Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit, mivel játszanak a 15-16...

Mit, mivel játszanak a 15-16 hónapos, menni már szuperul tudó kisgyerekek?

Figyelt kérdés
A kisfiam 15 hónapos múlt, 10 hónapos korától tud menni. az utóbbi két-három hónapban egyszerűen nem képes elfoglalni magát. Rengeteg játéka van, de semmi nem érdekli igazán. Nemrég csinált neki az apukája homokozót, van egy csomó formája, lapátja, gereblyéje, de az is csak két napig kötötte le. Azóta szinte már bele se megy. Csak megy fel-le a lakásban, vagy az udvaron, de azt is csak unottan, nyűgösen. Szinte folyamatosan nyüszög, ha felajánlom, hogy játszok vele, az sem jó neki. A szobában csak lefekszik a földre, magához veszi a maciját, és bámulja a plafont, miközben össze-vissza pakolja a lábát, egyszóval UNATKOZIK. Hogyan mozdítsam el ebből az állapotából? Már nagyon gáz, hogy egész nap nyüszög, szenved, és mintha semmiben sem lelné örömét.
2009. máj. 14. 14:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Kisfiam is 10 hós korától megy és most 15 hós lesz.

Épitőkockáziok, rajzol rajztáblára és törölgeti, homokozik, ráül a motorra és forgatja a kormányt még hattani nem hajtja, pokol a szekrényekből. Ő is szokott unatkozni, tv-t nézni.

2009. máj. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :-) Azért megnyugtat, hogy más kisgyerekkel is előfordul az unatkozás, csak sajnos ez nálunk ez már kóros :-(
2009. máj. 15. 07:21
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlok egy jó oldalt, sok aranyos dallal, mondókával:


[link]

2009. máj. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ami nálunk bevált: egy időre néhány játékát elpakolom. 1-2 hétig nem látja, s utána olyan örömmel játszik vele, mintha új lenne. Rengeteg játéka van, de úgy gyakran csak kerülgette, így meg mindig van mivel játszani. Amikor az egyiket megunja, jöhet az "újabb". Persze csak akkor pakold el, ha nem látja, s ha nem hiányolja, nem keresi. Így nem okoz neki semmilyen törést, észre sem veszi a hiányát, viszont rettenetes nagy öröm, amikor előveszem.
2009. máj. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szoktál vele menni sétálni?Az utcára? Vendégekhez? Másik kb vele egyidos gyermekek társaságába?az én lányom már most 18 hónapos és nekunk is vannak már most egyre tobet ilyen problémánk.Ha itthon vagyunk és már végképp nem bírja,toltottem le a netrol gyermek zenéket videókat,akkor azt bekapcsolom neki .Lekoti és megnyugtatja!De hozzá teszem,hogy mi minden álldot nap megyunk sétálni az utcára! Had fáradjon,nézelodjon.Megyunk egyidos gyerkekehez,vagy az o kis barátja jon hozzánk.Mi minden nap csinálun valamit hogy ne legyenek a napok egyformák neki sem.A játékok kiválogatásával és egy-egy rész elpakolásával,ahogy az elozo levél író már említette,nagyon egyett értek.Nekunk bevált!!!Mást mondok.Ha magyar országon élsz akkor bisztosan konnyen hozzá jutsz ehhez a konyvhoz,én imádom! Nagyon sokata segít,ime a cime:Anya taníts engem! a konyvet írta DEÁKNÉ B. KATALIN .Minden napra leír valami kis elfoglaltságot a babának a mamával.Minden féle korosztályra.Amúgy ez a konyv a TUDATOS SZULO csoporjaba tartozik.Hidd el tetszeni fog!Sok sikert!!!
2009. máj. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam 14 hónapos.A gyerekeket meg kell tanítani játszani.Ott van előttük a halom tárgy,és nem tudnak mit kezdeni velük.Lehet hogy hülyeségnek hangzik,de kisfiamnak simán berregek,és tologatom az auttóit,lassan legot kell neki vennünk,azt a nagy méretűt,imád rakosgatni.mondókákat,versikéket,csiklandozósat imádja,és bámulat gyorsan megtanulja a mozdulatokat!Már figyeli,mit csinálnak körülötte a többiek.nem várhatod el tőle hogy e"elfoglalja magát" ha nem tudja,mi mire való.vannak szétszuerelhetős nagy méretű autók,építs kockavárat,úgysi szétburítja,de később próbálkozni fog hogy ő is felépítse,hisz azt látja.Annyi játék van,soxor csak a fantázia szab határt.Pl a befőtteskupakokat pakolgatni egymásba!!!különféle színűek,méretűek,műanyag,fém.Üljetek vele ti is be a homokozóba,éíptsetek várat,ássatok alagutat,mutassátok meg mi mire való.És én is eldugdosok játékokat,pár hét múlva előveszem,úgy örül nekik.Ne legyen előtte mindig minden.Aztán sokat sétálunk mi is,meg hömbölgünk az ágyon.Így kezd egyedül is egyre többet játszani,egyre több időt ynerek azzal,hogy leülök vele egy-egy órára.Tanítsd!Élvezni fogjátok!:):)
2009. máj. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én unokatesóm a duplóval játszott rengeteget. Az apja leült vele munka után, és egyfolytában építkeztek. Nagy darabok, így nincs benne semmi veszélyes, mint lego-ban, még is jó dolgokat lehet belőle csinálni. Ha eleresztitek a fantáziátokat, kitaláltok újakat, lehet hogy szétszedi, de előbb utóbb elkezdi magától is :)

Járjatok sokat játszótérre, olyan helyekre ahol sok a kisgyerek, így játszhatnak együtt...

Mást énsem tudok mondani, mint az előttem szólók. :)

2009. jún. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Köszönöm a válaszokat:)
2012. jan. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!