Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan altassam el végre? Már...

Hogyan altassam el végre? Már totál kivagyok!

Figyelt kérdés

Van egy 7 hetes babám és egy 2,5 éves kislányom.A kicsit állandóan altatni kell.Nem cicin,de mindig kézben akar elaludni.Próbáltam a felvesz-letesz módszert,picit hagyom sírni,de az altatás így is több mint 2 óra.Nem várom meg,hogy teljesen elaludjon a kezemben.Mikor már majdnem elalszik akkor teszem be az ágyába és ez így megy vagy 20x.

Adjatok tanácsot!Emellett meg totál kivagyok,mert olyan ideges legyek amíg altatom,hogy a nagyobbikkal meg kiabálok :-(


2011. nov. 17. 19:51
 1/8 anonim ***** válasza:
42%

Figyelj ... nem tudom, hogy egy szobában vannak e a gyerkőcök, de ha nem, akkor esetleg felügyelet mellett kipróbálhatnátok azt, hogy bekapcsolod a porszívót vagy a hajszárítót. A monoton zaj megnyugtatja őket, főleg ilyet töpszli korban!


Lányom 4 hónapos, 3 hónapos koráig sokszor így tudtuk csak elaltatni.. olyan fáradt volt már, hogy nem bírt máshogy.

Szerencsére most már csak hasra fordítom, ha dörzsöli a fejét. Megvárom amíg leteszik, berakom a cumiját, simogatom a hátát és alszik is..

2011. nov. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi,h írtál.Külön szobában vannak.Kipróbálom mindenképp,mert minden megoldás érdekel.
2011. nov. 17. 20:03
 3/8 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy voltam/vagyok, mint az előttem hozzászóló. Sokszor segített a porszívó, ha el nem is aludt, de bekábult tőle. Nemsokára 4 hós a lányom, de már egy jó ideje csak hasra fordítom a kiságyában, ha látom a fáradtság jeleit, megvárom míg a buksiját leteszi, be a cumi és alvás.
2011. nov. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
de ne ugrálj, mert nagyon megtudja ám tanulni hogy csak sírnia kell:)
2011. nov. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem cumizik :-(
2011. nov. 17. 20:21
 6/8 anonim ***** válasza:
ennyi idös korban az én fiam se cicin aludt el, és a cumit nem szerette, nálun kcsak az vált be ha apa nagyon halkan rock zenét kapcsolt (hard rock:)) és ugy ringatta a konyhában vagy ha én énekeltem neki az ohájot (nem tudom hogy kell leirni), igy is sirt sokáig de a derekammal 8-asokat irtam le, és igy ringattam, igy pár nap alatt megszokta és egy hét mulva már 5 perc alatt elaludt. amiota cumizik kb 5 honapos kora ota azota cumival alszik, most 16 honapos, és beteszem az ágyába a cumival és a rongyival és elalszik.
2011. nov. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ez a felvesz letesz módszer a suttogóban van, megéri elolvasni a könyvet ha már alkalmazni próbálod. nagy betűkkel le van írva, hogy 3 hónapos kora előtt nem szabad ezzel kísérletezni mert többet árt mint használ!!!

susog módszer van ilyen piciknél. de hát 2. gyerkőc, pontosan tudod, hogy ennyi idősen nem lehet elvárni, hogy egyedül aludjon el, veszett fejsze nyele ez a félálomban letevés is még, legyél egy kicsit türelmes, egy estére passzold át apának, pihenj egy kicsit és nyugodj meg. gondolom, hogy nehéz de még 1-2 hónapig más módszerekkel próbálkozz mint a sírni hagyás meg éberen berakás a kiságyba

2011. nov. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nalunk is a kisebbik gyerek volt igy. Igazabol semmilyen modszer nem valt be, de nem is kiserleteztem sokaig. A nagyobbik gyerek 14 honapos volt, ugyhogy bevezettuk azt a rendet, hogy nem vonultam el a kicsit altatni, mert akkor egyedul maradt volna a nagyobbik, hanem a nappaliban altattam el a picit az olemben ulve, vagy setalva, kozben beszelgettem halkabban a nagyobbikkal, fel kezzel jatszottam is vele, ha ultem a kanapen es odajott.

Volt, hogy 10 perc alatt elaludt a pici, volt, hogy egy ora alatt. Ha mar NAGYON melyen bealudt, akkor szaladtam fel vele a szobaba es beraktam a kisagyba.

Igyekeztem a fozest ugy idoziteni, hogy ne az altatasi idobe essen, par hetes korara mar kb tudtam, hogy alvas utan mennyi az eber szakasza a picinek, igy kalkulaltam a fozest. Ha a fozes idejere tettem volna az altatast, vagy barmi egyeb program idejere, akkor nyilvan nagyon turelmetlenul vartam volna, hogy aludjon mar el. Volt ilyen es megbantam, mert siettetni akartam a folyamatot, ingerult lettem, jo nagy orditas lett belole, nem alvas.


En nem csinalnam most sem maskeppen, ezt az idoszakot ki kell birni. Ha visszagondolok, akkor rajovok, hogy a nagyobbik gyerek is megkapta ezt a figyelmet, ot is altattam egy oran at is, ha szuksege volt ra. Szoval a kicsinek is jar.

Igy annyi van, hogy a nagyobbik gyereknek meg kell szoknia, hogy altatasi idoben Anya korlatozott, ott van, beszel, fel kezzel tud matatni, de nem tud mindent megcsinalni. A kicsinek meg kell szoknia, hogy nem csendben es sotetben alszik el.

Csak ennyit tudok neked javasolni.


Jah, igen: elmult egyebkent.

Kb a kicsi 14 honapos koratol mar teljesen egy idoben alszik a ket gyerek, deltol haromig. Egyebkent most is van, hogy fel oran at forgolodnak, rohogcselnek, van, hogy 1 perc alatt bealszanak.

2011. nov. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!