Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Anyukák! Felvidítanátok?...

Anyukák! Felvidítanátok? Eléggé kivagyok.

Figyelt kérdés
A középső gyermekem ma teljesen kiborított. Csak azért sem fogad szót, visszaszájal (4 éves). Délután már totál kiakasztott, annyira engedetlen volt, bántotta a kisöccsét, szétszórta a játékait, stb. Aztán elmentünk a nővére karácsonyi iskolai előadására, amire hetek óta készülnek. Alig vártam, hogy láthassam. Hát, szinte semmit nem láttam belőle, mert az úrfi ugrált volna, dumált, idétlenkedett. Előre szóltam neki, hogy csendben kell lenni, és figyeljen, az ölembe ültettem, de kibírhatatlan volt. Már más anyukák is oda-odapillantgattak, hogy miért nem tud nyugodtan lenni 2 percig sem. Kellemetlen volt. A műsorból szinte semmit nem láttam. Sajnos nem volt kire hagyni, így muszáj volt vinnem. Elhatároztam, hogy legközelebb nem megyek sehová vele, mert nincs értelme... Most neheztelek rá, közben meg bűntudatom van, amiért nem vagyok türelmesebb, de már nem bírom a dolgait.
2011. dec. 15. 20:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
51%
milyen büntetést kapott?
2011. dec. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
51%
otthon mivel bünteted ha rossz?
2011. dec. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ha ez jelent valamit, totál átérzem, az én fiam is mestere az idegeken táncolásnak… és nekem csak egy gyerekem van. El sem tudom képzelni, hogy lehet bírni hárommal.
2011. dec. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A 3. vagyok megint: ne haragudjatok, de mi ez a büntetés-mánia? Az első két hozzászóló kérdése olyan képzetet kelt, mintha a nevelés középpontjában a büntetés állna. Pláne, hogy azért a leírt sztori nem a világ vége.
2011. dec. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
32%
igen, a világ közepe. Neked meg azért nőtt a fejedre a gyereked, mert akaratgyenge vagy és mindent ráhagysz a gyerekre. Nem baj, majd 10 évesen megrugdos a boltban, ha nem veszel meg neki valamit. Egy normális gyereknek szabályokra van szükség, kár hogy fogalmad sincs róla. Amúgy meg nem neki kell állni kekeckedni, hanem el kellene kezdeni olvasni szakirodalmat.
2011. dec. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok, egymástól függetlenül tettük fel a kérdéseket én nem vagyunk büntetés mániásak(bocsi első, hogy a nevedben is beszélek)csak valószínű mindkettőnknek ez jutott eszébe.

Ahol 3 gyerek van, ott bizony lehet hogy napi ""program"" a fegyelmezés...

2011. dec. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
A délután egy részét a sarokban töltötte az előzmények miatt. Utána megbeszéltük, hogy így nem viselkedik, de eddig tartott...
2011. dec. 15. 20:46
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom mennyire vagy következetes a büntetés/jutalmazásban.Esetleg nem szoktad nézni a szuper dadus című műsort?Ilyen korú gyerekekkel foglalkozik.

Ne érts félre, nem azt írom, hogy rosszul nevelsz, meg amúgy is előfordulnak rosszabb napok, csak ha folyamatos ez a viselkedés, akkor tényleg kell valami határozott határt húzni, hogy nem menjenek tönkre az idegeid, és a többi gyerekedre is legyen időd.

Amúgy a türelem véges...emberek vagyunk, ez normális...

2.

2011. dec. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Egyébként nincs ráhagyva, de a másik kettővel összesen egy hónap alatt nincs annyi gond, mint vele egy nap. Nem könnyű természet...
2011. dec. 15. 20:50
 10/16 anonim ***** válasza:
Szerintem elég nehéz lehet középső gyereknek lenni háromból. Néha a „kicsikhez” tartozol, néha a „nagyokhoz”. Nincs olyan, hogy „te még/már közepes vagy valamihez”.
2011. dec. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!