Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért ilyen engedetlenek a...

Miért ilyen engedetlenek a gyerekek?

Figyelt kérdés
A barátnőmnek van egy 7 éves lánya és egy 5,5 éves fia. Egyszerűen ha az anyjuk rászól valamiért akkor csak kiröhögik. Főleg a kislány. Mit tud ez ellen tenni? Mert már szegény nagyon ki van borulva és rossz anyának tartja magát emiatt. A gyerekek eléggé elevenek. De csak otthon a szülőkkel, az iskolában sincs vele probléma. Válaszokat előre is köszönöm!
2011. okt. 24. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:

nevelési tanácsadohoz mennék, akinek a válaszát végigondolnám.


a gyerekek addig feszítik a húrt míg lehet. ezt így látatlanba nem lehet megmondani, de nem megfelelöen kezeli a gyerekekt, és ez nem a nevelés hiánya vagy ilyesmi hanem nem megfelelöen kezeli öket. vagy is lehet hogy túl sokat fegyelmezi öket, vagy túl keveset, de lehet csak nem a megfelelö szavakkal. stb...

szóval ennek ezer oka lehet.

2011. okt. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elevenség és rosszaság nem ugyanaz. Velem valami történt és mostanában tökre levagyok nyugodva, míg a férjem minden játszásukba beleszól, pedig nem veszélyes, kicsit lehet zajos, de hagy játszanak már, hát gyerekek. Figyelni kell a szülőnek magát, hogy nem e kér túl sokat, hagyja e a gyereket játszani ahogy ő akar. Meggondolandó.

A másik, hogy amig ez a variáció van, hogy suliban minden rendben, otthon kicsit nehézkes, ez még a jobbik variáció. Valahol csak ki kell még éljék gyermekiségüket.

A szemtelenséget kezelni kell, rögtön szigorral, büntivel. Nem szabad hagyni elfajulni.

Kérdezze meg mit nevet olyankor, és szigorúan mondja meg, hogy ez nem vicces. A gyerek válaszára figyeljen közben. El kell tőle venni játékidőt, kedvenc játékot, érezze, hogy következménye van a tiszteletlenségnek. Elvégre te is szépen (remélem így van ) kérsz tőlük dolgokat, szólsz hozzájuk.

Türelemjáték nagydarabon, és szigorkodni is kell !

2011. okt. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem, majd ha lesz sajat gyereked, megtudod
2011. okt. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Nekem valóban nincs még gyermekem. Csak olyan rossz látni hogy ilyen depis a barátnőm. Ma beszéltem vele és most már sokkal jobban van. Szerintem csak rossz passzban volt. Amúgy imádja a gyerekeit.
2011. okt. 25. 16:33
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha csak otthon van velük probléma, akkor szerintem a szülőknél lehet a probléma... talán nem elég következetesek, feszültek, a napi problémák miatt feszültebben reagálnak... Ha ideges vagyok, akkor én is könnyebben robbanok, vagy nem olyan hangon válaszolok, erre persze a gyerek is megsértődik - és garantált is egy veszekedős este.


Apuka egyébként tisztelettel, normális hangon beszél az anyával? Mit látnak otthon?


Érdemes lenne ha az anyuka egy napot eltöltene csak a lányával. Pl elmennének szórakozni, vásárolgatni, cukrászdába és csak beszélgetni. Vagy együtt kézműveskedni (ebben az esetben a fiúkat el kell otthonról zavarni, menjenek ki pl. focizni).

van pl. olyan fodrászat, ahol gyerekeket is fogadnak, az én kisebb lányom a mai napig emlegeti, hogy együtt szépítkeztünk... Több olyan közös élmény kellene, ahol nincs veszekedés, és javíthatnának a kapcsolaton. Akkor a gyerek is jobban tisztelné az anyukáját, anyuka is meríthetne erőt a nehezebb napokra...

2011. okt. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem veszik komolyan az anyjukat. Lehet, hogy az apa a hibás (aláásta az anya tekintélyét), lehet, hogy az anyuka rendre nem váltja be a fenyegetéseit. Utóbbira az a megoldás, hogy fontolja meg, mit mivel büntet, a játékszabályokat minden helyzetre előre beszélje meg a gyerekekkel, és a büntetést mindig hajtsa végre. Ha az egyik gyerek volt csak rossz, és a másik röhög, azt is meg kell büntetni. Én valahogy így látom a lehetséges kiutat.

Persze büntetés helyett, ahol csak lehet, a kívánt viselkedés jutalmazása eredményesebb lehet, ha más nem, szóbeli dicsérettel, öleléssel. Tehát azt is észre kell venni, ha szépen viselkedtek.

2011. okt. 30. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!