Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Valakin ötlete? Kisfiam...

Valakin ötlete? Kisfiam lassan 6 éves és nem tud rajzolni, színezni, de nem is szeret, nem tudom, hogy tanítsam meg neki. Leülök vele csinálja, de gyorsan megunja.

Figyelt kérdés

Vettünk különböző feladatos könyveket, színezőket, de nem nem érdekli, csak összefirkálja.

Oviba keveset jár, mert nagyon sokat beteg.

(kicsit meg is volt késve,később lett szobatiszta,később beszélt,ment...)


2011. nov. 21. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Én fejlesztőpedagógustól kérnék segítséget.
2011. nov. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 _Jessy_ ***** válasza:
Mi a fenéért akarod ráerőltetni, ha nincs hozzá kedve. Oké fejleszti vele a kreativitását, meg miegymás, de lehet hogy ezzel az érdeklődéssel is csak késik. És ez azért lássuk be nem egy olyan alapvető dolog, mint az hogy mosakodj meg kisfiam, meg még sorolhatnám. Persze egy szakértő véleményét is kikérheted, az nem árthat meg, de ne erőltess rá ilyesmit, mert szerintem inkább megutálja, mint megszereti.
2011. nov. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is kerülte a labdát, és a színesceruzát amióta csak az eszét tudja. Az oviba úgy találtam meg a falon a rajzát, hogy kiválasztottam a legcsúnyábbat, és együtt örültünk, hogy rájöttem az Övé. :)

Ne törődj vele, nem lehet művész mindenkiből.

Az írás egy kicsit nehezen ment a fiamnak, de az is a kézügyesség hiányának volt betudható. Bízd rá a tanárokra majd, Ők tudják kezelni a helyzetet.

2011. nov. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia!Ha leül és csinálja az már jó,nem minden gyerek ül fél órát egyhelyben.Egyezzetek meg hogy most két feladat van,válassz egyszerűt.Másnap megint.Legyen benne szinezés is.Adj rá pirospontot.Gyűjtsétek a pontokat,5-10pont egy matrica.Nem kell neki szeretni szinezni és rajzolni,lehet hogy ő ilyen fajta,nem is fog szeretni.A sikerélmény viszont meghozhatja a kedvét.De lehet csak későn érő tipus.
2011. nov. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha csak úgy magadnak rajzolnál és ezt látná, akkor talán ez felkeltené az érdeklődését. A gyerekek általában érdeklődnek afelől, hogy mit csinálnak a felnőttek.
2011. nov. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is érdemes lenne leülni színezni, ne kérd, hogy csatlakozzon hozzád, csak színezgess néha egy-két lapot, hátha kedvet kap.


Érdekes módon ezt összefüggésbe szokták hozni a mozgásfejlődéssel. Keresztfiam nem kúszott kisbaba korában, utána oviban nem rajzolt szinte semmit, elküldték mozgásfejlesztésre (játékos, nagyon élvezte), most meg állandóan ceruzával a kezében mászkál, karácsonyra tízezerért bevásároltam neki írószert meg füzeteket, mert állandóan rajzol. Védőnővel érdemes lenne beszélgetni.

2011. nov. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne erőltesd a színezést!

Fessetek kézzel, ujjal, ha sűrűre kevert keményítőbe ételfestéket keversz, olcsóbb, mint a valódi ujjfesték. Engedd borotvahabbal vagy krémmel pacsmagolni élénk színű műszaki rajzlapon, tálcán, csempén, tükrön (ha van megfelelő).

Gyurmázzatok! Később a színes gyurmát kilapítva képek is kialakíthatók.

És vond be minden tevékenységbe, ami a kezét ügyesíti. teregetésnél a csipeszelés, bab válogatás főzéshez, zokni párosítás (tekerje össze!), csipetke készítés,ruha hajtogatás.

a szokásos gyerekjátékok között is sok ilyen van. Mozaikok, legó, gyöngyfűzés, építőkocka stb.

2011. nov. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!