Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Tényleg ideggondozo kell a...

Tényleg ideggondozo kell a kisfiamnak? Kisfiam most volt 2 éves, kellet mennünk a 2 éves védönői szürésre, sajnos a kicsim még nem beszél mondatokban pár szavat mond de azt tisztán.

Figyelt kérdés
Nagyon késön tanult meg menni is (14hónaposan)a veszéd hiánya miat a védönö azt javasolta hogy a gyermeket vigyem gyermekidegondozoba?de miért?mit tegyek?másik védönö akit ismerek azt mondja ne vigyem sehova majd elkezd beszélni,most mit tegyek?
2009. márc. 29. 23:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Én a helyedben elvinném, de szerintem nincs miért aggódni. Elég nagy különbségek is normálisnak számítanak, de attól még nem lesz gond, ha látja egy doki. Ha meg mégis kiderülne, hogy van valami probléma, akkor meg az a jó, ha minél előbb megtudjátok, és el lehet kezdeni kezelni.
2009. márc. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%

Hát, az egy borzasztóan okos védőnő lehetett!!!


Eszedbe se jusson ideggondozóba vinni a kisfiadat!!!


Beszélgess vele sokat. Beszélj hozzá, amennyit csak lehet. Mindig mondd neki, hogy mi történik: öltözéskor, reggelikor, amikor együtt sétáltok ... hívd fel a figyelmét mindenfélékre és figyeld, hogy hogyan reagál - ez nagyon fontos!! Erősítsd meg a visszajelzéseit, ne csak beszélj-beszélj ... NEKI, VELE beszélj! Töltsetek együtt egy kicsivel több MINŐSÉGI időt - amikor tényleg vele foglalkozol és rá figyelsz.

Nem lesz a beszéddel semmi gond.


(Van egy ismerősöm és az ő HATÉVES! kislánya úgy "beszél", h. szinte semmit sem lehet érteni abból amit mond: minimális a szókincse és felismerhetetlenek a hangok, amiket kiejt - az anyukája érti ... talán ... Na, erre már azt mondom, hogy itt már valami baj van ...)


Mellesleg 14 hónapos korban menni egyáltalán nincs NAGYON KÉSŐN. (Ezt is az az okos védőnő mondta?) Valószínűleg előtte mászott a kisfiad, mint a gép. :o) Akkor nehezebben indulnak el. De a 14 hónap az egyáltalán nem nagyon későn.


Szerintem inkább kerüld ezt a védőnőt - csak akkor menj hozzá, ha muszáj és akkor se vedd túl komolyan, amit mond ...

2009. márc. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%
A fiúk később kezdenek el beszélni.A gyerekorvosod mit mondott?A két éves ellenőrzésen ő is látta?(Nem akarom bántani a védőnőket de sajnos sok elég tapasztalatlan).
2009. márc. 30. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%
Az nem árt neki, hogyha elviszed , téged viszont megnyugtathatnak, hoyg nicns semmi komoly baja csak lasabban érik.
2009. márc. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%
Esetleg a védőnő menjen ideggondozóba!! A kisfiúk általában később tanulnak meg beszélni, járni, mint a kislányok. Nekem az óvodában volt olyan 3 évesem, aki szinte semmit se beszélt, amikor bekerült a csoportba aztán néhány hét alatt gyönyörűen elkezdett beszélni. Lehet, hogy otthon így is mindent meg tud veletek érttetni. Az én legidősebb fiam is eleinte csak mindenre rámutatott, közben dünnyögött és mi tudtuk, mit akart, igazán nem is kellett beszélnie, hogy megértsük. Szerintem ne foglalkozz a védőnővel, majd megtanul a kisfiad beszélni, a védőnő meg adjon olyan "Tanácsot", aminek értelme is van! nagycsaládos anyuka (volt óvónő)
2009. márc. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%
Előző vagyok: Egyébként se ideggondozóba kell vinni a valamilyen téren később fejlődő, elmaradó gyerekeket, hanem nevelési tanácsadóba, ahol gyerekpszichológus nézi, vizsgálja meg különféle tesztekkel. Ez nem orvosi terület... Ideggondozóba a pszichiátriai betegek járnak.
2009. márc. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A nővérem fia 2 évesen csak azokat a szavakat mondta,amivel tudtára hozta anyának,hogy éhes,szomjas.Tehát a szükségleteit jelezte.Aztán egyszer nem figyeltek rá,hogy mit beszél a maga nyelvén,oda állt a szülei elé,és két mondatba elmondta mit szeretne.Azóta már 16 éves kitünő tanuló.Sokat énekelj és beszélj neki.
2009. márc. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam másfél évesen kezdett el járni,és ő is elmúlt két éves mikor megtanult beszélni. Nem vittem emiatt sehova. Már 5 éves,és gyönyörűen beszél. :) Nem is keveset!
2009. márc. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 2 és fél évesen kezdett el beszélni, gyakorlatilag egyik napról a másikra folyékonyan. Én nem aggódtam nagyon, mert értelmes volt, bár hallásvizsgálaton voltam vele(minden ok volt), ideggondozóba eszembe nem jutott volna vinni.. A gyerekorvos is megnyugtatott, hiszen azért pár szót ő is használt már. Most 3 és fél, be nem áll a szája, és olyan szövege, szókincse van, hogy mindenki elámul..:-)
2009. márc. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
mindenkinek köszönöm a hasznos megnyugtato válaszokat!örülök hogy ennyi választ kaptam:)
2009. márc. 31. 09:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!