Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kinőheti a gyerek a fóbiáit?

Kinőheti a gyerek a fóbiáit?

Figyelt kérdés
Kislányom lassan 10 éves lesz és egyszerűen retteg az elsüllyedt hajók látványától. A titanic-tól pedig egyszerűen frászt kap. Tudom viccesnek hangzik de nem az. A másik fóbiája pedig az eiffel torony. Volt egy kép róla a lakásban és le kellett venni, mert félt tőle. Megkérdeztem egy pszichológus ismerősömet, szerinte majd kinövi a gyerek. Van esetleg hasonló helyzetű anyuka aki tudna valamit tanácsolni?
2011. dec. 29. 20:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem 22 év alatt sem sikerült teljesen legyűrni a pókfóbiám, a harangoktól pedig a mai napig félek - így pl. semmilyen toronyba nem mászok fel, hiába szép a kilátás.

Vagy ha mégis rávesz valaki, akkor az számoljon egy kiadós véraláfutással a karján, amit szorítok közben.

De egy egyszerű csigalépcső-betonfal kombótól is rosszul vagyok, mert harangtorony-érzést kelt bennem.


Meg úgy alapból irtózom a szűk helyektől, magastól.

2011. dec. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én amióta az eszemet tudom rettegek a cápáktól, képen sem tudom megnézni, nem sikerült kinőnöm, pedig már 25 éves vagyok, szerintem már így maradok. Volt olyan időszakom, kb. 6-8 éves koromban, hogy féltem a testi fogyatékosoktól, teljesen kiborultam a látványuktól, ezt szerencsére sikerült kinőnöm. Lehet kinövi, lehet nem, esetleg, ha később sem múlik el, el kel vinni újra pszichológushoz.
2011. dec. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a válaszokat, és reménykedem hogy majd kinövi egyszer.
2011. dec. 30. 09:47
 4/8 anonim ***** válasza:

Én gyerekkoromban rettegtem a halak látványától, vagy az olyan helyektől ahol halat láthatok. Még a halas rajzfilmektől is. Pedig a Tisza mellett nőttem fel.


Most 24 éves vagyok, imádom a természetes vizeket, a halas meséket, a halászlét és a sült halat.

Fogalmam sincs mi volt benne anno ijesztő, azt hiszem talán a pikkelyek látványa.


És rettegtem kislányként a farmer anyagtól is. Már a tapintása is elborzasztott. Most meg ha tehetném talpig farmerbe öltöznék. :D


Ki fogja nőni szerintem! :)

2011. dec. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem addíg semmi gond nincs amíg olyasmitől fél, ami a mindennapi teendőit nem befolyásolja.

Hacsak nem hajón, vagy kikötőben éltek, akkor igazán nem muszály őt ilyesmivel stresszelni. Én nem sok ilyen hajót láttam elkerülhető könnyen. Az ha a magasságtól fél, és magasan laktok az már gáz.

Szerintem kinőheti, vagy pszichológus kitudja ezeket irtani az emberből, ha tényleg súlyos.

2012. jan. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Is-is. Hugom kiskorában rettegett a tehenektől, annyira hogy még a plüss tehenemet is kidobták anyáék miatta (utáltam is érte rendesen)aztán kb 10-12 évesen kinőtte. Én kiskoromtól félek a pókoktól, ez mára csupán annyira javult, hogy tisztában vagyok vele, hogy irracionális a félelmem és valószínűleg nem fog elszaladni velem egy pók és nem is tép szét, mégis a 2mm-nél nagyobb fenevadaktól sírógörcsöm és pánikrohamszerű beszarás érzésem van :S Szóval vagy kinövi vagy nem.
2012. jan. 6. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szerintem kinövi.Úgy gondolom, hogy az ember az irracionális félelmeit kinövi, azokat amiknek lehet reális alapja nem valószínű.

Példa: Jómagam tartok a farkasoktól, és azoktól a kutyáktól amikről úgy gondolom, hogy adott helyzetben legyőzhetnek.Ha meglátok például egy Rottweilert egyből felmérem a menekülési útvonalat, és tervet készítek arra, hogy ha megtámadna hogyan végzem ki.Ezt nem nőttem ki, mert van reális alapja.Egy nálam erősebb kutya engem megölhet,megcsonkinhat.Viszont megtanultam élni vele.Ha megtámadna egy kutya, valószínűleg megölném, mert mentálisan fel vagyok rá készülve a gyermekkori félelmem miatt.

Példa az irracionálisra: A testvérem gyermekkorában rettegett a markolóktól.Ma már felnőtt, és nem fél tőlük.

Nyilván azért mert megértte és belátta (tudat alatt), hogy a félelmének nincs reális alapja.Ha jobban tetszik kinőtte.

2012. jan. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
még 9 vagyok,a válaszaimért jöttem ide,a traumám egy adászárás volt :I,3 voltam,2005 Dec 23 vagy 24 volt,Anyu akarta tudni,mi volt az rtlen,én még sajna ébren voltam,hajnali 1 kor,5 évesen lettem ovis,szoval a hirado volt,aztán idöjárás ment,aztán a himnusz meg valami sír volt ot valami temetöbe :I,aztán egy RTL Arculat,egy alvó ember vagy valami ki volt közelitve,itt féltem :(,aztán 1 mp-s recsegés aztán kék képernyö,és kikapcsolt.azóta félek az adászáró arculatoktol,amik a neten vannak.
2012. jan. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!