Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor érdemes elkezdeni...

Mikor érdemes elkezdeni pakolni a kórházi csomagot?

Figyelt kérdés

Most leszek 31 hetes kismama és arra gondoltam, hogy lassan neki kéne kezdeni. Ki mikor kezdte el összerakni? Félek, hogy valamit elfelejtek, ha későn kezdek neki, mert eléggé szita lett az agyam.


Köszi előre is!


2011. dec. 1. 13:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én 32 hetesen kezdtem el, bepakolni és ha még valami hiányzott, azt gyorsan beszereztem.
2011. dec. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan pakold össze, ha jól esik, a bőrönd biztosan megvárja a szülést. :o)


Mondjuk én szeretem, ha a fehérneműm meg a pizsamám frissen mosott, de ez nem biztos, hogy mindenkinek szempont.


Én inkább listát írnék a helyedben, akkor még a férjed is össze tud pakolni, ha épp sürgős valami miatt. No meg ott egy csomó dolog, amit úgyis utolsó pillanatban kell betenni (iratok, telefon, tb.)

2011. dec. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Már van egy elég hosszú listám, de mégis bennem van a félsz, hogy tuti elfelejtettem valamit. A frissen mosott hálóing, köntös, fehérnemű számomra is nagyon fontos. Lehet, hogy inkább azokat a dolgokat pakolom bele, ami nem mindennapos. Eldobható WC ülőke, papucsok...
2011. dec. 1. 13:25
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Én 34 hetes leszek és a 32. hét óta össze van pakolva egy alap csomag. Tegnap viszont már kivasaltam a saját ruháim és már csak az ásványvíz és a natúr keksz hiányzik. Január közepére vagyok kiírva így a babának jövő héten mosom ki a ruháit és az ágyneműjét.
2011. dec. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Akkor hasonlítunk. :o)


Én egyébként külön csomagoltam kórházi és szülőszobai csomagot, mert más kell szülés közben és más utána.


A szülőszobásba tegyél be szőlőcukrot és meleg zoknit. Nekem ezek bejöttek. Hosszú vajúdásnál kihűl a láb, és szülés után a vércukorszintemet is jó volt feldobni, miközben a doki alul "szerelt".

Ezeket azért írom csak, mert a "hagyományos listákon" általában nem szerepelnek...


Minden jót!

második

2011. dec. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is 31 hetes vagyok. Mivel második baba, így nagyjából képben vagyok, hogy mire lesz szükségem. Összeírom, hogy mit kell még megvennem, és a jövő héten kezdem is összerakni a motyót, átmosom, kivasalom a ruhákat, törölközőket. Igazából rá érne szerintem 3 hét múlva is, de akkor már karácsony, és karácsonyi készülődés, vásárlás stb.

Karácsony után leszek 36 hetes, addigra viszont már kész szeretnék lenni. Úgyhogy én összepakolok a jövő héten. A babaholmikat is elkezdem rendezgetni, bár annak egy része januárra marad.

2011. dec. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Ez a 2 féle csomag tényleg jó ötlet! Megfogadom! Köszi mindenkinek!


Sok Boldogságot és könnyű szülést kívánok!

2011. dec. 1. 13:30
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is kétféle csomagot pakoltam, nagyon jó volt. Szerintem simán bepakolhatod a pizsamát is, legyen benne és ha mégsem fogsz hamarabb szülni, később kimosod.
2011. dec. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én most vagyok 20 hetes a második babával, de a listám már megvan írva. 3 fele szedtem szét. Az egyik amit csak szülésre viszünk be, lesz egy pakk amit ha megszültem a férjem hoz be nekünk ami kell és a harmadik pakk pedig amikor hazajövünk.Januárba kezdek el pakolni, áprilisra várható a pici fiú, de az első babánál sok minden kimaradt, de sok minden volt ami felesleges. Én inkább előre összepakolok hamarabb, mert a férjem nem biztos tudná mit hol talál, mit kell betenni ha hamarabb akarna kijönni a baba. Sose lehet tudni. Én 28 hetes koromra össze leszek pakolva.
2011. dec. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Mindent szorgalmasan jegyzetelek! :) Apukára nem nagyon merném én sem rábízni ezt a részét, mert amilyen izgatott és ideges lesz akkor, nem hiszem, hogy sok hasznos dolog kerülni még a pakkba! :))
2011. dec. 1. 13:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!