Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tennétek, ha 4 éves...

Alaszka kérdése:

Mit tennétek, ha 4 éves gyereketek dühében rendszerint azt mondaná nektek: "utállak", meg hogy: "hülye?

Figyelt kérdés
Akkor nyilvánul meg így, mikor valamiben korlátozva van, ha valamiért rászólunk, de olyan is volt, hogy csak úgy az oviban, mikor mentem érte, közölte: "nem szeretlek". Azon kívűl, hogy vannak dolgok amiket nem engedünk, nem hiszem hogy rossz szülők lennénk, és nem tudom mivel érdemeljük ki ezt nála nap, mint nap. Apjának, nagymamának is mondja, idegennek nem...viszont nyilvános helyen is mondja nekünk. El vagyok keseredve, mert már elmondtuk neki hogy ilyeneket nem szép mondani. Minden nap előfordul sajnos mostanában. Ez néha csapkodással is társul...
2011. dec. 13. 14:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%

Honnan tanulhatta? Hallotta töletek valaha is?


Mond neki valaki olyat ha így csinálsz akkor nem szeretlek..`?

Vagy hogy buta vagy ha ilyet teszel?

mert ezeket hallva neki természetes ez a kifejezés.


düh levezetésére adj neki másik lehetöséget, pl mondja azt hogy irgum burgum vagy krucific vagy ilyesmit.


minél jobban tiltod neki annál jobban fogja mondani. adjál neki más lehetöséget hogy mondhasson valamit.

megszoktad kérdezni hogy miért mondja?

2011. dec. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Haragszik, és a pillanatnyi dühét, érzéseit így tudja kifejezni, nincs tisztában vele, hogy ez felnőtt nyelven mit jelent. Én azt mondanám neki, hogy "nagyon szomorú vagyok, amiért ezt mondtad. Én nagyon szeretlek, akkor is, amikor haragszom rád valamiért. Mondd inkább azt, hogy mérges vagy, haragszol, irgum-burgum, aztán ha már nem vagy mérges, béküljünk ki." Vagy: "Látom, most mérges/dühös vagy, mert nem az történt/történik, amit szeretnél. Azért kell ezt csinálni, mert... Ha nem ezt csinálnánk, akkor..." Szóval magyarázd el neki, mit miért kell úgy csinálni, ahogy te mondod, de nem kell bő lére ereszteni, és ne tűnjön magyarázkodásnak, győzködésnek.

Ha éppen nem tudod, miért mondja, kérdezd meg tőle, miért mondta ezt, haragszik rád valamiért? És miért haragszik?

2011. dec. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
52%

Részben ezt akartam én is írni, mint a második.

"Szomorú vagyok, hogy te nem szeretsz, én attól még szeretlek. Miért nem szeretsz?" És beszéljétek meg, hogy éppen mi váltotta a nem-szeretlek-et ki.

2011. dec. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Abban a percben nem lehet vele kommunikálni, mert nem figyel rám, csak mondja a magáét. Tegnap is előfordult, mikor csak arra kértem meg, hogy talán a wc-re ne menjen apa után, mert oda igyekezett, és finoman visszafordítottam, miután hiába szóltam rá 2x, az nem érdekelte, jött a csapkodás, meg az utállak titeket kifejezés. Erre mondtam, hogy ha utálsz, akkor ne kérj semmit, ne is akarj velem játszani, és mondtam, nagxon szomorú vagyok ilyenkor, fáj a szivecském, mikor ilyet mondasz, stb. Erre mondta a magáét, hogy ő szomorú, mert én veszekszek vele...apa a sarokba állította, és kérte, hogy simogasson meg, és mondja hogy ne haragudjak, akkor kijöhet onnan....ez se hatott, inkább sírt egy darabig, aztán tíz perc után úgy szól hozzám, mintha mi se történt volna. Ilyenkor próbálok még vele beszélgetni, de nem érdekli, csak megígéri hogy többet nem mondja...
2011. dec. 13. 16:18
 5/15 A kérdező kommentje:
Olyat sosem mondtunk, hogy nem szeretlek. Azt igen, hogy butaság amit csinálsz, meg hogy nem szeretem ha így viselkedsz. Olyat hogy utállak, tőlünk biztosan nem hallott. Ezt az ételre is mondja, ha nem ízlik neki...
2011. dec. 13. 16:20
 6/15 anonim ***** válasza:
Gondolom, az oviban hall ilyeneket, egymástól tanulják ezeket a gyerekek. Ha megígérte, hogy nem mond ilyeneket, emlékeztesd rá, amikor mégis megteszi. Ha az apja nem akarja, hogy utánamenjen a vécére, beszélje meg ezt ő vele. Ebből én nem csinálnék nagy ügyet, csak elmagyaráznám neki, miért ne menjen be, és (hacsak nincs idegen is a lakásban) ráhagynám, egy idő után majd abbahagyja. Esetleg belső zárat tennék a vécéajtóra, amit ő nem ér el, szükség esetén azt is lehet használni.
2011. dec. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nem kell olyan halálos komolyan venni. Nem a férjed mondja, hanem egy négyéves, és pontosan tudod, hogy nem is igaz, amit mond.

Én azt szoktam válaszolni, hogy kár, látom hogy nagyon haragszol, amiért...

Kifejezni valószínűleg olyasmit akar vele, hogy dühös rád, amiért korlátozod, bár igazad lehet (ezt a részt azért valószínűleg nem gondolja bele), és borzasztó, hogy ennyi szabálynak kell megfelelni, ebből elege van, stb.

Az aktuális helyzettől függően ilyesmit kéne segíteni megfogalmazni neki, tapintatosan, mert ráadásul abban a korban van, mikor a kisfiúk megtanulják, hogy érzésekről nem szabad beszélni. Durvaságokat mondani, az fiús, de ilyeneket, hogy csalódtam, meg rosszul esett, na az nem.

2011. dec. 14. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Ja, azt nem írtam, kislány!

Ez csak egy példa volt, ami épp eszembe jutott, de hasonló kis piszlicsáré dolgokból is szokott ez nála jönni, pl. kézmosáskor vizes lesz a ruhája (egy csepp), vagy leejti a ceruzákat, stb. ja és ilyenkor azt mondja hogy miattunk van. :)

2011. dec. 14. 08:28
 9/15 anonim ***** válasza:
Ajjaj, unokám még le is k...zta az anyját :)) Nem kell komolyan venni, mert ha látja, hogy kicsit is célt ér, újra és újra bedobja, bár ésszel úgy sem tudja, miért bántó.
2011. dec. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

a párral ezelőtti válaszát osztom én is... Nem kell ebből akkora ügyet csinálni. Ha azt mondja dühében h utállak mi annyit szoktunk mosolyogva mondani, hogy "Tényleg, pedig mi szeretünk!" mindig csak a megerősítést kapja, hogy akármilyen dühös is mi szeretjük. "Elhiszem, hogy dühös vagy. V. megértelek, hogy dühös vagy , de ez és ez akkor is így lesz / akkor is ez a szabály"

Megértem őt, de a szabályokat betartatom. Az meg hogy kifakad, h nem szeret, ezt egyetlen épeszű, okos anyuka sem veheti zokon. Ők még nem úgy kezelik az érzelmeket mint mi.


Mondjuk ha anyázná apát, v. anyát, na azt viszont sosem hagynám. Ha ilyenmit hallanék akkor leguggolok hozzá, mélyen a szemébe nézek, és "Ilyet soha többet nem hallok, tőled értve??!?!!?" nálunk ez hat!

2011. dec. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!