Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Azok az SNI-s gyerekek, akik...

Azok az SNI-s gyerekek, akik iskolában írhatnak laptopon, hogy írnak dolgozatot?

Figyelt kérdés

2011. dec. 1. 20:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Például ugyanazon (vagy egy másik) laptopon, vagy szóban beszámolnak. Amikor az egyik osztálytársamnak eltört a keze, úgy írt angol dolgozatot, hogy minden rubrikánál mondta, hogy mit kell beírni, a tanár meg rögtön beírta, hogy jó vagy rossz. De attól is függ, hogy miért nem tud papírra írni. Ha ügyetlen a keze, és egyáltalán nem tud írni kézzel, akkor van ez a két módszer, de ha pl. diszlexiás és nagyon lassan tudna csak írni (ami jegyzeteléshez nem elég gyors), akkor megírhatja papíron, de több időt kap.
2011. dec. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi. Azért kérdezem, mert én is írhatok majd laptopon, mert mozgássérült vagyok, és a kezem is gyenge, jegyzetelésnél hamar elfárad a kezem és nem tudok olyan gyorsan írni. Csak azon gondolkodtam, hogy addig oké, hogy órán laptopon írok, de dogánál mi van?

Az úgy szerintem nagyon rossz, ha a többiek írnak, engem meg szóban feleltet a tanár, mert írásban jobban ki tudom fejezni magam, és több idő is van gondolkodni, nem egyből mondani mindent mint felelésnél, és ha valamit nem jól írtál ki lehet javítani stb.


Ezért szerintem az lenne a legjobb, ha a dogákat is laptopon írhatnám, csak akkor az hogy jut el a tanárhoz? Hogy fogja megnézni?

2011. dec. 3. 12:44
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk egy láttássérült lány van,ő szóban felel,nem ír dolgozatot.
2011. dec. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja még mielőtt valaki beleköt,tudom,hogy nem látássérültekről szólt a kérdés,csak hasonló a helyzet.
2011. dec. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat.

Mondjuk, én nagyon nm szeretném ha doga helyett mindig feleltetnének. Az úgy olyan rossz.

Szerintetek az megoldható lenne, hogy laptopon írnám meg és elküldeném mondjuk az e-mail címükre?

Belemennének szerintetek a tanárok? (tudom, hogy nem ismeritek a tanáraimat, de csak általánosságban kérdezem)

2011. dec. 4. 20:35
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ezzel az a baj,hogy ugye a gépeden vannak a jegyzetek,igy te is ugyanúgy puskázhatsz (elméletben) ,mint azok akik papirra irják.Igy egy "szűz" (:D) gépen kellene irnod,de az iskolák többsége olyan csóró,hogy kétlem,hogy ezt biztositani tudják neked,de aztán ki tudja.
2011. dec. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Beszélj erről a tanároddal. Kreativitás kérdése :) Az, hogy ne tudj puskázni, szerintem megoldható úgy, hogy dolgozat elején létrehozol egy új felhasználót, ott, a tanár orra előtt, erősen korlátozott jogokkal (ne férjen hozzá a rendes felhasználód holmijához). Az üres és a megoldott dolgozatot meg tetszőleges módon át lehet másolni a gépedre, ez igazán nem bonyolult, sok lehetőség van: email, pendrive stb.
2011. dec. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Szia!ELVILEG hallottam olyat,hogy egy program jeleik meg,ami ugye egy digitalizált "felmérő".Úgy tudom,hogy nem tudsz puskázni,mivel csak jelszóval lehet kilépni direkt ezért,vagy amíg meg van nyitva a program,addig letiltja más programok futását.Ha hülyét írnék,mégegyszer mondom,ezt csak hallottam valakitől!

Üdv!

2011. dec. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!