Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hiperaktív gyerekek anyukái!...

Hiperaktív gyerekek anyukái! Tegnap éjszaka nem hallgattátok a rádiót, nagyon érdekes volt és megnyugtató?

Figyelt kérdés

Neo Fm rádióba Sütő Csaba nevű egyén beszélt. Ő gyerekkorában hiperaktív volt, de mivel akkor ez mint fogalom nem létezett szimplán ő volt a rossz gyerek meg ami jelzőt el lehet képzelni. Értitek. Jelenleg ő tart mozgásterápiát ugyanilyen problémás gyerekeknek. Jó mi? Középiskolában még megbukott, viszont tanítóképzőt végzett. 5-6 éves korától sportol, úszik, ökölvív meg még valami, nem emlékszem (az a baj kocsiban hallgattam és közben a fiam csiripelt). most olvasom a honlapot én is, Különlegesekért Alapítvány az ő alapítványuk.

Olyan jó volt hallgatni, hogy egy hiperaktív gyerekből milyen felnőtt lett.

Ja még mondta, hogy oxigénhiánnyal született és ez okozta a problémáját.

Gondoltam megosztom veletek!


2011. nov. 24. 09:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Mi 2 évig jártunk hozzá tornára, a Madarász utcai kórházban tartotta. Nagyon jó fej volt, a gyerekek tiszteletben tartották a kéréseit. Mivel a saját tapasztalatait is felhasználta, könnyen megtalálta velük a hangot, de ha kellett, nagyon kemény is tudott lenni. Maga a torna amúgy jó, érdemes lenne utána nézned, hogy a környéketeken dolgozik-e tanítványa. Ez nem olyan, mint mondjuk a Dévény torna, nagyon mókás tud lenni, pl. rengeteget forgatják közben a gyerekeket, és élvezik a mozgást.
2011. nov. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Hát igen, ez tetszik, hogy eleve tudja tapasztalatból, hogy milyen "másnak" lenni, másrészt hihetetlen jó, hogy nem elkallódott hanem ennyire sokra vitte az életben.

Majd írok a honlapjukra egy levelet, mert sajnos tőlünk nagyon messze van.

2011. nov. 24. 10:45
 3/18 anonim ***** válasza:

Jó pozitív példákkal találkozni,mert valjuk be az aggodalmaink nagy részét az adja,hogy mi lesz a gyermekekl felnőtt korban mivé fejlődik,alakul az állapota.


Sokban függ az,hogy mi lesz később,hogy mi volt a kiindulási állapot ,mennyire volt súlyos a hiperaktivitás,esetleg társule mellé más betegség,hogy állnak hozzá a szülők,pedagógusok,kap e fejlesztést ?


Itt ennél a szakemebernél valószínű az is nagyon jót tett,hogy sportolt,mert mint tudjuk nagyon fontos a mozgásterápia és ha többféle sportot is űzött azzal megkapta azokat a stimulusokat amikre szükség volt ,hogy jó irányba menjen el a hiperaktivitás.


Nagyon tisztelem az ilyen embereket,hogy felvállalják ami velük történt,sőt még segítenek is hasonló sorsú gyermekeknek a tudásukkal,tapasztalataikkal!

2011. nov. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Emlékeztek a Survivor (A Sziget) első szériájára? Abban is Ő volt. Hosszú, vörös hajú srác, Süti volt ott a beceneve.

Első voltam

2011. nov. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
35%

'Tegnap éjszaka nem hallgattátok a rádiót, nagyon érdekes volt"


"az a baj kocsiban hallgattam és közben a fiam csiripelt"


??????????????????????????????

2011. nov. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Bocsi, de mi a gond? Nem hallottam mindent pontosan. Ennyire érthetetlenül írtam?
2011. nov. 24. 15:23
 7/18 anonim ***** válasza:
Azon akadt fel a válaszadó, hogy éjszaka volt, de a kocsiban ültetek és a fiad csicsergett.
2011. nov. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Ja értem, az éjszaka a gond. Hát ez van, nyilván nem sétakocsikáztam vele kedves fennakadó válaszoló, valószínű okunk volt rá, hogy éjszaka autóban ültünk.
2011. nov. 24. 15:59
 9/18 A kérdező kommentje:

Szerintem meg nincs benne semmi furcsa, de mindegy. Másrészt nem kell kiegészíteni a kérdést semmivel, mert a rádióban erről volt szó, a "más", "problémás" gyerekekről és konkrétan most ezekhez az anyukákhoz szögeztem le a kérdést.

Igen, terhelt szülők vagyunk. Mutass egy problémás gyereket nevelő, nem "terhelt" szülőt.

Szóval köszi a kötözködésed, de nincs senkinek rá szüksége.

Ja és rádiót délelőtt nem hallgatok, mert valamikor dolgozni is kell és a rádió elvonná a figyelmem.

2011. nov. 25. 09:39
 10/18 anonim ***** válasza:
2011. nov. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!