Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mért ilyen az anyukám? Tesóim...

Mért ilyen az anyukám? Tesóim elkényeztetve, (édes) apukám amerikában :S

Figyelt kérdés
Van 3 tesóm.a legkisebb 2 hónapos,az ikrek pedig 4 évesek.Anyuval utoljára akkor voltam ruhát venni,vagy együtt vásárrolni ketten,mikor az ikrek megszülettek.Azóta,ugyanúgy megvan minden amit szeretnék,de anya nem jön velem...ikrek meg ha szólnak egy szót h menni akarnak vhova,anya rögtön ugrik,és mennek,persze addig nekem kell vigyáznom az öcsémre...tettem vmit,amióta anya nem jó szemmel néz rám,de attól még én ugyanúgy a gyereke vagyok.apukám nem mo-n él, ő amerikában.oda nem tudok menni, anya nem is engedne,de itthon meg,a tesóim el vannak kényeztetve,azt csinálnak amit akarnak....ja,és fenn lehetnek ameddig nem álmosak.nem akarok szólni senkinek,én akarom megoldani,csak segítséget szeretnék hogy hogyan.Én alig vagyok itthon,mert suli után hazajövök,megírom a leckét, anya nagy fáradsággal elém rakja a kaját, és elmegyek a játszótérre(igazából akár meg is bukhatnék mert anyut nem zavarja)de nem akarok,ezért megtanulok és utána megyek...utána hazajövök 8 körül,és leülök megtanulni a szóbeli részt,ami kb 9-ig tart...utána fürdök,és gépezek tovább....Anyának be van kapcsolva a gépe egész nap,így ott írok neki skype-on,és ő szivesebben ad pénzt,csak h menjek már.....(nekem nem az a gondom h nincs pénz,hanem néha tök jjó lenne anyával lenni,elmenni vhova tesók nélkül....) az iker hugaim,pedig olyanokat mondanak h "Fogd be a p*fád" meg h "te menj vissza a szobádba h*lyegyerek" meg a stb szövegek.......a nevelőapumnak cége van,így ő alig van itthon,de vmikor csak éjszaka jön haza....
2009. máj. 5. 15:07
 1/8 A kérdező kommentje:
*ők lehetnek fenn amég nem álmosak*
2009. máj. 5. 15:08
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
anyukád jelenleg azzal foglalkozik, amit muszály megtennie. biztosan hálás azért, mert veled már könnyű. én is anya vagyok, 2 gyerekkel. én is próbálok mindenkivel egyformán törődni, de nagyon nehéz. gondolj bele, te mit tennél a helyében. vagytok épp elegen tesók, ott van a párja(férj, v élettárs), a háztartás és még sorolhatnám. jó, h bele nem őrül. szerinted ő nem örülne egy kis nyugalomnak? egyedüllétnek? neki kell lemondani a legtöbbről. ha szeretnél vele lenni, azt esetleg úgy is teheted, h segítesz a konyhában, otthon. közben tudtok beszélgetni, értékes perceket szereztek egymásnak, ami csak a tietek. az én kislányom csak 3 éves, de megengedem, h keverje a tésztát, ő vegyen elő egy-két dolgot, amit használni szeretnék.
2009. máj. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem egyszerű kérés, mert kívülről mi nem tudjuk megitélni, hogy mi lehet ennnek az oka. Szerintem próbálj meg őszintén beszélgetni az anyukáddal olyankor amikor van egy kis nyugalom otthon, és kettesben tudtok lenni. Biztos meg van rá az oka, hogy miért haragszik rád, és úgy érzem ezzel te is tisztában vagy. Legalább ezzel az őszinteséggel amivel felénk fordultál, és nem vádaskodva indulatok nélkül, próbálj meg beszélgetni, mert akkor csak tovább szítod a tüzet. Nálunk a gyerekeim mind tudják ha adnak nekem egy kis időt akkor a sebek begyógyulnak, hátha a te anyukád is így van ezzel. Nekem 4 lányom van 18, 13, 10, évesek és 9 hónapos a legkisebb. Ja és a menekülés nem old meg semmit (apukád), mert előbb-utóbb szembe kell nézni a problémákkal sajnos a felnőttség felé ez az első lépcső fok. Sok sikert a beszélgetéshez:)
2009. máj. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
csak most tudtam jönni,egyszerűen csodás volt a délutánom.Apa(nevelő)elvitte az ikreket játszótérre,és csak 3man voltunk otthon,Én,Anya,Kevin...Mindent átbeszéltünk,és mondta h ő azt várta h majd én odamegyek,és elmondom h mi a bajom..Azt mondta h büszke rám,és elmondta h szeretne foglalkozni velem,csak sok a dolga,és nem akarja hogy menjek édesapuhoz,mert nekem itt a helyem velük,és hogy velem teljes az élete,még ha kicsit sokan vagyunk is.Meg hogy majd figyel a kicsikre,h ne beszéljenek csúnyát,meg h csapjak a kezükre,ha ilyet mondanak...Kevin meg itt van a kezembe,épp "anyukásat játszok" :)) Ha én "nagy" leszek,én csak 2 gyereket szeretnék,de rájuk szentelni minden figyelmem :)
2009. máj. 5. 22:02
 5/8 anonim ***** válasza:
37%

Nem írtad hány éves vagy, az is fontos lenne.

A megbeszélés tényleg fontos. De ezeket a sorokat tényleg te írtad, olyan mintha más írta volna, nem olyan mint mikor először kérdeztél.

2009. máj. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Jó hogy tudtál beszélni anyukáddal. Egyet értek az előttem szólókkal, anyukádnak is nehéz lehet ennyi gyermekkel. A legkisebb még csak két hónapos, ilyenkor a legtöbb anya nagyon nagyon fáradt. Párja ugye sokáig dolgozik, ezért egyedül van többnyire a gyerekekkel.


Rád , mint már elég idősre gondol, ami azt is jelenti, hogy felnéz rád, amiért ilyen ügyesen tudod intézni a saját dolgaidat, és önálló vagy. Nagy segítség már az is neki. A kicsik teljesen lekötik , elhasználják az energiáját.


Tényleg jó lenne, ha néha lenne idő, amikor a tesók nélkül tudnál beszélgetni vele, együtt lenni. Ebben a nevelő apukád nagy segítség lehet, hogy néha leveszi anyukád válláról a piciket. Ilyenkor anyukád első gondolata az lesz, hogy szeretne egyedül lenni, pihenni egy kicsit. De ettől még nagyon szeret.

Nekem a lányaimmal az egyik kedvencem az, amikor segítenek a konyhában , krumpli pucolás, stb közben nagyon jókat szoktunk beszélgetni.

Ha szeretnéd, hogy menjen veled vásárolni, akkor előre beszéljetek le egy napot. Ennyi gyermekkel spontán nem lehet, csak ha tervezitek...

Nem tudom hány éves vagy, de valószínűleg lassan a barátnőkkel fogod megtalálni azt az időtöltést, amire vársz. Közös beszélgetések, mozi, séta, cukrászda, stb. :o)

2009. máj. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Gondolom anyudnak nehéz ennyi gyerekkel tulajdonképpen egyedűl. Nem akkar téged hanyagolni vagy a többieket kényesztetni csak nagyon nehéz dolga van. Mindenkép beszélj vele hogy hiányzik és probáljatok közös időtöltést kitalálni. A tesoidat meg nyugotan agyald meg néha napján.
2009. dec. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Én eről álmodozok hogy ki legyek tömve zsetonnal meglegyen amit akarok saját gép meg azt csináljak amit akarok:D

pénz mondjuk meg van csak állandóan zaklatnak mindennel meg van egy bátyám és elég ritkán férek a géphez:D

2010. okt. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!