Hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

Nagyfiam 7 éves,állítólag hiperaktív,mondták már pszsz-be,de papírra soha nem került,és tanulási nehézség kialakulásában veszélyeztetett.Most első osztályos,a tanulás nagyon megy neki,a figyelmével van egy kis probléma,de javult sokat.Szépen sikerült beilleszkednie is.

Viszont itthon egy rémálom,mindenért durrog,a 3és fél éves kisöccsével totál türelmetlen,egyből hadonászik és ha nem szólok,meg is ütné.Persze fiú testvérek között tudom,hogy előfordul.Úgy látom rettentően féltékeny,pedig legalább annyit törődünk vele is és mindent ugyanúgy megkap,mint a kisebbik.Mindemellett lusta,vacsoránál,reggelinél úgy kell külön könyörögni neki,hogy üljön velünk asztalhoz,ne egyedül és bent a szobában egyen.2percenként ugráltatna,ha egyből ugranék neki,pl:kérek teát,adok neki.-ja kérek enni is,megmondja hogyan kéri pl a szendvicset,megcsinálom,akkor nem jó valamiért (kevés a ketchup,mégse kell bele kolbász,inkább mást kérek).

Az iskolába totál elfáradt este már 1/4 9-kor durmol,de az a pár óra délután....de már kivagyok,mert hát a kisebbikkel is kell foglalkoznom,ő meg sokat alszik az oviba,fél 10 mire este nyugi van.


2011. nov. 29. 10:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Simán féltékeny a tesóra. Bármit tehetsz, csak az idő fogja ezt a fokú féltékenységet csillapítani. Az érzéseiért nem felelős senki.

Próbáld meg nem kiszolgálni, kérd meg hogy segítsen neked pl az ételbe. Tudatosítsd benne, hogy Ő már mennyivel nagyobb és okosabb a tesónál, dícsérd, és hangsúlyozd ki az érdemeit. Minden apró jó dolgot.

A sulinak meg örülj ha jól tanul.

2011. nov. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Szintén fiús anyuka vagyok, 14 hónapos és 4,5 évesek a gyerekeim és ölik egymást.Szó szerint is lehet érteni, mert ha nem figyelnék árgus szemekkel már biztos történt volna vmi tragédia, annyira durvák egymással.

A nagyfiam ovis, a kicsivel vagyok itthon.A délutánok borzalmasak, amikor hazajön a nagyobbik rögtön kitessékeli a szobából a tesóját engem pedig folyton ugráltat.Ha nem csinálom meg amire kért, vagy nem azonnal teljesítem a kívánságát, akkor direkt bosszant, csúnyán beszél, bántja még jobban az öccsét stb.

Azt látom és tudom, hogy iszonyú féltékenyek egymásra, pedig mindig mindenből kettőt veszek, megpróbálok igazságos lenni, de nem segít semmi.

Szomorúan olvasom, hogy a Te picit nagyobb gyerekeidnél is dúl még a féltékenység:(

Hát nem tudom, lehet tényleg csak az idő fog segíteni, mert én annyi mindent próbáltam már.

2011. nov. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!