Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szerintetek ez normális alvás...

Szerintetek ez normális alvás 2 és fél évesen?

Figyelt kérdés
Lányom sosem volt jó alvó, nagyon sokáig felkelt enni éjjel. Mostanában ugyan már enni nem eszik, de az egész éjszakát végig vergődi, hempereg, nyugtalan, van olyan éjjel, hogy 10-15 ször is vissza kell takarni, meg meg kell igazítani, mert össze vissza tekeredik rajta a takaró. Tudom, hogy vannak nyugtalanul alvó, sokat fecergő gyerekek, de ez úgy érzem, hogy nem normális dolog. Mi lehet a gond vele? Már hulla vagyok, mert semmit nem pihenek éjjelenként. Ha nem aludnék mellette, biztos hogy többször ébredne éjjel, mert így is keres, meg tapogat többször is, hogy ott vagyok-e. Mit kellene tennem? Van, vagy volt más is hasonló helyzetben?
2011. nov. 16. 13:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem próbálj meg először is hálózsákot adni rá, hogy ne takarózzon ki, én is azt adok a fiamra, mert különben 5 percenként takargathatnám. Ő is sokat mozog éjszaka, bejárja az egész ágyat, 18 hónapos.

Esetleg meg lehetne próbálni homeopátiás Sedítif PC-t vagy Viburcol kúpot.

2011. nov. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Próbáltuk már mindkettőt, és semmi.
2011. nov. 16. 14:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Hálózsák és aludjál:)))

Fiam is tekereg éjjel (du-i alvásnál nem, max. egyet fordul), van hogy rosszat álmodik, félálomban beszél vagy kér vmit és csak akkor alszik vissza, ha reagálok. Vagy meg kell fogni a kezét.

Szerintem normális, mindezekkel együtt egyre jobban alszunk, szóval folyamatosan érik.

2011. nov. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nem aludnék mellette, biztos hogy többször ébredne éjjel [...]"

Nem biztos! Az esetek egy részében épp az a probléma ,hogy függ a szülő KÖZVETLEN jelenlététől a kisgyermek. Csecsemőknél ez minden esetben rendben van, sőt, szükséges. De 2 éves kor felett egyéne válogatja, hogyan reagál. Lehet, hogy nálatok is ez a probléma, lehet, hogy nem. Javaslom, próbáld ki először, hogy bár továbbra is egy helyiségben alszol vele, de külön ágyon, ha megoldható. Ha két héten belül javult a helyzet, köv. lépésként szomszéd szobában aludj, de azért hagyd nyitva az ő ajtaját, és ha igényli a kisgyermek, égjen egy kislámpája.

2011. nov. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!