb!

2011. okt. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az őszinteségeteket,segíteni akarásotokat!

Igen sajnálom őt...rengeteget szomorkodom miatta,úgy érzem ,ha más nem képes megérteni,akkor nekem pedig erőn felül kell alkalmazkodnom,pátyolgatnom...DE ezek szerint ezzel csak rosszat teszek neki.


Nem látom a kiutat...annyi biztos,hogy a szeretet önmagában nem elég sajnos.


Ma reggel is megvert a boltban,mert nem kezdhette meg a csokit még a reggeli előtt,pironkodtam,szégyenkeztem,de nem engedtem neki,ezért többször megütött.


Igazság szerint nem tudom,hogy mit reális elvárni tőle ,önkontroll és indulatkezelés terén...

2011. okt. 3. 12:57
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer láttam egy műsort erről és ott azt mondta a pszichológus, hogy el kell kapni a gyerek kezét ha üt, a lényeg, hogy ne érjen célba, tehát ne tudja az indulatát így levezetni. Felnőtt példával élve legyen olyan mint a lengőajtó becspása: amikor dühös vagy és becsapsz egy ajtót, utána jobban érzed magad, maga a csapodás okozza ezt, míg ha becsapod a lengőajtót, akkor ott ugye nincs hang, nincs ütközés, nem tudtad leveezetni a feszültséget. Próbáld ki! :)
2011. okt. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!