Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tennétek, ha 4 éves...

Alaszka kérdése:

Mit tennétek, ha 4 éves gyereketek dühében rendszerint azt mondaná nektek: "utállak", meg hogy: "hülye?

Figyelt kérdés
Akkor nyilvánul meg így, mikor valamiben korlátozva van, ha valamiért rászólunk, de olyan is volt, hogy csak úgy az oviban, mikor mentem érte, közölte: "nem szeretlek". Azon kívűl, hogy vannak dolgok amiket nem engedünk, nem hiszem hogy rossz szülők lennénk, és nem tudom mivel érdemeljük ki ezt nála nap, mint nap. Apjának, nagymamának is mondja, idegennek nem...viszont nyilvános helyen is mondja nekünk. El vagyok keseredve, mert már elmondtuk neki hogy ilyeneket nem szép mondani. Minden nap előfordul sajnos mostanában. Ez néha csapkodással is társul...
2011. dec. 13. 14:42
1 2
 11/15 vagged ***** válasza:
0%
Abortusz.
2011. dec. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Szia,

Èn már írtam, de külföldön járok iskolába, kisgyerekek gondozását tanuljuk.

ma voltam iskolában ahol a düh volt a tananyagunk, kimondottan kisgyerekekre.


Rákérdeztem a te szitudra. Vagy is arra mi van akkor, ha a gyermek azt mondja dühében, hogy utállak, vagy esetleg üt, csip stb...

A tanár szerint el kell döntenünk hol van a határ és ezt a határ vonalat szorosan meghúzni. De a düh leadásárautat kell adni. Mást felajánlani.

Vagy is ha nálad nem fér bele hogy utállak, akkor ajánld fel neki hogy mondja azt hogy irgum burgum... vagy ha mozgásra van szüksége dobbantson a lábával. De 4 évesnek már megtudod mondani határozottan hogy nem nekem ilyet többet nem mondasz, tudom hogy dühös vagy rám ha dühös vagy akkor mond azt hogy..... de azt hogy utállak ilyet nekem többet nem mondasz. persze a gyerek addog húzza a szállakat míg a határra nem érkezik. és tudja hol a határ. a tanár szerint a határ legjobb meghúzása egy igen csúnya pillantás, de talán a legtöbb embernél ez a kiabálás, sajnos itt ott, pedig a verés is.


vagy is szabj határt meddig mehet el, és ezt tartasd is be vele. De a düh levezetésére teret kell adnod, és ehhez mást kell felajánlanod.

2011. dec. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Na az én kislányom dettó. Az utcán is kiabál mikor olyanja van, hogy hülye. Illetve amikor nem az amit ő akar. Lassan már nem is szívesen viszem sehova. Nagyon rossz és kezdek kifogyni az ötletekből. Mondjuk itthon mondta idáig néha, de mostanában az utcán. Nagyon makacs.

Én is már néha azon gondolkodom, hogy rossz anya vagyok, aztán meg hogy elviszem orvoshoz, nézzék meg meg engem is hogy hol a hiba. Néha meg úgy érzem, hogy gyerek, kinövi majd. Persze kezelem valahogy, tehát rá nem hagyom, meg beszélgetek vele, de igazán tenni nem tudok semmit.

De nagyon égő és nehéz.

2011. dec. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Szerintem nem jo megoldás,ha figyelmen kivül hagyod,nem törödsz vele,mert akkor nem fogja megtanulni a szavak igazi jelentését,igenis,meg kell magyarázni mit jelentenek a szavak érzelmileg is,persze több idö ez,de fontos.Nagayon sok támadás éri a gyerekek lelkét,hiszen már a rajzfilmek is ontják a csunya szavakat,nézz meg egyet erre figyelve,ronda pofáju figurák vannak,hol van a kis VUK,Mazsola malac,amiböl viselkedési mintát is láttak MI gyerekeink...a 70-es években

miért jobb ez ?sokat kell magyarázni a gyereknek...igen

de lehet házimunka közben is

meg kell mondani mit-miért nem lehet,vannak szabályok,

a felnötteknek is,gyereknek is...nem KELL ráhagyni,mert

abbol nem tanul semmit,vagy csak azt ,hogy mindent lehet


NE HAGYD RÁ ?MAGYARÁZZ !szép szoval nem szidással

2011. dec. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Büntiből ültesd a fotelba, a lépcsőre párpercre(5-10 perc). Ha felkel vissza viszed a bünti helyre és újra kezdődik a bünti ideje. Ha üvöltözik akkor ne foglalkozz vele. Ha letelt az idő mond meg neki, hogy kérjen tőled bocsánatot. ha nem kér bocsánatot még 1-2 percre hagyd ott és próbáld meg újra.
2011. dec. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!