Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan tudom jobban elfogadtat...

Hogyan tudom jobban elfogadtatni magam a gyerekkel?

Figyelt kérdés

Év elején megismerkedtem egy lánnyal és egy-két hónapja közelebb kerültünk egymáshoz. Van két gyereke és a fiatalabb (lány, 12 éves) időnként féltékeny. Tudni kell, hogy a kislány kissé el van kényeztetve, tehát meggyőződése, hogy körülötte forog a világ. Sokat van a nagyanyjánál és egy nagyszülő mindig megengedőbb.

Amúgy jó a kapcsolatom a gyerekekkel, de a kislány a nagyanyja segítségével bármikor hátba szúr.


2011. nov. 1. 17:12
 1/4 zkriszti3 ***** válasza:
100%
Idő kell neki,lehet,hogy nem is kevés.Nekem is volt nevelő apám,halála előtt voltam elnézőbb .Bár számomra ő mindig is idegen maradt,mert olyan volt a természete.A nagyszülő rondán viselkedik ha uszítja az unokát.A leány amúgy is érzékeny korban van,ne erőltesd a közeledést,bizonyítsad be jó társa leszel az anyukájának.
2011. nov. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Nem sürgetek semmit. Nem én adom a ritmust, mert ő tudja, hogy mennyre bízik bennem. De néha hallom, hogy idegen vagyok... Én is úgy gondolom, hogy semmit nem tudok tenni, majd idővel jobban elfogad.

2011. nov. 2. 15:30
 3/4 anonim ***** válasza:
Közös programok, ahol mindannyian együtt jól érzitek magatokat. A pozitív közös élmények fontosak.
2011. nov. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Akinek a kisebbik gyereke is 12 éves, az már elég régóta nem lány.

Az elfogadtatás terén tanácsom a türelem, a természetesség. Próbálj kezdeményezni )közös program, együtt tévézés, vigyázni rájuk az anya távollétében stb), de ha kicsit is úgy látod, hogy a lányok elutasítóak, vonulj vissza és várj. Ne keccsölj az elfogadásért, de maradj minden körülmények között nyitott. Ne felejtsd el, hogy neki ez a helyzet fura lehet, nyilván ismerik az édesapjukat és nem akarják, hogy a helyére lépj az életükben. Tudniuk kell, hogy nem is ez a célod.

2011. nov. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!