Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan neveljem a gyerekemet,...

Hogyan neveljem a gyerekemet, hogy ne legyen belőle bűnöző?

Figyelt kérdés

A szüleim rendes, tanult, jó emberek, mégis a testvérem a mai napig (pedig felnőtt) állandóan megszomorítja őket, megkeseríti az egész család életét a pitiáner bűnözéseivel. A rendőrség gyakori vendég mindannyiunknál, miatta (őt keresik, vagy bűnjeleket nálunk).

Nem tudom hol lett az egész elrontva, sajnálom az anyámat, nem szeretnék a helyében lenni. Szeretnék valami atombiztos tippet arra, hogy az én gyerekeimmel mindez ne forduljon majd elő. ((mielőtt azzal jön valaki, hogy akkor ne szűljek, már késő)))

Ha létezik ilyen egyáltalán...


2011. ápr. 26. 15:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi hárman vagyunk tesók. Szintén az öcsém aki balhés. Nem tudom miért lett ilyen, vagy, hogy hogyan segíthetnénk rajta. Ugyan azt a nevelést kaptuk, és mégis... Talán, ha szigorúbban fogták volna nem így lenne. Nekem is fiam van, mindent meg teszek, hogy jól neveljem:-)
2011. ápr. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem odafigyelés, szeretet, szigor, engedékenység, barátok (későbbi), környezet és még nagyon sok dolog megfelelő elegye szükséges. Nagy százalékban múlik rajtad a dolog, de a legnagyobb odafigyelés mellett is könnyen megeshet.
2011. ápr. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

szerintem meg genetika is.az én szüleim is rendesek,egyformán neveltek minket de a tesóm egy állandó bajkeverő,ital,haverok,még a családja se számít pedig van 3 gyerek,70 éves apja tartja most el,mert ugyan most dolgozik,de alig haza pénzt,havi 6,7 ezret,de évekig azt sem.kirakni merik,mert félnek baja lesz,ha iszik üvölt nem ismer se istent se embert.tiszta nagyapám,pontosan ő volt ilyen habitusú,ő volt ilyen ember.igy szerintem ez nem csak nevelés kérdése.Amit tudsz és erőtből telik,tedd meg,odafigyelés,biztatás,önbizalom növelés,sok közös program.de nevel a társadalom is sajnos,a barátok a barátnőd,és mindenki.

egy 19és egy 2 éves fiú anyukája.

2011. ápr. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2011. ápr. 26. 20:59
 5/10 anonim ***** válasza:
Foglalkoz sokat a gyerekkel, sportoljon, járjatok sokat társaságba hogy sok barátja legyen. A genetikával meg nem értek egyet a tesod azért ilyen mert a szülök öt másként kezelték csak maguknak se merik bevallani.
2011. ápr. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
dehogyis!!!te már csak tudod.Sokkal több szeretet odafigyelést,kedvességet kapott mint én.Mégis ő lett aki 43 éves létére egy táska ruha a vagyona.ha ezt vesszük nekem kelett volna alkoholistának lenni és ilyen linknek.de ő tiszta nagyapán és sajnos ezt a család is pontosan látja.én nem azt mondom,hogy 100°%-ban genetika,de bizony ez is közre játszik csak kellene hogy legyen egy erős személyiség aki küzd a rossz ellen ahogy én is tettem és teszem is.
2011. ápr. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én viszont egyetértek a genetikával is. Bizony nagyon sok múlik rajta. Mi 2 lány testvér vagyunk. Totálisan egyformán lettünk nevelve, a tesóm mégis tini kora óta csak balhés, pedig amikor kellett az Anyám odaütött bizony mindkettőnknek. Aztán felnőtt korára észrevettük, hogy teljesen az Anyám testvére. Pontosan Ő ilyen habitusu, felfogású, életstílusú. Hát mégis csak rokonok.... Valakire ütni kellett, ha már a szülőkre nem sikerült.
2011. ápr. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az én testvérem (hugom) is rendkívül balhés, iszik, kábítószerezik, nem tanul (csak egy szín kettes érettségit tudott összehozni 25 éves koráig), a szüleim életét pokollá teszi, legutóbb a szomszédok előtt hangosan kiordította, hogy többféle kábítószert is kipróbált,hozzánk is majd jönnek a rendőr bácsik......ugyanazt a nevelést kaptuk, de én mindig nyugodt voltam, ő mindig ideges, én jól tanultam, diplomám, nyelvvizsgám, jogsim, több szakmám van.....ő utál tanulni, ajándékba adtam neki néhány angol könyvet és 2 angol szótárt, hogy tanulja az angolt, de nem sokkal később dühében darabokra szaggatta az összeset és kidobta a kukába....


Szerintem az ok: jórészt a genetika, a rokonságban is nagyon eltérő személyiségek vannak, vagy heves, vad vérmérsékletű vagy az a nagyon nyugodt típus, ilyen szélsőséges típusok vannak, ő ezt örökölte.....

2011. máj. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 ekeke ***** válasza:
Nagy szeretet, figyelem, sok feladat, mély beszélgetések, közösség, rendszeresség, erős leterhelés, következetesség, pofon a megfelelő időben. ÉLETKÉPES, KÖVETHETŐ MINTÁK.
2011. máj. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tudni kell olyan szinten szigorúnak lenni hogy ne utáltassuk meg magunkat a gyereknél.

Tudni kell olyan szinten engedékenynek lenni hogy amit szeretne mindegy milyen formában csak próbálja megkapni mert amit az életben nem kap meg azt megpróbálja megszerezni és ha kell bűnözéshez folyamodik és az első sose az utolsó főleg ha sikeres.

2011. máj. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!