Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Létezik ilyen egyáltalán?...

Létezik ilyen egyáltalán? Fogyatékos lenne az osztálytársam?

Figyelt kérdés

van egy fiú osztálytársam,akit mindenki kiközösít,mert úgy viselkedik,mintha fogyatékos lenne


szóval pl beleordít a fülünkbe hogy SÜN!!! meg amikor ránézünk,elkezd grimaszokat vágni o.O


meg ilyen fura dolgokat csinál...


pl hozzászólok,hogy menjél már (mert megállt előttem) erre idefordult és akkor is elkezdett grimaszolni ... és ezeket nem ilyen vicces értelemben csinálja,hanem tök durván


és állandóan számítógépezik,és ilyen nyomi játékokról beszél


és amikor rászólunk óra közben hogy álljon már le,mert mások figyelnének,akkor idenéz,majd visszafordul,és mintha meg se hallotta volna,tovább dumál


és ráadásul nem is ül mellette SENKI,hanem ott magába dumál o.O


meg így megy a folyosón,és elkezdi mozgatni a kezeit,mintha lekardozna minket ...


de így matekból pl jó,de így matekon kívül mindenkivel úgy viselkedik,mintha retardált lenne


jah és a szüleivel nem tudom hogy viselkedik,de a tanárokkal a suliba folyton szemtelenkedik....mert menő akar lenni,és beszólogat nekik


szerintetek létezik ilyen,hogy valaki egy tantárgyból jó,de ilyen fogyatékos?


13l


2011. okt. 21. 16:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem "apparentia prurigine"ben szenved. Méghozzá súlyos eset! (feltűnési viszketegség)
2011. okt. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 mark9111 válasza:
79%
Én olvasgattam itt a kommenteket...nekem is "van"-"volt" egy hasonlo osztálytársam szintién az autista betegségben szenved de csak valameik mellék ágába ő is tulajdonképpen magába beszél illetve pl: ha valaki a szeme láttára le csapja a legyet vagy valami állatot bántani akar neki megy! lány osztálytársam csapot le egy szunyogot és bele szurta a körzőt...vagy a leg frisseb példa rendhagyó órán kardkovács volt bent nálunk és az illető kezébe adta a katanát hogy vigye körbe..é rögtön el indul a gyerek felé akit nagyon utál..szintén elég jó némely tantárgyból,de ugyan akkor fura és sokszor veszélyes!
2011. okt. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

jézus isten o.O


tudom hogy szemétnek hangzok,de az ilyeneket nem kéne ennyi gyerek közé vinni....jó most megértem,hogy beteg meg minden,de ha ilyeneket csinál,a szülei miért viszik oda a normális emberek közé?...

2011. okt. 23. 08:33
 14/19 anonim válasza:
80%
nálunk is van egy hasonló gyerek O:
2011. okt. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha Aspergeres lenne nem szemtelenkedne,vagy provokálna titeket ,de lehet,hogy tévedek.
2011. okt. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 jucus75 ***** válasza:
100%

Rosszul tudod. Sajnos aki Aspergeres, azért "szemtelenkedik", mert nem tudja, mi az. Nem érzi át, hogy az másnak rossz. A fiamra is sok panasz van ilyen téren, pedig higyjétek el, próbálom, de ez nem neveletlenség, hanem az állapotukból adódik. Persze attól még nem szabad neki megengedni. A figyelemfelkeltés is egyik eszköz arra, hogy ők legyenek a központban, addig sem másvalakivel vannak elfoglalva, ez is belefér ebbe a diagnózisba.


Amúgy még annyi, ha ezek a gyerekek nem járhatnának normál közösségbe, még ennyire sem tudnák elsajátítani az együttélés szabályait, kvázi felnőtt korukra még nagyobb teher lennének a társadalomnak. És van rengeteg olyan, akinek nincs semmilyen diagnózisa, és elkezd ok nélkül úgy viselkedni, mint egy őrült. Elég csak a hírekbe belehallgatni.

2011. okt. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
az lehet,de akkoris,ha beleszúrja másokba a körzőt?...
2011. okt. 24. 21:40
 18/19 mark9111 válasza:
61%
Valaki kérdezte hogy hogy lehet ieneket közöségbe vinni mi is az osztályal így vagyunk... nem értjük ezt,de hozzán úgy került be hogy a szülei kérése hátha be tud illeszkedni! (régen ezért volt magántanuló...ha8 évig nem tudott együtt lenni másokall akkor 9dik évre hogy sikerült volna!?)...hiába hogy enyire se sajátitanák el az élethez szügséges dolgokat...ez így néha élet veszély...ez az én véleményem,ma is volt az a gyerek akiröl irtam ott a suliba... osztályfönökünk meg kérte azt a gyereket akit nagyon utál "az a gyerek" hogy ne mennyen ki a folyosóra...
2011. okt. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
hmm :|| mármint azért ne menjen ki,mert "a gyerek" megverte volna? o.O de amúgy miért utálja azt a gyereket?
2011. okt. 25. 21:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!